• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Cvičíte, snažíte se držet různé diety a pořád
  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí
  V horkých dnech se většina z nás místo
  17.11.18 | Krása
  Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům
  Skupina vědců z Rutgerské univerzity v USA zjistila, že nedostatek

  Uvažujete o plastice prsou? Mějte na paměti následující rady

  06.11.17 | Část: Krása, Péče o tělo

  Uvažujete o plastice prsou? Mějte na paměti následující rady

  Ňadra patří mezi nejsmyslnější místa na ženském těle. Tento symbol ženskosti a sexuality byl původně určen především pro tvorbu mateřského mléka, až časem dostal zcela jiný rozměr - a to sexuální. V ten okamžik na svá ňadra začaly jinak nahlížet především samotné ženy. Mnohé z nich ze své přednosti udělaly nedostatek, jež má negativní vliv na jejich sebevědomí, psychiku i sexualitu. Stále tak přibývá žen, které přemýšlejí o plastice. Než se ale pro skutečný zákrok rozhodnou, měly by mít následující informace.

  Kosmetické operace prsů můžeme rozdělit na několik typů, podle toho, co od operace očekáváme.

  Modelace prsou

  Běžnými a často prováděnými operačními výkony jsou operace modelační, které většinou vrací správný tvar povislým prsům, často u žen po opakovaných těhotenstvích a kojení nebo po větší redukci váhy. Příčinou povislých prsů bývá povolená kůže v oblasti prsů. Podstatou operačního výkonu u této operace je tedy úprava a redukce kožního krytu prsů, převážně se zachováním veškeré ostatní tkáně. Nejedná se tedy o operaci prsa zvětšující či zmenšující, pouze o jejich modelaci do žádaného tvaru.

  Operační výkon ale není nijak jednoduchý. Výsledný tvar prsu je dán především zručností chirurga, jeho velikost je limitována původním obsahem vlastní tkáně. „Při těchto modelačních operacích se do prsu nic nepřidává, ani – kromě kožního krytu - se z něj žádná tkáň neubírá. Jediné, co na operovaných prsech zůstane patrné, jsou operační jizvy,” vysvětluje MUDr. Svatopluk Svoboda, plastický chirurg, 1. kolínského sanatoria.

  „Žádný chirurg světa neumí totiž operovat bez jizev. Každá rána, byť sebejemněji provedená a sešitá, se hojí jizvou. Samozřejmě, že technikou operace, provedením stehů i následnou péčí lze jizvy ovlivnit, ale je třeba mít na mysli, že způsob a typ hojení je záležitostí zcela individuální, stejně tak i tvorba jizev. Tam, kde se někdo zhojí jizvou nepatrnou jak vlasová čárka, může mít jiný jizvu hrubou a nepěknou,” dodává chirurg.

  Po modelační operaci prsů je tak třeba většinou počítat s jizvami kolem prsních dvorců, s další jizvou vedoucí od dolního pólu dvorce svisle dolů a s jizvami v podprsních rýhách. Samozřejmě, že mohou být i jiné typy modelačních operací, ale tento typ je používán nejčastěji, protože umožní vytvořit pěkný tvar prsů u velké většiny pacientek.

  Příliš velká prsa

  V posledních letech přibývají i plastické operace redukční, tedy zmenšující. Jsou prováděny na prsech, které jsou příliš velké a svojí velikostí pacientku obtěžují, překážejí jí třeba při sportu či v zaměstnání a mnohdy nepůsobí příliš esteticky.

  Typ operace je vlastně stejný – po vysunutí prsních dvorců se prs vymodeluje v novém tvaru, s tím rozdílem, že je nutno odstranit nadbytečnou tukovou, či případně žlázovou tkáň prsu, aby byl prs přiměřené velikosti. I tady je nutno počítat s pooperačními jizvami umístěnými přibližně stejně, jako u operacích modelačních, vlastní výkon však trvá obvykle o něco déle, i hojení může být komplikovanější.

  „Ve výjimečných případech, a to tehdy, způsobují-li příliš veliká prsa zdravotní obtíže, pramenící většinou z přetížení páteře, lze tento výkon provádět na účet zdravotní pojišťovny. Nezbytně nutná jsou však vyšetření odborníků, která skutečně prokáží nepříznivý vliv obrovských prsů na zdraví pacientky a souhlas příslušného revizního lékaře zdravotní pojišťovny s úhradou operace. Postup je pak úplně stejný s tím rozdílem, že pacientka po operaci má nárok na nemocenskou,” upozorňuje MUDr. Svatopluk Svoboda.

  Zvětšení prsou

  Možností, jak si nechat zvětšit prsa existuje hned několik. V posledních letech byl trend zvětšení prsou pomocí vlastní tukové tkáně ženy. I když výsledky operací byly hezké, volně přenesený tuk z jiné části těla se za krátkou dobu vstřebal, opouzdřil či částečně rozložil a začal působit obtíže. Dlouhodobé výsledky tedy příliš uspokojení nepřinášely. Lékaři se tak opět začali vracet k výplním na bázi silikonu, které při zvolení správné velikosti mohou působit naprosto přirozeně.

  „Výběr prsních implantátů není dobré podceňovat. Každý rok se na trh dostávají různé novinky neznámých výrobců, které zatím nejsou v praxi dostatečně odzkoušeny a je de facto velkou neznámou, jak se tyto implantáty budou v lidském těle chovat po delším čase. Čtenářky občas mohou zahlédnout inzeráty nebo letáky na nové ergonomické implantáty s čipem nebo tzv. odlehčené prsní implantáty. Na první pohled se to může zdát jako dobrý důvod k jejich volbě, nicméně tyto implantáty nemají certifikaci FDA a nelze zodpovědně garantovat jejich chování a kvalitu v dlouhodobém horizontu,“ vysvětluje MUDr. Libor Kment z kliniky Esthé.

  Kvalitní implantáty
  Podstatným indikátorem kvality implantátů jsou právě certifikáty. Americký Ústav pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) je v tomto ohledu považován za nejpřísnější a nejvíce renomovaný kontrolní orgán. Evropské orgány pro certifikaci kvality, jejichž CE certifikát mimo jiné měly i vadné implantáty PIP, jsou při hodnocení kvality a bezpečnosti mnohem „mírnější“. Americký FDA před udělením certifikátu vyžaduje dlouhodobé klinické studie, rozsáhlá testování, chemické analýzy a mnohastupňové kontroly používaných materiálů. V současné době tuto certifikaci mají pouze dvě značky implantátů dostupné na českém trhu – Mentor a Allergan.

  Řada studií prokázala, že nejkvalitnější implantáty mají výrazně nižší riziko pooperačních komplikací. Výběrem kvalitní prověřené značky implantátů a zkušeného lékaře žena do značné míry předchází zklamání z estetického výsledku, ale hlavně zdravotním rizikům. Ta mohou být různá. Kromě kapsulární kontraktury, kdy se kolem implantátu vytvoří pevné a tuhé vazivové pouzdro, které se smršťuje a prs deformuje, se mohou vyskytnout i komplikace s hojením rány, vrásnění, nebo dokonce zhroucení gelu u velmi měkkých implantátů.

  „Pokud žena požaduje přirozený tvar poprsí, rozhodně je dobré preferovat anatomické implantáty s vyšší kohezivitou tzv. 'form-stable implants'. Je tak možné dosáhnout dlouhodobou stálost a plnost tvaru prsu,“ doplňuje Doc. MUDr. Ondřej Měšťák.

  Jak vybírat plastického chirurga

  Při výběru plastického chirurga či kliniky estetické chirurgie je důležité sehnat si co nejvíce relevantních informací. Ženy by se neměly rozhodovat jen na základě toho, jak je oslovila konkrétní reklamní kampaň s obrázkem dokonalého poprsí, anebo podle toho, za jaké ceny klinika zákrok nabízí.

  „Nejlepším ukazatelem jsou zkušenosti žen, které již plastiku podstoupily. Je tedy potřeba hledat informace na internetu, číst veřejné diskuze nebo požádat o doporučení známé. Právě osobní doporučení od někoho, kdo má již zákrok úspěšně za sebou, a je dokonce třeba i možné vidět výsledek na vlastní oči, je mnohem spolehlivější měřítko kvality lékařské péče,” upozorňuje MUDr. Libor Kment.

  Pokud zájemkyně nikoho takového nezná, měla by vždy vybírat certifikovaného plastického chirurga s několikaletou praxí. Dostatečný počet provedených operací v řádu stovek až tisíců svědčí o kvalitách vybraného odborníka. V případě nejistoty je možné absolvovat konzultace u několika lékařů a pak vybrat toho, který zanechal nejvíce erudovaný dojem.

  Rozhodujícím kritériem by neměla být cena ani vzdálenost od bydliště. Pár tisícikorun navíc nebo delší cesta je zanedbatelná investice ve srovnání s tím, že jde o zásadní chirurgický zákrok většinou na celý život.

  Když zákrok po zdravotní stránce proběhne dobře a výsledek je dle představ ženy, pak je vše v pořádku. Ne pokaždé ale operace dopadne hladce, některé ženy se tak se zdravotními komplikacemi nebo nespokojeností ze vzhledu poprsí trápí třeba i celý život. „Vidina dokonalého poprsí by neměla klientku zaslepit. Augmentace prsou je operační výkon, ke kterému je nutné přistupovat racionálně a zodpovědně. Impulsivní rozhodování bez potřebných informací není na místě,“ uzavírá plastický chirurg.

   

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Možná i vy preferujete určitý vzhled a styl podprsenky a nekupujete nic jiného. Ale i špatným a
   Stejně jako prsní implantáty, je i liposukce jednou z lékařských metod, jak si vylepšit vzhled.
   Párkrát jsem se tak zamyslela a říkala si, jak by bylo hezké mít upravené tohle a taky tamto, když už
  Sekce: Zdraví
  Chcete vědět, co je pro vás nejlepší? Nechte si poradit od odborníka!
  Sekce: Zdraví
   Rakovina prsu patří k nejčastějším onemocněním u žen. I když výskyt rakoviny prsu je četný a
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Sexuální polohy: Které milují ženy a které muži?
  Sexuální polohy: Které milují ženy a které muži?
  19.11.18 | Láska, Intimita
  Sex. Tři písmenka, která vyvolávají různé pocity, asociace i představy. Je příjemnou
  17 mužských sexuálních tipů
  17 mužských sexuálních tipů
  19.11.18 | Láska, Intimita
  Zajímalo nás, jaké chyby my ženy v sexu nejčastěji děláme, a proto jsme rozdaly dotazník mužům
  Zajímavostí, které o nich možná ještě nevíte
  Zajímavostí, které o nich možná ještě nevíte
  19.11.18 | Láska, Intimita
  Sex je jedna z nejpřirozenějších oblastí lidského života. Milujeme se, abychom se množili, nebo jen

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády