• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Máte citlivou pleť? Víme, jak na ní.

  07.09.17 | Část: Krása

  Máte citlivou pleť? Víme, jak na ní.

   Citlivá pleť obtěžuje čím dál více žen. Projevuje se suchou či smíšenou pokožkou se sklonem k zarudnutí. Často se na ní objevují červené skvrnky a šupinky. Příčinou jsou nejrůznější látky obsažené v pleťové, vlasové, dekorativní či tělové kosmetice.

  Ženy s citlivou pokožkou dennodenně svádí boj s nejrůznějšími alergeny, které jsou pro zdravou pokožku naprosto neškodné, citlivá pokožka na ně však reaguje zcela nepřiměřeně. Objevuje se například svědivá vyrážka, suchá či podrážděná místa, ba dokonce pálení očí. Extrémní citlivost pokožky na různé kosmetické přípravky může vyvolat celá řada faktorů, například špatně zvolená kosmetika, nevyvážená strava, zhoršené životní prostředí, hormonální změny, jako je těhotenství či menopauza, stres a v neposlední řadě i dědičnost.

  „V dětství a v pubertě jsem problém s pletí skoro neměla,“ vzpomíná Hana, 28 letá matka dvouleté dcery, na dobu, kdy začala mít problémy. „Jenže pak přišlo těhotenství a s ním i mé nynější problémy. Po použití téměř jakéhokoli pleťového krému, jsem se osypala nebo mi začala pokožka šupinatět a šíleně svědit,“ popisuje svoje každodenní útrapy s péčí o pleť a dodává: „Obcházela jsem kožní ordinace, dostávala jsem různé mastičky, které alespoň zmírnily některé nepříznivé projevy a také tipy na ten či onen značkový pleťový krém.“ Hana vyzkoušela mnoho krémů – z lékárny i z drogerie, ale než našla konečně krém, který ji plně vyhovuje, vyšlo jí to hodně draho. „Koupit si pleťový krém, který mi bude vyhovovat, pro mě byla docela nákladná investice, neexistují vzorky nebo nějaká mini balení, která bych mohla napřed vyzkoušet, abych zjistila, jak na ně moje pleť reaguje. Pokud vzorky existují, ve většině lékáren či drogerií mi tvrdili, že je bohužel nemají k dispozici. Koupila jsem proto hodně krémů tzv. naslepo a taky jsem je nakonec téměř všechny rozdala. Do pár hodin po aplikaci krému na pleť se u mě totiž objevila alergická reakce,“ krčí rameny.

  Dopřejte pleti důkladnou hydrataci
  Dermatologové se shodují na tom, že citlivá pleť potřebuje pravidelnou a důkladnou hydratační péči. Hydratace je u citlivé pokožky základ. Ten správný hydratační krém by ženy s citlivou pokožkou měly vybírat primárně mezi krémy, které jsou určené přímo pro citlivou pokožku (hypoalergenní apod.). Tyto přípravky totiž pleť minimálně dráždí, pokožka je obecně lépe snáší a navíc některé z těchto krémů dokonce umějí zmírnit začervenání pokožky či zklidnit nepříjemné pálení a svědění. Hydrataci je nutné provádět nejen povrchově prostřednictvím krémů, ale i vnitřně – tedy správným a dostatečným pitným režimem. V létě je ještě nutné chránit pleť před vysušujícími slunečními paprsky, ideálně neagresivním opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem.

  Testujte, potom teprve kupujte
  Koupit si pleťový či opalovací krém, který vám, trápí-li vás citlivá pokožka, bude vyhovovat, je mnohdy běh na dlouhou trať. Hana z našeho příběhu ho hledala metodou pokus omyl. Zkoušela různé značky, dala vždy na něčí doporučení. Nakonec však našla krém, který navíc patří k těm cenově přístupnějším a nemůže si jeho účinky vynachválit. Pokud jste i vy teprve ve fázi hledání, pokuste se v drogeriích či lékárnách získat vzorky. A ty otestujte. Poptejte se u kamarádek, vyzkoušejte jejich krémy, ať se poté v regálech zdaleka vyhnete těm značkám, které vaší pokožce zásadně nevyhovují. Pamatujte, že co citlivá pleť, to jiné potřeby. To, co může vyhovovat vaší kamarádce, vám osobně nemusí vyhovovat vůbec. Při výběru krému vždy čtěte složení. Vybírejte spíš mezi krémy bez barviv, konzervačních látek a jiných agresivních chemických přísad.

  Pestrá a vyvážená strava umí zázraky
  Pravděpodobně to slýcháte často a možná se tomu zdráháte věřit, ale opravdu to funguje. Citlivá pokožka často bývá příznakem nevyváženého stravování či nedostatečného pitného režimu. Zamyslete se proto nad svým jídelníčkem. Zařaďte do něj více olejnatých ryb (losos, tuňák apod.), dopřávejte si velké porce zeleniny, přes den zobejte nejrůznější ořechy a semínka. Budete se divit, ale tyto potraviny umějí dělat zázraky. Ze svého jídelníčku naopak vyřaďte sladké limonády, kofeinové nápoje, ostrá jídla, alkohol a přemíru sladkostí. A hlavně pijte vodu! Na 10 kg vaší hmotnosti byste měla vypít 2 až 4 dcl tekutin. Snažte se také méně stresovat, více odpočívat. A pokud kouříte, snažte se s tímto nezdravým zlozvykem skoncovat. Vaší pleti totiž pravidelné nikotinové dávky rozhodně neprospívají.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   To, že příroda je mocná čarodějka, věděly už naše babičky. Nejen, že léčí naše zdravotní
   Věděli jste, že pokožka dekoltu a ňader je stejně tak citlivá a jemná, jako ta na krku a v okolí očí? Proto je
   Jemná kůže kolem očí dělá ženám vrásky, a to doslova. Již okolo dvacátého pátého
  Sekce: Krása
   Hydratace by měla být klíčovým bodem v péči o pleť, jako správný pečující prostředek
   Hydratační krémy nakupujete po tuctech, ale nepříjemného pocitu ze suché pleti se ne a ne zbavit. To proto,
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Každý z nás je tak trochu fetišista.
  Každý z nás je tak trochu fetišista.
  23.03.19 | Láska » Intimita
    Když se řekne fetišismus, téměř každý z nás si pod tímto pojmem představí
  Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch
  Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch
  23.03.19 | Láska, Intimita
    Výběr partnera u člověka se neřídí výlučně biologickými parametry, nicméně
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády