• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  20.10.17 | Krása
   Zapomeňte na nepříjemné bělení zubů
  Představit si život bez kafe? Nemyslitelné! Kromě toho, že tě
  18.10.17 | Krása
   Je pro vás každý další narozeninový
  Nejen návštěva kadeřníka ti zaručí krásně
  Líčení bereš jako samozřejmost a neumíš

  Trápí tě plíseň na nehtech? Nepodceňuj ji, léčba je náročná a dlouhá

  21.09.17 | Část: Krása, Péče o tělo

  Léto je doba, kdy se plísním daří nejlépe. Teplé a vlhké prostředí jim vyhovuje a ve společných sprchách či veřejných bazénech se rychle šíří. Lidé ji často podceňují a léčbu zanedbávají. Jejich chyba. Úspěšná léčba rozvinuté plísně totiž může trvat mnoho měsíců dokonce i rok. Proto ji raději začni řešit hned při prvních příznacích. Poradíme ti, jak na ni.

  Z dovolené si kromě krásných zážitků můžeš přivézt i hodně nepříjemné suvenýry. Mezi ty nejotravnější patří plíseň. Obvykle se objeví na nohou a na nehtech. Nejčastěji si ji lidé předávají v bazénech, veřejných sprchách, saunách, ale třeba i zkušebních kabinkách, když si při zkoušení sundají boty. Nebo při zkoušení nových bot. Také hotelové haly, nebo hotelové koberce fungují jako Petriho misky pro kultivaci plísní. Možností, jak plísní onemocnět, je mnoho, léčba pouze jedna a její úspěšnost bude hodně záviset na tvé trpělivosti a kázni. Trvá v řádech měsíců i let.
  Jak poznáš, že ji máš?

  První příznaky jsou nepřehlédnutelné. Projevují se svěděním mezi prsty a bílými a žlutavými skvrnami na nehtech, které se později rozšíří na celý nehet. Když jí necháš volný průběh, začnou se nehty třepit, ztloustnou a zbytní jako by byly ze dřeva. Když se plíseň neléčí, mohou zbytnělé nehty i velmi bolet.

  Plísněmi také často onemocní lidé, kteří trpí špatným krevním oběhem v končetinách. Na rukou se pak nejčastěji objevuje po dlouhodobém používání umělých nehtů.
  Co dělat?

  V první fázi pomůže i samoléčba. V lékárně si zakup antimykotické kapky či krém (např. Exoderyl, Canesten apod.), který budeš pravidelně jednou či dva krát denně aplikovat nejen na nehty, ale také mezi prsty a po celé ploše chodidla. To je důležité, protože plíseň nehtů obvykle provází plíseň na pokožce v jejich okolí nebo chodidlech.

  Podle statistik se až 90 % postižených neléčí a raději chodí s ošklivými nehty, případně problémy maskují lakem. V tom případě se dříve či později onemocnění rozšíří i na další nehty. Pak už je nutné vyhledat dermatologa. Ten doporučí podle závažnosti a druhu plísně buď lokální, nebo celkovou léčbu pomocí tablet. Oba typy mají své indikace, například při postižení pěti a více nehtových plotének na dolních končetinách a více než tří na horních jsou indikována celková mykotika, která se užívají polykáním. Jejich typ je vždy určován na základě odběrů z nehtových plotének a mikrobiologického určení typu plísně.

  Léčba lokálními prostředky trvá, jak už bylo dříve řečeno, mnoho měsíců. Neměla by skončit, když postižený nehet odroste, raději pokračuj ještě několik týdnů či měsíců poté, protože se velmi často objeví znovu.

  Účinné jsou také protiplísňové laky na nehty, které při pravidelné aplikaci pronikají hluboko do nehtů a plíseň ničí. Ty jsou vhodné hlavně při koupání ve veřejných bazénech. Osvědčená je také chytrá houba, kterou budeš provádět koupele nebo zábaly podle návodu. Mikroorganismy v tomto přípravku obsažené pronikají svými vlákny do buněk parazita a čerpají z nich živiny potřebné pro svoji existenci a tím dochází k významnému oslabení původce infekce.
  Co nezanedbat?

  Během léčby je nejlepší nosit prodyšné ponožky i obuv. Z materiálů preferuj bavlnu či bambus, boty nos kožené. Ponožky si vezmi vždy čisté. Boty pravidelně dezinfikuj a nikdy si nepůjčuj cizí.
  Léto bez koupání by nebylo ono, ale pokaždé po návratu z bazénu nohy vydezinfikuj. Ani v rámci rodiny se nepůjčujte ručníky, v textilu se totiž sporům plísni také dobře daří a tak ji můžeš předat i svým blízkým.
  Zbytnělé nehty je třeba pravidelně obrušovat a opilovávat. To se nejlépe daří po koupeli nohou, když jsou měkké. Když do vody přidáš ocet, rozhodně nic nepokazíš, má totiž velmi dobré protiplísňové účinky. Při domácím ošetřování používej jednorázové pilníky (brusný papír, který po opilování vyhodíš) a dezinfikuj nůžky, štipky a podobně.
  Nikdy nezapomeň nohy důkladně osušit a to hlavně mezi prsty. Dobrým pomocníkem je v tomto případě fén.
  Také dobrá pedikúra může léčbě pomoci. Ne ovšem pedikúra kosmetická, ale zdravotní, kterou provádí certifikované pedikérky. Tu předem upozorni na svůj problém a způsob léčby.
  Ani na návštěvě si neber cizí přezůvky, to raději choď naboso nebo si nos vlastní. Každý to pochopí.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Jaro a léto si už nedovedeme představit bez pohodlných otevřených sandálků. A hlavně tohle léto
   Stav nehtů stejně jako kůže nebo vlasů prozrazuje mnohé o zdraví těla. Špatný stav nehtů může znamenat
  Sekce: Zdraví
   Když jsem chodila na gymnázium, jednou mi kamarád koukl na nehty a řekl mi, jaké nemoci mě sužují. Nijak jsem tomu
   S přicházejícím jarem odhodíte vysoké kozačky, tlusté ponožky a z botníku vylovíte
  Když začíná být život hektický – a buďme upřímné, kdy není? – je čas se začít
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha
  Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha
  21.10.17 | Láska, Intimita
  Sexuologové dnes mají jasno. Masturbaci vnímají jako neškodnou a v mnoha ohledech
  Nebere mi telefon. Mám se připravit na rozchod?
  Nebere mi telefon. Mám se připravit na rozchod?
  21.10.17 | Láska, Rodinná
     Markéta našla v adresáři mobilu telefonní číslo a stiskla volbu volat.
  Manžel se mnou odmítá mluvit.
  Manžel se mnou odmítá mluvit.
  20.10.17 | Láska, Rodinná
   Vdávala jsem se ve dvaceti letech a bylo to opravdu z čisté lásky. Pohádka

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády