• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  13.11.18 | Krása, Kosmetika
  Nedáte bez laku na nehty ani ránu? Dávejte pozor, co si v
  Chladné a sychravé počasí má vliv i na naši
  Všichni samozřejmě víme, že alkohol nikomu na kráse
  Rty. Malý detail v obličeji, avšak sexy a smyslný,
  Akné trápí nejen dospívající

  3 zásadní kroky v péči o pleť. Proč se vyhýbat vodě?

  03.05.18 | Část: Krása, Péče o tělo

  Kůže je největší orgán lidského těla, složený z pokožky, škáry a podkožního vaziva. Právě pokožka je nejdůležitější částí kůže ve smyslu obranyschopnosti organismu, protože tvoří ochrannou bariéru mezi tělem a zevním prostředím.

  Pro zcela funkční pokožku jsou důležité 3 zásadní kroky v její péči. Nezbytné čistění, následné vyrovnání pH doplněné o hydrataci a aktivaci – přípravu pleti pro poslední třetí krok, a tou je výživa.
  1) Čištění

  Při čistění pleti jen za pomoci vody jsou odstraněny látky rozpustné ve vodě, ale nejsou odstraněny tuky. Navíc samotná voda narušuje pokožku.

  Nečistoty lépe odstraní detergenty např. mýdla nebo syndety (mýdla bez obsahu „mýdla“). Mýdla i detergenty zvyšují pH kožního povrchu, což ale vede k narušení pokožky. Klasické detergenty a přetučnělá mýdla mají zásadité pH 9,5–10,5.

  Ideální mycí prostředek by měl udržet pH kožního povrchu kolem 5,5 pH, měl by mít dobrý čisticí účinek a přitom nepoškozovat kožní bariéru. Navíc by měl hydratovat a být kosmeticky přijatelný. Tomuto se nejvíce blíží mycí oleje a syndety.

  Mycí oleje čistí kůži od ve vodě nerozpustných nečistot včetně make-upu. Syndety jsou hygroskopické, po nanesení na kůži vytvoří pěnu, po jejímž odstranění zůstává na kůži zvlhčující složka. Mají neutrální nebo slabě kyselé pH.
  2) Vyrovnání pH

  Po vyčištění pleti je za všech okolností potřeba vždy správně dorovnat pH, aby nedocházelo k narušování a poškozování kůže s dalšími následky včetně úniku hydratace a zároveň a napadení mikroorganismy.

  Tady se doporučuje aplikovat tonika s pH 4,5. Tím dojde ke správnému vyvážení pH a zlepšení funkce pokožky. Účinná tonika navíc obsahují i AHA (alfa hydroxidové kyseliny), které mají i exfoliační účinky. Absolutní inovací jsou fermentované produkty. U těchto produktů se využívá fermentace s laktobacilem, kde dochází ke štěpení velkých molekul na malé, které jsou schopny se vstřebat do hlubších vrstev pokožky. Laktobacil navíc produkuje účinné látky s přímým antibakteriálním a protizánětlivým účinkem. Přímý kontakt probiotik s pokožkou pleť celkově zklidňuje a předchází různým reakcím včetně zčervenání.
  3) Výživa

  Třetím a posledním krokem je výživa. Dle potřeby nanášejte dvakrát denně lotion (lehká varianta krému) či pleťový krém.
  Kosmetika bez vody – to nejlepší pro vaši pleť

  Jak jsme již výše zmínili, nejnovějším celosvětovým trendem v kosmetickém průmyslu je kosmetika bez přidané vody. Věděli jste, že většina kosmetických přípravků obsahuje 70–80 % vody? Zkontrolujte si schválně tu vaši. Zjistíte to jednoduše. Na složení přípravku bývá voda napsána většinou na prvním místě. Prokázalo se, že voda v přípravcích přináší nemalé problémy.

  Jedním z nich je problém spojený s rizikem množení různých bakterií, plísní či jiných patogenů. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je nutnost přidání konzervantů a dalších chemických látek, které tento proces zastaví. A to se týká každé kosmetiky s přidanou vodou, včetně přírodní kosmetiky, certifikovaných kosmetických značek či kosmetiky konvenční. Tyto konzervanty potažmo můžou způsobovat podráždění či alergické reakce.

  PŘEČTĚTE SI: DOKONALÉ KOREJKY – VÍME, PROČ JE JEJICH PLEŤ DOKONALÁ

  Důležité si je uvědomit si, že i když kosmetika hlásá, že je přírodní, nemusí být úplně čistě přírodním produktem!

  Dalším zjištěním, ačkoli to zní paradoxně, je to, že přidaná voda v přípravcích vysušuje naši pleť. Důvodem je zvýšené odpařování, které má za následek vysoušení pleti. Jediný způsob hydratace vodou je jejím vnitřním užíváním, tj. pitím.

  Pokud hledáte kosmetiku bez vody, vyzkoušejte například produkty německé značky Santaverde (namísto běžné vody obsahují čistou šťávu zpracovávanou pouze ručně bez použití mechanizace z rostliny Aloe Vera), řeckou kosmetiku Bioaroma (základem jsou oleje – olivový olej, jojobový olej, mandlový olej, arganový olej nebo olej hroznový –, bambucké máslo a včelí vosk).

  A pokud hledáte něco opravdu jedinečného a speciálního, vyzkoušejte kosmetiku značky WHAMISA. Asi nikoho nepřekvapí, že je to korejská značka (korejská kosmetika zažívá u nás v posledních letech ohromný boom a co si budeme milé dámy, povídat, kdo by nechtěl mít pleť jako Korejky, že). A proč je Whamisa unikátní? Je to totiž jediná přírodní kosmetika s patentovanou, již výše zmíněnou, fermenatcí. Účinnost všech produktů je znásobena díky unikátní technologii fermentace organických složek. Díky tomu dochází k lepšímu vstřebání účinných látek do hlubších vrstev pleti. Fermentací lze také vyloučit alergické reakce na přírodní složky. Je proto vhodná pro alergiky a ženy s přecitlivělou pletí. Zároveň je fermentace nejlepší přírodní způsob konzervace přípravků. Nezní to geniálně?

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Může se zdát, že všechno, co vypěstujeme nebo máme v lednici, je bezpečné, abychom si to mohli aplikovat i na pleť. Je to
  Stává se vám, že vás pokožka hlavy svědí, pálí, můžete se uškrábat a objevují
  K večernímu odličování na místo speciálních odličovacích přípravků používat
   Utrácíte tisíce za nejmodernější krémy, masky a séra, důsledně je používáte
  Sekce: Krása
   Hydratace by měla být klíčovým bodem v péči o pleť, jako správný pečující prostředek
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Vědci objevili hormon polibku, po kterém bude každá holka nadržená.
  Vědci objevili hormon polibku, po kterém bude každá holka nadržená.
  13.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Nový hormon kisspeptin, nazývané hormonem polibku, objevili odborníci z Belgie a Německa. Tento
  Proč chtějí některé ženy pořád sex a jiné nikoliv!
  Proč chtějí některé ženy pořád sex a jiné nikoliv!
  13.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Říká se, že zatímco muž je připraven na sex vždycky, žena jen někdy. I když to fyziologicky není tak
  Takhle zaujmete holku na první schůzce!
  Takhle zaujmete holku na první schůzce!
  13.11.18 | Láska, Intimita
  Jak zaujmout na první schůzce?

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády