• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  Byl to, či nebyl orgasmus? Podle odborníků to třetina žen vůbec nepozná

  09.11.17 | Část: Láska, Intimita

  Ve filmech ženy vrcholí snadno, rychle a hlavně tak, že jejich prožitku si nelze nevšimnout, není možné pochybovat o tom, co právě prožívají. Jenže ve skutečném životě ne všechny ženy mají takto silný orgasmus, a až třetina z nich tedy ani neví, zda to, co cítily, bylo „ono“.

  Řečeno čísly

  Například americká sexuoložka Vanessa Marin tvrdí, že až 32 procent žen, které k ní docházejí na workshopy zaměřené na ženský orgasmus, se přiznalo, že velmi často ani neví, zda „to“ bylo či nebylo vyvrcholení.

  A souhlasí s ní i britská sexpertka Tracey Cox. Ta se ve své praxi potkala s řadou žen, které byly v průběhu milostných hrátek vzrušené, užívaly si to a na konci sexu se cítily uspokojené. „Ale tenhle pocit není zárukou toho, že jste prožily orgasmus. Sex může být dobrý a příjemný, i když nekončí vaším vyvrcholením,“ vysvětluje Tracey Cox.
  První orgasmus

  Pravda je taková, že většina žen prožije svůj první orgasmus v životě při masturbaci, často s pomocí vibrátoru. Podle nejrůznějších zahraničních průzkumů ho ve 45 procentech ženy prožijí ve věku 18 až 24 let, ve 43 procentech případů dříve než oslaví osmnácté narozeniny. „Většina z nich nepochybuje o tom, co právě prožila. Ale jsou ženy, které nemívají orgasmy moc silné, naopak spíš velmi mírné a jemné, a pak přichází nejistota a pochybnosti jsou pochopitelné,“ říká Tracey Cox.

  Různé prožitky

  Vyvrcholení je nejlepším okamžikem sexu, tím nejpříjemnějším pocitem, po kterém přichází uvolnění tlaku, který vznikl milostnou stimulací. Ale jeho intenzita se liší, je vysoce individuální. „Jsou ženy, které mají opravdu silné a bouřlivé orgasmy, ale jsou i ženy, které je mají velmi nenápadné a jemné. A většina žen to má tak půl na půl. Někdy je to velké a nezaměnitelné, jindy si říkáte ‚aha, tak to už bylo ono‘,“ vysvětluje Tracey Cox.

  Důvodů, proč se intenzita tak moc liší, je několik. Záleží například na tom, v jaké fázi menstruačního cyklu jste, jakou máte náladu, zda jste pila alkohol (pokud jste totiž pila hodně, nejspíš se orgasmu nedočkáte, ale pokud jste si dala jen trochu, naopak budete víc uvolněná a bude to lepší), zda máte nějaké gynekologické potíže, jaké jsou vaše milostné zkušenosti a podobně.

  A záleží samozřejmě i na tom, jakou technikou jste orgasmu dosáhla, a zda jste na to byla sama, či to bylo s partnerem. Ty nejsilnější orgasmy prožívají totiž ženy nejčastěji samy při masturbaci a souvisí to s mírou uvolnění. Při masturbaci myslíte jen na sebe, nemusíte se nijak kontrolovat, omezovat, což vede k úžasným a silným orgasmům.
  Nejde to a nejde

  Pokud si ale myslíte, že jste skutečně anorgasmická (nejste schopna dosahovat orgasmu), doporučuje se především jakási fyzická kontrola. „Anorgasmie může mít fyzické příčiny. Na vině může být hormonální nerovnováha, gynekologické potíže či některé léky,“ tvrdí Tracey Cox s tím, že v tomto případě pomůže lékař.

  Mnohdy je ale na vině psychika. „Většinou jde o psychické potíže, které vznikly už v době dětství, například velmi prudérní výchovou či přísným náboženským založením rodiny. Vznikl tak pocit, že sex je nečistý a špatný,“ vysvětluje Tracey Cox. Takové ženy vlastně samy sobě nedovolí vyvrcholit, protože ve skrytu duše mají pocit, že dělají něco zlého, za co si zaslouží spíš trest než odměnu. V takovém případě pomůže jen zkušený terapeut.

  Když to nejde s ním

  Velmi častý problém ale je, že ženy orgasmu dosahují jen při masturbaci, s partnerem už jim to nejde. V tomto případě je nejčastějším důvodem špatně zvolená milostná technika a mužská neznalost toho, jak funguje ženská sexualita. „Stále totiž po světě chodí spousta mužů, kteří si myslí, že pouze jejich penis může ženě způsobit to pravé potěšení. Ovšem jen dvacet procent žen dosahuje vyvrcholení čistou penetrací bez jakékoli stimulace,“ říká Tracey Cox.

  Podle ní je jediná šance mužům vysvětlit, že takhle snadné by to bylo jen ve chvíli, kdy by se klitoris nacházel uvnitř vaginy. Ale protože se nachází jinde, je třeba se na něj zaměřit. A to musíte svému partnerovi vysvětlit a není od věci mu prozradit, co se vám právě při masturbaci osvědčilo. Jedním z velmi spolehlivých způsobů, jak s partnerem vyvrcholit, je podle Tracey Cox například orální sex, tak co ho vyzkoušet? Pro jinou stimulaci klitorisu pak můžete s partnerem použít speciální lubrikační gely, které zvyšují vzrušivost a usnadňují dosažení orgasmu, protože prokrvují intimní partie a zvyšují jejich citlivost. A nemusíte se bát ani nejrůznějších sexuálních hraček a pomůcek, které vám na společnou cestu k vrcholu pomohou.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Na začátek trochu statistiky týkající se dosahování orgasmu u žen: výzkumy ukazují, že
  Trvá jen několik sekund, a přesto budí tolik povyku. O čem je řeč? Jasně že o orgasmu. Vyvrcholení je
   Ženy vnímají na rozdíl od mužů vzrušení komplexněji. Spíše než fyzický vzhled je
   Pravidelný orgasmus nepřináší jen chvilkové potěšení. Podle vědců má i
  Je to slastný pocit, který ovšem mnohé ženy při sexu nikdy nepoznaly. Podle renomovaného sexuologa Petra Weisse se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády