• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Bělení zubů černým uhlím: Opravdu to funguje?

  18.11.17 | Část: Krása, Péče o obličej

  Krásné a zdravé zuby reprezentují a dodávají pocit sebevědomí, jsou znakem zdraví a síly. Proto stále více lidí hledá možnosti, jak zuby vybělit. Poměrně novým trendem je používání aktivního uhlí. Má ale vůbec cenu to zkoušet? A jakým způsobem?

  Již odedávna toužili lidé po nejen čistých, ale i zářivě bílých zubech. Krásný bílý chrup měl odrážet společenské postavení a jeho získání bylo a je pro mnohé prestižní záležitostí. Už ve starém Římě byl používán popel k čištění zubů. Popel byl posléze nahrazen perlitem (vulkanického původu) či speciálními solemi. „Všechny tyto látky ovšem patřily mezi tzv. abraziva, které chrup jen čistily (víceméně šetrně či ne), ale nebělily ho. Abraziva neboli brusné částice mají hlavní úlohu, kterou je čištění zubů. Působí na zubní sklovinu a odstraňují z ní zubní povlak (plak) a skvrny. Nejčastěji jde o uhličitan vápenatý, oxid křemičitý (ve formě siliky nebo amorfního SiO2), hydrogenfosforečnan vápenatý a další podobné látky. Jejich brusný účinek závisí na tvaru, velikosti, tvrdosti a počtu abrazivních částic. Nadměrné používání zubních past s abrazivy může vést k poškození zubní skloviny,“ říká PharmDr. Tomáš Arndt, poradce portálu Prozdravi.cz.
  Dvě skupiny bělících past

  V současnosti existují v podstatě dva druhy zubních past určených k bělení zubů. V první skupině jsou bělicí pasty, které obsahují peroxid, který pomáhá odstraňovat hluboké (vnitřní) a povrchové (vnější) skvrny. V druhé skupině jsou zubní pasty obsahující činidla s fyzikálními nebo chemickými účinky a odstraňují povrchové skvrny.
  Aktivní uhlí – na střevní potíže i na zuby

  Ke druhé skupině patří také zubní pasty s obsahem aktivního uhlí. Tyto produkty dosahují v současnosti mezi zákazníky (hlavně ženami) velké obliby a je po nich značná poptávka. Aktivní uhlí je známější pod zastaralým, ale stále populárním názvem “živočišné uhlí”. Správný název je rovněž “rostlinné” nebo “adsorpční” uhlí. Aktivní uhlí patří mezi tzv. střevní adsorbencia. Jako takové se nachází v řadě registrovaných volně prodejných léčiv, někdy samostatně, někdy s dalšími přísadami. Je to lék první volby při akutních průjmech způsobených dietní chybou nebo při méně závažných střevních infekcích způsobených viry a bakteriemi.Těchto vlastností se využívá i v zubních pastách. Jeho přínos spočívá v tom, že aktivní uhlí pomáhá odstraňovat určité nečistoty plaku a usazeniny z jídla a pití ze zubů. Ty jsou tímto způsobem zbaveny vnějších pigmentací a jeví se tak bělejší. Do jaké míry je tento bělicí účinek silný, o tom stále stomatologové diskutují. Zatím neproběhla žádná veřejně dostupná studie ohledně bělicího účinku zubních past s obsahem aktivního uhlí. Zkušenosti zákazníků podle jejich ohlasů jsou příznivé, oceňují odstranění skvrn a plaku (například po červeném vínu nebo kávě) na zubech, snížení citlivosti zubů nebo příjemnou vůni těchto past.

  K příznivému působení může přispět ještě kombinace aktivního uhlí s dalšími látkami, jako je například výtažek ze zeleného čaje. Ten pomáhá ochraňovat zuby před kazem. Je to dáno tím, že obsažené látky (tzv. katechiny, které působí rovněž antioxidačně) působí příznivě proti bakteriím obsaženým v ústech, které vyvolávají vznik kazů (baktericidní působení, jinými slovy likvidují bakterie.

  Pozor na sklovinu

  Na závěr je důležité ještě poznamenat dvě věci. Lidé s citlivou sklovinou by měli zubní pasty s aktivním (černým) uhlím používat jen jednou až dvakrát týdně, jinak používat další zubní pastu vhodnou pro jejich chrup. Pokud by měla být již zubní sklovina narušena, musí se nejprve o použití zubní pasty tohoto typu poradit se svým stomatologem.

  A rozhodně se nedoporučuje používat rozdrcené tabletky živočišného uhlí, které jsou přímo naneseny na zubní kartáček. Hlavním problémem tohoto postupu je, že aktivní uhlí nelze rozdrtit úplně na jemný prášek. Větší kousky působí abrazivně a mohou poškozovat sklovinu i dásně.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Krása
   Zapomeňte na nepříjemné bělení zubů v zubařské ordinaci a rádoby účinné
  Krásný úsměv dělají zuby a na jejich perfektní vzhled klademe velký důraz. Proto
  Sekce: Krása
   Bělení zubů je dnes naprosto běžnou záležitostí, ovšem také ne úplně lacinou. Někomu zase
  Sekce: Zdraví
   Aby nám zuby dobře sloužily, nestačí, aby byly lidmi brány pouze jako tvrdý výběžek z tkání,
  Sekce: Zdraví
  Zní to hrozně, ale u lidí nad třicet se začínající parodontitida dá vystopovat až v 80 procentech. I když
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak schválně, pánové, na co z toho nejvíce myslíte vy?  
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak co, pánové, děláte nějakou z nich taky?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády