• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Perfektní svátky? 3 problémy, které řeší většina párů

  05.02.18 | Část: Láska, Rodinná

  Může to být nejúžasnější období roku. Malujete si v duchu kouzelnými barvami sváteční dny volna se svým partnerem a ono to prostě dopadne zcela jinak. Ze společných svátků můžete být rozčarovaná a rozladěná. Náš milostný život zkrátka není imunní vůči stresu. A tomu vánočnímu především.

  „Svátky mohou v lidech vyvolat intenzivní emoce," vysvětluje psycholožka a odbornice na manželské a sexuální zdraví Rachel Needleová. „O svátcích se musíte vyrovnat s další úrovní stresu. Seznámíte se s partnerovou rodinou, nebo je už znáte a vnitřně se toho setkání bojíte. Možná máte rozdílné představy o trávení svátků nebo se nemůžete shodnout, kolik utratit za dárky. Je toho určitě hodně, co může v tomto období mezi páry vrazit klín.”

  Abyste svátky přežila s čistým štítem a v relativní pohodě, naučte se pár pravidel od odborníků. Díky jejich tipům máte šanci vše zvládnout s grácií.

  Problém č. 1: Nemůžete se shodnout na tom, kde a jak slavit Vánoce

  Rozhodnutí, kde strávit svátky, může být oříšek i pro sehrané páry, potvrzuje Rachel Needleová. „Když členové rodiny žijí daleko od sebe, budete stát před obrovskou výzvou," dodává.

  Existuje však několik způsobů, jak se dohodnout na tom, u které s rodin budete trávit Vánoce. Jednou z možností jsou svátky „na střídačku”. Vše je o kompromisu! S rodinami si sedněte a vysvětlete jim své stanovisko: Rádi byste je potěšili, ale musíte se shodnout na střídavých návštěvách. Dohodněte se s nimi třeba na tom, že pokud Vánoce budete trávit s rodinou partnera, oslavíte s tou vaší Velikonoce a další rok to bude naopak.

  Další možnost je, že vytvoříte svou vlastní tradici a obě rodiny sezvete pod svoji střechu. Bude to trochu o nervy a čeká vás hodně práce, ale pokud spolu rodiny vycházejí, mohlo by to být nakonec docela fajn řešení.

  „Pokud nejsou ve hře děti, můžete také rodinám sdělit své přání strávit Vánoce netradičně a vydat se na výlet nebo na dovolenou”, radí psycholožka. „Tímto přístupem, zvláště pokud jste mladý pár, nikoho neurazíte a nikdo se nebude cítit odstrčený.”

  Bez ohledu na to, na čem se shodnete, rozhodně tuhle konverzaci nezametejte pod koberec. Stejně by vás nakonec dohnala a bylo by zbytečně zle. Pokud si dokážete v klidu sdělit své představy a najít kompromisní řešení, nikdo se nebude cítit ukřivděně.

  Problém č. 2:  Váš partner se „nemusí” s vaší rodinou (nebo naopak)

  To opravdu není lehká situace, ale víte, že se tomu nevyhnete. Zde jsou klíčová slova: slušnost, zralost a velkorysost.

  Pokud se jeden z partnerů nemusí s rodinou toho druhého, bude mít kompromis ještě zásadnější funkci. Nepřijít by bylo neslušné, ale také nechcete, aby partner o Vánocích zbytečně trpěl. Musíte být spoluhráči a vytvořit si systém vzájemné emocionální podpory. Vaším společným cílem bude zůstat po celou dobu v „zóně bez konfliktu”.

  Váš partner opravdu nemusí mít rád vaši matku, i když má rád vás. Zkuste se v tomto směru obejít bez výčitek. Naopak oceňte, že dokáže být slušný a zdvořilý i v hustších situacích. Poděkujte mu za jeho gentlemanské chování a vraťte mu to, že i vy se před druhou rodinou udržíte a nebudete nic rozdmýchávat.

  Uvědomte si, že váš vztah opravdu posílí, pokud se dokážete i v těchto situacích vzájemně podpořit. Na oplátku návštěvu neprotahujte a nesnažte se nikoho „násilím” sblížit. Obyčejná lidská slušnost a trocha moudrého nadhledu budou ty nejlepší ingredience, jak přežít poněkud nepříjemnou návštěvu.

  A ještě jedna rada odborníků: pijte střídmě! Alkohol uvolňuje zábrany a vzbudí emoce. A nikdo přece nestojí o zbytečné drama, obzvlášť o Vánocích!

  Problém č. 3: Nejste na stejné vlně, pokud jde o dárky

  I když rádi říkáme, že Vánoce nejsou o dárcích, ale o vnitřních hodnotách, zklamání z nevhodného daru je dost častou vánoční skutečností.

  Možná se vaše představy o hodnotě dárků a míře obdarovávání opravdu zásadně liší. Pokud už tuto zkušenost se svým partnerem máte, připravte se na otevřený rozhovor. Opravdu byste měli sladit své představy, aby vaše Vánoce nedostaly hořkou pachuť. Každý má nějaké sny o perfektním dárku a není vinou partnera, pokud je nezná a dárek netrefí.

  „Lidé mají tendenci mít vysoká očekávání ohledně dárků od partnera,” říká Rachel Needleová. „Je důležité předem komunikovat o tom, co skutečně chcete nebo potřebujete. Spíše než doufat, že muži dokážou číst vaše myšlenky, prostě jim své přání sdělte. Věřte, že se jim uleví, pokud dostanou jasnou nápovědu.”

  Také si nastavte základní pravidla ohledně peněz. Vyhnete se trapným situacím, kdy jeden koupí oblíbené CD a druhý našetří na dovolenou v tropech. Zkuste být ve svých přáních konkrétní a určete si finanční limit, který nepřekročíte. Nebo si dejte pod stromkem drobnost a za společné peníze si kupte něco, po čem oba toužíte a co si užijete jako pár.

  Největší tajemství krásných svátků s partnerem ale leží v tom, že se vzdáte myšlenky na bezchybné sváteční období. „Nerealistické očekávání perfektních svátků je hlavním zdrojem a podstatou neshod," potvrzuje psycholožka.

  Chcete-li být o svátcích opravdu v pohodě, vzdejte se dobrovolně očekávání, že všechno o svátcích musí být dokonalé – včetně vašeho manžela, manželky, přítelkyně nebo přítele.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Jestli něco rodiče na Vánocích milují, pak rozzářené oči svých dětí při rozbalování
  Vaši přátelé nebo příbuzní to jistě myslí dobře, ale pokud jde o vztah, spolehněte se spíš na
  Seznámení s rodiči vašeho partnera je věc značně ošemetná. Na jedné straně je pozitivní to, že
  Nedokážete v poslední době v ložnici zažehnout tu správnou jiskru, která byla dříve tak znatelná?
   Opravdu letos nemáte nikoho, s kým byste oslavila Vánoce? Zůstala jste sama bez partnera a děsíte se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak schválně, pánové, na co z toho nejvíce myslíte vy?  
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak co, pánové, děláte nějakou z nich taky?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády