• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

   Také jste začala v rámci svého
  21.07.17 | Krása
  Citlivá pleť obtěžuje čím dál více žen. Projevuje
  19.07.17 | Krása, Kosmetika
   Upravené obočí zjemňuje váš celkový
  19.07.17 | Krása, Kosmetika
   To, že příroda je mocná čarodějka, věděly už naše
  19.07.17 | Krása
   Jako každá žena chcete za všech okolností vystupovat

  Lupy: Zdánlivě banální onemocnění, které umí potrápit

  14.04.17 | Část: Krása, Péče o vlasy | Zobrazeno: 257 |

   Mnoho lidí je považuje mylně za důsledek nedostatečné hygieny. Lupy však mohou nepříjemně překvapit každého z nás. I ty, kteří svým vlasům a pokožce věnují maximální možnou péči. Boj s tímto nepříjemným kožním onemocněním může trvat dlouho, v některých případech může léčba vyžadovat zásah odborníka. 

  Seboreická dermatitida, lidově lupy, je zánět kůže, který se projevuje odlupováním malých šupinek kůže. Samotnému odlupování velmi často předchází tvorba ložisek s nažloutlou, mastnou krustou. Ložiska se nejčastěji objevují ve vlasech, v záhybech za ušima, mezi obočím či kolem nosu, mohou se však objevit i v horní části trupu, například mezi lopatkami. Nejohroženější skupinou jsou lidé s mastným typem pleti, kterým se hodně mastí vlasy a kteří mají podobné kožní problémy v rodině. Lupy mohou ale potrápit i ostatní. Nejčastější příčinou bývá totiž agresivní vlasová kosmetika.

  Tvorbu lupů spouští stres i hormonální výkyvy

  Kromě agresivních vlasových přípravků k výskytu lupů přispívá celá řada různých faktorů. Nezanedbatelný vliv na vznik tohoto kožního onemocnění mají mimo jiné stres, hormonální změny, oslabená imunita, přemnožení kvasinek v organismu, nedostatek vitamínu B, nedostatek selenu a zinku, teplotní výkyvy nebo nadměrné pocení.

  Najděte si vhodný šampón

  Objevíte-li si ve vlasech či na ošacení lupy, nepropadejte hned panice, zkuste vylučovací metodou odhalit příčinu. Pro začátek se snažte najít šetrný a přesto účinný šampón. Vyhýbejte se těm přípravkům, které vám příliš vysušují pokožku či které vám po aplikaci způsobují pálení. Vhodný šampón si můžete nechat doporučit i v lékárně. Rozhodně se vyvarujte mytí vlasů sprchovými gely či tělovými šampóny. Volba správného šampónu je totiž alfa omegou krásných vlasů a zdravé pokožky. Při výběru vlasové kosmetiky se zaměřte na její složení, volte spíše přípravky s vyšším obsahem zinku a selenu. 

  Konec každodenního mytí vlasů

  Lupy nejsou důsledkem špatně vlasové hygieny, proto se vyvarujte příliš častého mytí vlasů. Pokud se vám vlasy opravdu hodně mastí, myjte si alespoň obden. Každodenní mytí vlasů pokožku na hlavě zbytečně vysušuje a ta je pak náchylnější k tvorbě lupů. Problémy mohou způsobovat i některé barvy na vlasy pro domácí využití. Ty bývají totiž výrazně agresivnější než barvy, které používají profesionální kadeřníci. Po domácím barvení vlasů se tak mohou lupy objevit i u těch žen, respektive mužů, kteří obvykle potíže s lupy nemívají.

  Neškrábat!

  Lupy jsou nepříjemné i díky intenzivnímu svědění kůže, které způsobují a kterému byste se rozhodně neměli poddávat. Škrábáním si pokožku na hlavě ještě více podráždíte a infekce se vám může rozšířit po celé hlavě.  

  Vyzkoušejte babské rady, mohou pomoci

  Kromě speciálních přípravků, které jsou k dostání v drogerii či v lékárně, můžete v boji proti lupům vyzkoušet také některé babské rady. Ty například tvrdí, že účinným spojencem v boji proti lupům je citronová šťáva, jablečný ocet nebo březová voda. Máte-li podezření, že za vznikem lup stojí plísňová infekce, zkuste si zasažená místa potírat tea tree olejem. Připravit si můžete i lektvar z tymiánu nebo rozmarýnu. Bylinku zalijete horkou vodou, necháte vylouhovat a poté odstát. Vychladlým lektvarem si na závěr mytí vlasů opláchněte pokožku i vlasy. Pomoci vám může také změna stravy, zařaďte do ní více ovoce a zeleniny a nezapomeňte ani na paraořechy či hlívu ústřičnou.

  Komplikace při léčbě lupů

  Mnozí lidé se mylně domnívají, že lupy jsou banální onemocnění, které postihuje výhradně osoby s nedostatečnou hygienou, což někdy vede ke stigmatizaci lidí s tímto onemocněním. Ti se pak kvůli svému onemocnění ostýchají s problémem někomu svěřit a snaží se lup zbavit pomocí nejrůznějších přípravků či babských rad. Nezlepší-li se stav do třech měsíců, měli by postižení vyhledat odbornou péči. Návštěvě u kožního lékaře se nevyhnou ani ti, u kterých za vznikem seboreické dermatitidy stojí přemnožení kvasinek nebo plísní v organismu. V tomto případě bude potřeba účinnější léčba. Lupy mohou být navíc doprovodným příznakem dalších, bohužel závažnějších kožních onemocnění, jako je například lupénka. V okamžiku, kdy se k lupům přidruží zarudnutí i v obličeji a stroupky na hlavě, neváhejte a vyhledejte lékařské ošetření.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Taky se děsíš pohledu do zrcadla, protože ačkoliv sis večer vlasy myla, ráno už vypadáš jako zmoklá
   Sníte o dlouhých hustých vlasech, které Vám příroda nedopřála? Díky moderním
   Obsažený silikon obaluje vlas ochrannou vrstvou a teoreticky by měl být pro vlasy dobrodiním. To ale jen při
   Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste
   Příroda se k vám zachovala macešsky, místo bujné hřívy vám nadělila pouhé
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Dámy, jak léčíte rozchod?
  Dámy, jak léčíte rozchod?
  22.07.17 | Láska
   Dal vám kopačky? Uf… pak se jistě zmítáte mezi smutkem, pláčem, bezmocným vztekem
  10 kroků k bezchybné erotické masáži
  10 kroků k bezchybné erotické masáži
  21.07.17 | Láska, Intimita
   Erotická masáž nemusí být nuda! Připravte se na chmurné podzimní dny a rozhřejte
  Pestrá minulost? 8 věcí, o kterých bys měla před partnerem pomlčet
  Pestrá minulost? 8 věcí, o kterých bys měla před partnerem pomlčet
  21.07.17 | Láska, Intimita
  My ženy to tak bohužel máme dané. Chceme být pro svého partnera jedinečné, sexy a

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády