• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Svěží, hydratovanou a rozjasněnou pleť by si přála
  Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle
  Neobdařila vás příroda panenkovským pohledem?
  15.06.18 | Krása
  Někdy je těžké přesně určit, co jednoho člověka přitahuje k tomu

  Vědecky prokázané příznaky zamilovanosti

  14.10.17 | Část: Láska

  Pocit zamilovanosti prožívá každý člověk různě. Někdo je zamilovaný často a zná tento pocit velmi dobře, jiní si ovšem nemusí být jistí, zda je to láska, nebo jen poblouznění. Naštěstí zná naše tělo všemožné cesty, kterými nám napoví, zda jsou naše pocity vůči partnerovi víc než jen prchavé zalíbení. Až si příště nebudete jistí, věnujte pozornost těmto „příznakům“.

  Nemůžete se vynadívat

  Přistihli jste se, že na svého nového partnera neustále hledíte a nemůžete se doslova vynadívat? I to může být známka toho, že vám na něm záleží mnohem víc, než si připouštíte.

  Podle odborníků lze i díky intenzivnímu očnímu kontaktu probudit opětovnou romantiku i u dlouhodobějších vztahů. Existují totiž studie, které zjistily, že páry, které spolu navazují oční kontakt k sobě cítí mnohem silnější romantické pouto než ty, co tak nečiní. Stejně tak pokud si budete delší čas vzájemně hledět do očí s cizím člověkem, je velká pravděpodobnost, že k němu pocítíte příjemné pocity.

  Opojné pocity

  Je naprosto normální, že si ve chvíli, kdy se zamilováváte, připadáte jako smyslů zbavení. Studie Kinsey institutu přišla s tím, že mozek zamilovaného člověka vypadá stejně jako mozek někoho, kdo užil kokain. Za tento stav můžete poděkovat dopaminu, který je uvolňován v obou zmíněných případech. To je dobré vysvětlení toho, proč se lidé v novém vztahu chovají bláznivě.

  Pořád na něj/ni myslíte

  Když někoho milujete, může se vám zdát, že ho prostě nemůžete dostat z hlavy. To proto, že váš mozek uvolňuje fenylethylamin, známý také jako droga lásky. Právě tento hormon způsobuje pocit poblouznění.

  Tento pocit vám může být známý také proto, že se fenylethylamin vyskytuje i v čokoládě. Tím by se také dalo vysvětlit, proč nikdy nezůstanete jen u jedné kostičky.

  Chcete, aby byl ten druhý šťastný

  Láska je rovnocenný vztah, ale štěstí toho druhého se pro vás stane velmi důležitým, až v okamžiku zamilovanosti. Podle vědců takzvaná soucitná láska může být tou nejdůležitější známkou zdravého vztahu. To znamená, že jste ochotni uhnout ze své cesty proto, že chcete svému protějšku usnadnit život a učinit ho šťastnějším.

  Štěstí protkané velkým stresem

  Ačkoli se láska často spojuje s hřejivými a příjemnými pocity, může být také velkým zdrojem stresu. Zamilovanost často způsobuje, že váš mozek uvolňuje stresový hormon kortizol, který způsobuje, že jste netrpěliví, občas vám tzv. bouchnou saze a děláte problém tam, kde není.

  Necítíte bolest tak intenzivně

  Další známkou zamilovanosti je i ten fakt, že v případě zranění či zdravotního problému prožíváte bolest a další nepříjemnosti mnohem méně intenzivněji, než když zamilovaní nejste. Studie provedená na Lékařské fakultě Stanfordovy univerzity nechala účastníky, aby se dívali na fotografii někoho, koho milují v okamžiku, kdy prožívali bolest. Z jejich zjištění vyplynulo, že pohled na svého milého dokázal zmírnit běžnou bolest až o 40 % a skutečně obrovskou bolest o 15 %.

  Zkoušíte nové věci

  Každý chce na prvních schůzkách s novým protějškem udělat dojem a dost často se tak začne pouštět do věcí, které do té doby nikdy nedělal a ani ho v podstatě nezajímaly. Což potvrdily i mnohé studie. Podle nich si mnozí lidé v době zamilovanosti rozšiřují své zájmy a proměňují osobnostní rysy.

  Váš srdeční tep se synchronizuje

  Se zajímavým zjištěním přišli američtí vědci, podle nichž srdce zamilovaného páru mohou bít ve stejném rytmu.

  Jste v pohodě s nechutnými věcmi

  Pokud jste úzkostlivě čistotní, a přesto vám vůbec nevadí líbat se s partnerem, který porušuje vaše hygienické návyky, pak jste skutečně zamilovaní. Studie provedená na univerzitě v Holandsku zjistila, že sexuální vzrušení může překonat pocit znechucení.

  To znamená, že pokud vás partner neskutečně přitahuje, prostě ho necháte dělat věci, které byste v jiných případech nikdy netolerovali.

  Milujete jeho/její výstřednosti

  Pokud někoho opravdu dobře poznáte, je pravděpodobné, že u něj objevíte povahové maličkosti, které ho činí výjimečným. Podle studie mohou právě tyto skutečnosti přispět k tomu, že se člověk zamiluje ještě hlouběji.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Jste spolu několik let, znáte se jak své boty, milujete se ze zvyku zhruba dvakrát týdně a často si lezete na nervy
   Někdo holky, jiný vdolky, praví známá lidová typologie. Přesto nám připadá
   "Když ho vidím, celá se červenám a podlamují se mi kolena," zní klasická fráze čerstvě
  Mýtům o tom, že je masturbace nezdravá a že způsobuje neplodnost nebo dokonce slepotu, už dnes věří málokdo. Čím
  Neexistuje větší klišé červené knihovny než tvrzení, že jejich pohledy se setkaly a v tu chvíli
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  20.06.18 | Láska
  Myslíte si snad, že jsou muži nebojácní a nemají žádné skryté obavy? Chyba!
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  20.06.18 | Láska
  Jaká znamení se o prázdninách zamilují?
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  20.06.18 | Láska
  Chystáte se podvádět? Tohle jsou základní předpoklady.

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády