• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které
  My ženy prostě milujeme zkrášlovací produkty
  Čeká vás vánoční večírek či jiná
  Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky,
   Také vás každodenní pohled do zrcadla deptá

  Pozor na laky na nehty bez toxinů.

  13.11.18 | Část: Krása, Kosmetika

  Nedáte bez laku na nehty ani ránu? Dávejte pozor, co si v lahvičce se svou oblíbenou barvou vlastně kupujete. Laky totiž mohou obsahovat škodlivé látky, i když obaly tvrdí opak!

  Někteří výrobci chápou potřebu zákaznic být krásné, sexy a in, ale ne za cenu toho, že si nalakují nehty barvou plnou toxinů. Proto si už běžně můžete koupit laky, které, jak obaly tvrdí, toxické látky neobsahují. To zní prima, nemyslíte? Jenže, má to háček. Nové studie tvrdí, že i tyto „zdravé” laky mohou leckdy obsahovat další škodlivé látky!

  Samozřejmě je rozumné hledat výrobky bez zbytečné chemie. A právě laky na nehty mohou obsahovat sloučeniny, které jsou spojeny se zdravotními problémy, jako jsou vrozené vady, dysfunkce štítné žlázy, obezita, rakovina a alergické reakce. To přece nikdo nechce.

  Proto mnoho produktů sází na marketing, který slibuje zákaznicím, že podobné látky neobsahují. Může to být pravda, ale také bohužel nemusí. Nová studie z USA naznačuje, že štítky na obalech laků mohou být zavádějící a že chemické látky, které laky na nehty obsahují, nemusí být o mnoho bezpečnější!
  Toxická pětka

  Tato studie se zabývala hlavně laky, které slibují, že neobsahují dibutylftalát, toluen a formaldehyd. Což jsou složky, které v těle mít opravdu nechcete, protože mají co dělat s reprodukčními, neurologickými a vývojovými problémy a rakovinou. Výrobci se jim proto vyhýbají a vedle výše uvedeného „toxického tria" jsou nově vyráběné laky často také bez dalších dvou potenciálních alergenů – kafru a formaldehydové pryskyřice. A protože výrobci dobře vědí, že zejména američtí spotřebitelé skvěle reagují na kouzelné slovíčko „free" na obalech, v tomto případě znamenající, že je lak bez nějaké škodlivé přísady, tak v obchodech narazíte na laky označené „5-free", „6-free", ale i „10-free" nebo „13-free"!

  Anna Young, doktorka na harvardské TH Chan School of Public Health tvrdí, že i když si člověk může myslet, že kupuje zdravé produkty, ne vždy to platí. Tak alespoň vyhodnotila svůj výzkum, který provedla spolu se svými kolegy. Zaměřili se 44 populárních značek laků na nehty prodávaných v obchodech a nehtových salonech. Porovnávali přitom štítky a seznamy ingrediencí, aby zjistili, jak každý z nich definuje své požadavky na to, že jsou „bez obsahu" toxických složek.

  Politováníhodné náhražky

  A jak to dopadlo? I když se značky zbavují škodlivých složek, často je nahrazují podobnými sloučeninami, které ještě nejsou tak všeobecně známé a stále se neví, jak moc jsou škodlivé. Vědci se tedy obávají, že tyto nové sloučeniny nemusí být pro spotřebitele lepší než jejich toxičtí předchůdci.

  „Je to praxe známá jako politováníhodná náhrada a nedělá se to jen v odvětví výroby laků na nehty," říká Ann Young. „Když je jedna jedovatá složka jednoduše nahrazena jinou, nic se nezměnilo!"

  Dobrou zprávou je, že většina značek už postupně vyřazuje dibutylftalát a snižuje množství podobného změkčovadla. Autoři nové studie však tvrdí, že by se výrobci laků měli spíš víc snažit vyloučit celé třídy složek než sloučeniny po jedné.

  Zákaznice se mohou lépe a zodpovědněji rozhodovat tím, že si poctivě přečtou štítky přísad. Je to sice zdlouhavější, ale určitě lepší, než jen mrknout na krabičku s nápisem, který slibuje, že lak je „zdravý”. Marketing a reklama mohou pravdu šikovně kamuflovat.

  Spotřebitelé by měli také vědět, že když byla odstraněna jedna jedovatá složka, neznamená to, že stále neexistují rizika související s ostatními látkami, které lak obsahuje!

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Asi to znáte. Dáte si záležet na nalakování nehtů, nad kterým klidně strávíte dvě hodiny. Ale
  Odlakovala jste si nehty a ke svému zklamání zjistila, že bez dalšího nalakování to nepůjde, protože
  Alespoň jednou se to stalo každé z nás. Koupíme si krásný lak na nehty, ovšem kýžený
   Vyzkoušely jsme skvělé hrátky s laky na nehty, díky kterým dostanou vaše nehty šťávu.
   Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují hodně, stejně jako nehty okousané a s oloupaným lakem.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Poruchy sexuálního vzrušení mohou přicházet souběžně s tím, že vás partner
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Rozkoš, vášeň, chemie, hormony, zážitky. To vše přináší intimní
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  14.12.18 | Láska, Intimita
  Výborná večeře v luxusní restauraci ani svit svíček harmonii ve vztahu nezaručují. Co

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády