• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Příroda vás ohledně délky a kvality vašich
    Sáhneš po laku na nehty tak, aby se ti hodil k
  20.01.19 | Krása
    Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede
    Když začíná být život hektický – a

  Věcí, které na vás prozradí vaše prsa

  08.06.18 | Část: Krása

  Můžou být maličká i obří, pevná i trochu povislá, s bledě růžovou či tmavě hnědou bradavkou… Prsa. Jsou naší součástí a chtě nechtě si jich každý den určitě všimneme. My ženy bychom si jich ale měly všímat mnohem víc. O našem zdraví toho totiž říkají opravdu hodně.

  Rostou

  Pokud vaše prsa rostou, i když máte pubertu už dávno za sebou, může to být z několika důvodů. Prvním je hmotnost. Prsa jsou kromě prsní žlázy tvořena převážně z tukových buněk, takže když přiberete, odrazí se to i na vašem dekoltu. Další příčinou může být těhotenství, při kterém se už předem jako příprava pro kojení zvětšuje mléčná žláza, antikoncepce nebo hormonální změny spojené s menstruačním cyklem. Prsa jsou totiž velmi citlivá na změny v hladině estrogenu a progesteronu.

  Nemusíte se tedy ničeho obávat, jen si možná budete muset koupit novou podprsenku.

  Zmenšují se

  Pokud máte opačný problém a prsa vám někam mizí, může za tím být naopak hubnutí nebo také pokles hladiny estrogenu. To se děje například před menopauzou. Jestli ale klimakterium neočekáváte a máte i další problémy (například padající vlasy nebo akné), uvažujte o vyšetření na syndrom polycystických ovarií, který je spojený s rostoucí hladinou testosteronu.

  Nebo možná jen přestaňte pít tolik kávy. Studie v odborném časopise British Journal of Cancer zjistila, že tři šálky kávy denně vám zmenší prsa. A s přibývajícími hrnečky se efekt jen zvětšuje. 

  Jsou velká

  Příroda na vás rozhodně nešetřila? Můžete děkovat (nebo proklínat) svojí DNA. Některé studie sice spojují velká ňadra s vyšším rizikem rakoviny prsu, nejsou pro to ale dostatečné důkazy. Nemusíte mít tedy přehnané obavy.

  Mění se jim tvar

  DNA sice zakóduje tvar vašich prsou, ale s přibývajícími léty se všechno mění. „Tvar a vzhled prsou do velké míry závisí na věku a také na tom, zda žena rodila a kojila,“ vysvětluje americký doktor Daniel Maman. Kojením a také věkem povolují vazy, rozvolňuje se pojivová tkáň a pokožka ztrácí pružnost. Prsa pak prostě spadnou kamsi dolů.

  „Jedna z mála věcí, kterou mohou ženy bojovat proti účinkům gravitace, je celoživotní nošení správné podprsenky,“ radí Maman. Pomůže také, když nebudete často hubnout a zase přibírat, protože kolísání hmotnosti povoluje kůži. A své udělá i posilování prsního svalstva. 

  Boule a hrbolky

  V průběhu menstruačního cyklu se mohou v prsou objevovat různé bouličky a hrbolky. Hormonální změny totiž způsobují, že se benigní cysty plní tekutinou. „Tyto fibrocystické změny jsou součástí normální struktury prsu,“ říká gynekoložka Lauren Streicherová z Northwesternské univerzity. Hrudky, které se objevují před menstruací na stranách prsů v podpaží a/nebo vpředu a nad bradavkami, nebývají nebezpečné, obzvlášť pokud jsou symetrické. Ovšem pokud jsou bouličky bolestivé nebo máte jakékoliv obavy, raději se poraďte se svým lékařem.

  Jsou hustá

  Polovina žen má prsní žlázu velmi hustou. To není vidět a ani vám to nemusí nijak vadit, jediný problém bude na mamografu. Na snímku bude jen velmi obtížné rozeznat nádor. Hustá tkáň i rakovina se totiž na rentgenu ukážou bíle. Ženy s hustou prsní tkání by tak o sebe měly dbát mnohem víc než ty ostatní. Kromě podrobných a pravidelných mamografů by se měly samy pečlivě vyšetřovat a při sebemenším podezření, že se děje něco neobvyklého, by měly navštívit odborníka.

  Jsou bolavá

  Příčin bolesti prsou je mnoho a mnoho, většinou ale o nic nejde. Obzvlášť pokud cítíte bolest na obou stranách hrudníku. V takovém případě může jít o následek hormonálních změn nebo vysokého příjmu kofeinu.

  A co ještě za tím může být? Špatně vybraná podprsenka, premenstruační syndrom, náraz do hrudníku nebo bolest po posilování a dokonce třeba i nošení těžké kabelky. Bolest prsou může souviset také s nedostatkem železa, které reguluje hormony štítné žlázy. Pomůže, pokud do jídelníčku přidáte jód, také ten má vliv na činnost štítné žlázy.

  Na pozoru buďte, pokud ucítíte bolest jen v jednom prsu, to může značit rakovinu. 

  Vpáčené bradavky

  Vpáčené bradavky jsou naprosto v pořádku, pokud takové byly vždy. Pokud se tak změnily až časem, je to něco neobvyklého a nebezpečného. Je to jeden ze znaků rakoviny.

  Výtok z bradavky

  Ani výtok není nic neobvyklého. Může to být následek sexuálního vzrušení, ale také může jít o problém. I když vás možná napadne, že je to další příznak rakoviny, seznam možných příčin je mnohem delší. Obzvlášť pokud zaznamenáte kapky na obou bradavkách, bude důvod hormonální. Může jít o zvýšenou hladinu prolaktinu nebo poruchu činnosti štítné žlázy. Ale výtok může být také příznakem těhotenství. Na pozoru buďte, když je výtok krvavý nebo se objeví také kožní změny a prso se změní.

  Mění se barva

  Pokročilejší forma rakoviny prsu může opravdu vést ke změnám barvy kůže, ovšem stejně tak může být barevná změna příznakem těhotenství. Bradavky a dvorce se zvětší a ztmavnou. Ale to se děje i s věkem.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska » Intimita
  Zatímco spousta žen neustále řeší malé poprsí, přibývá žen, které řeší
  Sekce: Zdraví
  Všude se o tom mluví, píše a možná máš i nějakou ženu ve svém okolí,
   Možná i vy preferujete určitý vzhled a styl podprsenky a nekupujete nic jiného. Ale i špatným a
  Sekce: Zdraví
   Rakovina prsu patří k nejčastějším onemocněním u žen. I když výskyt rakoviny prsu je četný a
  Sekce: Zdraví
  Každá žena alespoň jednou v životě setkání s nevysvětlitelná bolest na hrudi, ale většina z nich
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Zná vaše ložnice všechny podoby sexu?
  Zná vaše ložnice všechny podoby sexu?
  22.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    S milováním je to jako s jídlem. Nejradši si dáváte ve své
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  22.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Rozkoš, vášeň, chemie, hormony, zážitky. To vše přináší
  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  22.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Poruchy sexuálního vzrušení mohou přicházet souběžně s tím, že vás

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády