• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Nemáš čas odběhnout si na pedikúru a tak raději
  Jsi nespokojená se svým zevnějškem? Připadá ti, že
  16.09.17 | Krása, Kosmetika
  Domácí pleťové masky, nebo šampony to už
   Víte, že i strava může ochránit pokožku před

  Pozor na manipulátory!

  06.09.17 | Část: Láska, Rodinná

   Komunikace s jiným člověkem má svá pravidla. Pokud někdo úmyslně tato pravidla porušuje, aby dosáhl svého, pak se dopouští tzv. manipulace. Manipulátoři jsou velmi záludní a důvtipní, že si mnohdy ani nestihnete všimnout, že jste právě byli zmanipulováni. 

  Aby vás dostali tam, kam chtějí, neváhají vás citově vydírat, apelovat na vaše morální zásady, nebo vám do očí lhát. Informace záměrně překrucují nebo zamlčují s jediným cílem – získat vás na svou stranu. Jeden vám poroučí, jiný by se pro vás rozkrájel. Pozor – styl manipulace totiž blízce souvisí s typem osobnosti manipulátora. Asi nejvýstižnější typologii manipulátorů sestavil americký psycholog Everett L. Shostrom.

  Břečťan předstírá, že je na vás závislý
  Setkání s manipulátorem typu břečťan vás může hodně vyčerpat. Tento typ manipulátora umně předstírá, že je na vás absolutně závislý. Neustále fňuká a naříká, stěžuje si na těžký osud a vyžaduje vaši pozornost a zájem. K tomu je navíc tak trochu hypochondr, tudíž když nenaříká na nepřízeň osudu, obává se o své zdraví.  A vy, aniž si to uvědomíte, se o břečťana staráte.

  Diktátor věří, že má právo na své straně
  Tento člověk má velkou autoritu doma i v zaměstnání. Je velmi přísný až nekompromisní. Když chce něčeho dosáhnout, dá vám to příkazem. Své činy obhajuje odvoláváním se na obecně uznávané autority a tradice. Dává rád na odiv svůj rozhled, proto často zneužívá k dosažení svých cílů známé citáty.

  Drsňák se nebojí jít přes mrtvoly
  Drsňáka rozhodně poznáte. Je to člověk arogantní, jenž se vyžívá v síle, hrubosti a agresivitě. Je neotřesitelně přesvědčen o své jediné pravdě, jiné názory pro něj neexistují. Neuznává kompromisy ani diskusi. Vždy musí být po jeho. Ve snaze dosáhnout svého se jen tak před něčím nezastaví. Nadávky, vyhrožování, vydírání? Vše dovoleno.

  Chudáček předstírá méněcennost a neschopnost
  Potkáte-li tento typ manipulátora, snadno mu podlehnete. Chudáček vám pláče na rameni, ukazuje vám své bolístky a vyžaduje nejen vaši pozornost, ale i soucit a pomoc. Ke všemu zdánlivě trpí pocitem méněcennosti, ve kterém si přímo libuje. Ač se to na první pohled nezdá, chudáčci jsou velmi chytří a úspěšní. Svou předstíranou neschopností a bojácností jen umně zakrývají neochotu vám pomoci či udělat něco k vůli.

  Mafián nabízí vždy něco za něco
  Mafián se v něčem podobá drsňákovi, není však tolik hrubý a nepotrpí si na hulvátství. Naopak se vás snaží přesvědčit, že ho potřebujete, protože vás dokáže ochránit. Očekává vždy něco za něco. Za jeho ochranu mu musíte slíbit věrnost a loajalitu. Jakmile s ním nesouhlasíte, nebo se dokonce rozhodnete jít vlastní cestou, stáváte se rázem jeho nepřítelem. Buď jste na jeho straně, nebo jste proti němu. Nic mezi neexistuje.

  Obětavec se všeho vzdal pro vás
  S tímto typem manipulátora se setkáváme nejčastěji v rodinném prostředí, nejčastěji se jedná o matky. Nic od vás nechce, udělá pro vás vše, co vám na očích vidí. Nechce za to opravdu nic, skoro nic – jen tu a tam nějakou maličkost. Pokud odmítnete vyhovět, manipulátor vám zajisté připomene, co vše pro vás za celý svůj život obětoval.

  Táta-máma ví nejlíp, co je pro vás nejlepší
  Také s manipulací tohoto typu se, jak už napovídá název, setkáme nejčastěji v rodině. Typickými představiteli jsou autoritativní rodiče, kteří se neustále starají o druhé, ač ti o to vůbec nestojí. Ba jim je to dokonce na obtíž. Táta-máma ví ale nejlíp, co je pro vás to pravé, proto vůbec nerespektuje vaše přání a názory.

  Poslední spravedlivý vás donutí cítit vinu
  Poslední spravedlivý vše kolem sebe neustále kritizuje a ve svém okolí vyvolává pocity viny. Že není bez chyby? To je jedno, on své chyby velkoryse přehlíží, možná si jich opravdu není vědom. Jakmile se opovážíte ho upozornit na nějakou chybu nebo ho kritizujete za nějaké rozhodnutí, vězte, že se se zlou potážete. Jestli je něco, co tento manipulátor nesnáší, pak je to kritika od ostatních.

  Počtář si hravě spočítá, aby netratil
  Není moc chytrý a ani příliš ambiciózní, jen vždy přesně ví, co se mu vyplatí. V každé situaci se chová podle toho, z čeho bude mít víc. Vymlouvá se na slabou paměť, ale to, co je pro něj výhodné, z čeho má šanci něco získat, to si neomylně zapamatuje. Máte-li ve svém okolí počtáře, vězte, že vám bude stát věrně po boku, dokud se mu to vyplatí. Už zítra se k vám však může obrátit zády.

   

   

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: DĚTI
   Mnoho rodičů trápí už od útlého věku jejich dětí strach, aby ve školním a
   Občas se stává, že žena nedosáhne orgasmu. Je v takovém případě lepší předstírat? Může
  Sekce: DĚTI
   Rodič, jehož den se točí výhradně kolem péče o dítě, se bude s největší pravděpodobností nejen
  Sekce: Láska
   Kamarádi jsou od toho, abyste se v jejich společnosti cítila dobře, mohla se svěřit se všemi trampotami a pak se jim od
   Máte pocit, že vůbec nic nestíháte? Stresujete se tím, že máte resty v práci i doma?
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  3 kroky k dokonalému orálnímu sexu
  3 kroky k dokonalému orálnímu sexu
  19.09.17 | Láska, Intimita
  Zbožňuješ jeho horké rty a polibky ve svém klíně? Svíjíš se blahem pod jeho
  Zlomené srdce? Hazard se zdravím
  Zlomené srdce? Hazard se zdravím
  18.09.17 | Láska
  Že srdce po těžkém rozchodu bolí, to je všeobecně známá věc. Ovšem málokdo
  Jaký bude v posteli? Poznejte to z jeho gest.
  Jaký bude v posteli? Poznejte to z jeho gest.
  18.09.17 | Láska, Intimita
   Temperamentní milenec, nebo leklá ryba? Odhadnout, jaký sex vás čeká, není vůbec

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády