• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Čeká vás vánoční večírek či jiná
  Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky,
   Také vás každodenní pohled do zrcadla deptá
  Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka
  Snad neexistuje žena, která by nechtěla bujnou a lesklou kštici a

  Chceš být fit? Zkus infrasaunu!

  18.11.18 | Část: Krása, Péče o tělo

  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí o slovo podzim a sychravé dny stále více střídají ty prosluněné. Slunce již svítí dost kostrbatě a ty se i doma balíš do plédu, navlékáš teplé ponožky a máš splíny z ošklivého počasí. Nezoufej a zkus infrasaunu.

  Infrasauna je totiž skvělým pomocníkem nejen na splín a špatnou náladu, ale také zahřeje a posílí tvé zdraví.

  Když se řekne infrasauna

  Infrasauna vypadá jako dřevěná prosklená skříň, větších či menších rozměrů. Vyrobena je z kanadského jedlovce nebo cedru. Velikost je určena podle počtu osob, jež se mohou spolu saunovat. Tedy infrasaunovat. Říká se jí rovněž infrakabina, v níž jsou instalovány infrapanely, které svým dlouhovlnným infračerveným zářením pronikají do tvých tkání až do hloubky 4 centimetrů. Vědělas, že existuje více druhů technologií infrazářičů, od nichž se pak odvíjí účinnost? Jsou zařízení s keramickými infrazářiči, další se širokospektrálními světelnými zářiči a také s celoplošnými fóliovými zářiči. A to není vše, různá je i vlnová délka, která ovlivňuje sílu účinku. Čím kratší vlnové délky infrazářiče mají, tím je efekt na tvé tělo intenzivnější.
  Uvolnění a pohoda

  Každopádně ti paprsky efektivně prohřejí celé tvé tělo. Budeš se cítit krásně uvolněně, protože tvé svaly se prohřátím uvolní také, přičemž se budeš hodně potit, ale to ber jako pozitivum, jelikož to je znak odplavování škodlivin z těla i spalování kalorií. Je zajímavé, že produkce potu je až třikrát vyšší než při jiných činnostech, a to již při teplotě od 45 °C, což není na saunu nic moc vysoká teplota. Téměř všechno vyzařované teplo z infrapanelů se ti vstřebá do organismu, a v prostoru kabiny zůstává jen malý zlomek.
  Infrasaunu můžeš využít:

  • k celkovému prohřátí, když je ti zima
  • před cvičením k prohřátí svalů
  • jako rehabilitační proceduru pro tělo
  • coby regeneraci těla
  • jako kosmetickou pomoc před nebo při ošetření pleti
  • na bolesti zad – jak krční, hrudní tak bederní páteře
  • proti bolesti svalů a kloubů
  • k posílení imunitního systému
  • pro uvolnění dýchacích cest při ucpaném nosu a rýmě
  • jako podporu metabolismu
  • coby efektivní spalovač kalorií a pomocníka k hubnutí (za 15 minut spálíš 300 kalorií)
  • při začínajících bolestech v krku
  • pro pomoc při ekzému a akné
  • jako podporu pružnosti pokožky celého těla
  • při nemocech uší
  • při nespavosti
  • k odstranění odumřelých kožních buněk z kůže
  • k regeneraci sil a při únavě
  • k podpoře dobré psychiky a pozitivní nálady
  • k efektivnějšímu hojení ran včetně popálenin

  Co na to říkáš, to je docela nálož, že? A paráda je, že infrasaunu mohou využít i lidé, kteří do klasické sauny nemohou. Čili nemocní alergiemi, astmatem, lidé s onemocněním srdce anebo s vysokým krevním tlakem. Velkou devizou infrasauny je, že lidský organismus nezatěžuje tolik, jako klasická sauna.

  Není saunování jako saunování…

  Jak se však správně infrasaunovat, abys dosáhla co nejlepšího efektu? Saunovat se můžeš kdykoli dle svého uvážení i když odborníci tvrdí, že nejoptimálnější doba je ráno. Ne vždy to ale jde, a z našeho pohledu je ideálem spíše večer, kdy už máš po práci, nečeká tě žádný stres ani povinnosti a můžeš se lépe uvolnit.

  Poprvé si nastav teplotu na 55°C, a zvyšuj ji až po opakovaném použití sauny, kdy už poznáš, která teplota ti nejvíce vyhovuje. U infrasauny platí, že čím vyšší teplota, tím vyšší efekt na organismus. Při ruce měj tři ručníky – jeden na sezení, druhý na podlahu kvůli vstřebávání potu a třetí k otírání potu z těla, čímž podpoříš ještě více pocení a odstraníš si z kůže odumřelé kožní buňky. I tvé pokožce toto otírání prospěje, bude svěží a hladká.
  Po saunování

  Po saunování nechej tělo ještě „doběhnout“ v rozehřátí a pocení. Kvůli tomu je ideální ještě v infrasauně zůstat cca 15 – 20 minut, zabalená do osušky, otevřít dveře a při ochlazování prostoru se pomalu a v klidu ochlazovat i ty sama. Přitom můžeš popíjet čistou vodu, abys doplnila tekutiny v těle. Až poté si dej vlažnou sprchu ale bez mýdla a sprchového gelu. Vanu zcela určitě vypusť.
  Co určitě ne?

  Na infrasaunu zapomeň, máš-li horečku, rozjetou chřipku či angínu, nebo diagnostikovánu akutní gastritidu a jakýkoli zánět v těle. Není vhodná ani v momentě, kdy máš nasazena antibiotika. Jsi-li jen nachlazená, tak v počátku by mohl být účinek pozitivní. Ale je-li nachlazení markantní, nech saunování až na dobu, kdy ti bude lépe. Také po hodně namáhavém cvičení hned do infrasauny nechoď a nechej organismus zklidnit alespoň půl hodinky.
  Infrasauna doma

  Taková infrasauna se dá umístit jako skříň do rohu nebo kamkoli ke zdi a do interiéru, kde se topí. Postavit si ji lze jednoduše a zvládne to každý laik, určitě i ty. Stačí pár metrů volného místa blízko elektrické zásuvky. Pokud ale váháš a nejsi si jista tím, že bys vše dobře nainstalovala, lze si infrasaunu objednat i s montáží. A údržba je jednoduchá, postačí povrchy otřít navlhčeným hadříkem.

  Infrasauna tě při domácím využití přijde hodně levně (2,50 Kč za půl hodiny), což v porovnání s cenami ve studiích je hodně velký rozdíl. Cena infrasauny je odvislá od velikosti, typu panelů a začíná na necelých 15 tisících korunách. Ovšem nemáš-li možnost ji mít doma, přesto ti investici do infrasaunování i v nějakém studiu doporučujeme. Je to deviza do zdraví i do pěkné postavy.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Láká tě to v zimě do sauny? Aby ne! Kdo by si nechtěl prohřát promrzlé tělo, pořádně se vypotit, otužit se a
  Když se hormony splaší, je to zlé. Míváš bolestivou menstruaci, trpíš
  Když se hormony splaší, je to zlé. Míváš bolestivou menstruaci, trpíš
  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí o slovo podzim a sychravé dny stále více
   Trh v současnosti nabízí mnoho vonných olejů. Otázkou ale je, jak si vybrat ten nejvhodnější.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Nový vztah? Pak se připravte na tyto věci!
  Nový vztah? Pak se připravte na tyto věci! Single život je strašně nebezpečná věc. Člověk si totiž hodně rychle zvykne a zpohodlní.
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  08.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Že milování a přibývající léta nejdou dohromady?
  Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
  Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
  08.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Prosinec je poměrně náročný na různá setkání, přípravy, shánění

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády