• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Která žena nechce mít upravené a atraktivní nehty?
  21.09.18 | Krása
   Začněte správně pečovat o své tělo a ono se vám
  Sport, cvičení, masáže - vůbec nic Katke nepomáhalo.
  19.09.18 | Krása
  Kdo má zelené oči, chce modré, kdo má modré,
  Trápí vás pomerančová kůže, která se bez

  Jak zabránit pocení bez drahých deodorantů

  16.09.18 | Část: Krása, Péče o tělo

  V horkých dnech se většina z nás místo v bazénu koupe za psacím stolem ve vlastním potu a tiše nenávidí kolegy, kteří životem procházejí se suchou pletí za všech okolností. Bereme si na pomoc antiperspiranty či deodoranty, které naše trápení alespoň trochu zmírňují. A to i za cenu, že nejsou tím nejlepším pro naše zdraví. Ale co zkusit něco nového, vlastně starého, fungujícího a zaručeně přírodního?

  Pocení je přirozený proces řízený nervovým a hormonálním systémem, proto stačí trocha stresu, pokárání od nadřízeného nebo náročná schůzka, abychom na sobě pocítili nepříjemné účinky pocení. A pak samozřejmě vedro. Navíc je velmi nehezké a nepříjemné, že propocené kruhy v podpaží či mokré ruce prozradí, že nejsme právě v pohodě. Nejhorší je ovšem zápach, který způsobují bakterie, kterým pot poskytuje živnou půdu.

  Nejjednodušší je sáhnout po deodorantu, který zápach překryje, nebo po antiperspirantu, který mechanicky uzavře potní žlázy a tak pocení v místě omezí. Ne všechny ale fungují, a další nevýhodou je, že do většiny komerčně prodávaných se přidává hlinitá sůl, která je dávána do souvislosti s některými vážnými chorobami jako je rakovina prsu či Alzheimerova choroba, což potvrdila i Světová zdravotnická organizace. Navíc často obsahují parabeny – látky často dávané do spojitosti se vznikem rakoviny.

  Ochránit své zdraví můžeš buď důkladným studiem etiket (před tím by to ale chtělo pár semestrů vysoké chemické), nebo vsadit na čistě přírodní produkty!
  Jak to dělaly prababičky?

  Na internetu najdeš mnoho receptů na výrobu přírodních antiperspirantů, zajímavá je i nabídka v obchodech. Na jeden způsob se ale pozapomnělo. Kromě bylinek jako mateřídouška, jitrocel, šalvěj či podběl je tu ještě jeden velice účinný pomocník a tím je obyčejný kamenec, tedy síran draselno-hlinitý v přírodní formě. Vzniká zvětráváním žulových skal v teplém a vlhkém prostředí.

  My ho máme spojený hlavně jako účinný způsob zastavení krvácení po holení, ale na středním východě se dodnes používá jako deodorant. Také naši předkové ho za tímto účelem úspěšně používali.

  Léčivý kámen

  Jeho výhodou je, že neucpává póry, ale pouze zužuje vývody potních kanálků, takže nebrání přirozenému pocení jako přípravky s obsahem hliníkových solí. Ale má výrazné antibakteriální účinky a tím zahraňuje množení bakterií v potu a výrazně omezuje zápach. A jako bonus zjemní pleť příznivým pH.

  Kamenec nepálí, neštípe, pokožku nijak nedráždí. Nemá žádné negativní vedlejší účinky ani při dlouholetém používání. Dokonce ani nezpůsobuje skvrny na oblečení.

  Jestli máš rodinu, využijí ho všichni. Manžel na poranění a na zklidnění podrážděné pokožky po holení. Děti na ošetření drobných ranek na kůži, úžasně funguje i na podráždění vzniklé po bodnutí hmyzem. V případě, že ho použiješ na zastavení krvácení ho nech na ošetřovaném místě přiložený déle, rána se jeho působením stáhne.
  Jaký koupit?

  Kamenec dostaneš v každé lepší drogerii, nejlevnější stojí asi 60 korun, narazíš ale i na dražší v řádech několika stokorun. Jaký je mezi nimi rozdíl? Ty levnější jsou slisované z několika menších krystalů, ty dražší se vyrábí z jednoho kusu, a proto vydrží o mnoho déle. Jde o investici, která ti bude sloužit roky, proto doporučujeme pořídit druhou variantu.

  Jestli se rozhodneš tuto přírodní metodu vyzkoušet, můžeš ho použít v jeho krystalické formě a po namočení jím několikrát přejet po kůži. Po aplikaci nezapomeň kámen opláchnout. Také můžeš sáhnout po některém z deodorantů, který kamenec draselný obsahuje. V každém případě získáš účinný a přírodní deodorant, který je navíc pokožce prospěšný!

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Pokud se vás týká nějaký z uvedených problémů, určitě neváhejte s návštavou
  Sekce: Zdraví
  Na chodidlech se nachází asi 250 tisíc potních žlázek, které vyprodukují zejména
  Během dne provedete tolik rituálů, že vás ani nenapadne přemýšlet nad tím, že byste je mohli dělat jinak, nebo
   Od pradávna dělaly ženy vše pro to, aby se zbavily nežádoucího ochlupení. Dnes mohou slavit, protože
   To, že příroda je mocná čarodějka, věděly už naše babičky. Nejen, že léčí naše zdravotní
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  7 důvodů, proč je ranní sex nejlepším sexem vůbec!
  7 důvodů, proč je ranní sex nejlepším sexem vůbec!
  24.09.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Zkušenosti lidí říkají, že ranní sex je nejlepší. Ten, kdo začne den sexem, je
  4 důvody, proč byste měli mít každý den ranní sex.
  4 důvody, proč byste měli mít každý den ranní sex.
  24.09.18 | Láska, Intimita
  Takový experiment by se líbil asi úplně každému.
  Vědci zjistili, co tají ženy před muži
  Vědci zjistili, co tají ženy před muži
  24.09.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Britští sociologové zjistili, že každá žena má minimálně tři tajemství před

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády