• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Manželství a krize středního věku

  10.01.18 | Část: Láska, Rodinná

  Žádný vztah se neobejde bez problémů vzniklých v důsledku krize středního věku jednoho z partnerů. Jedná se o velmi náročné období a bohužel ne každý ho dokáže překlenout bez následků.

  Střední věk s sebou často nese zmatek v pocitech a v představách o dalším životě. Romantické ideály jsou zde srovnávány s realitou, kde dochází k diametrálním rozdílům, a většinu lidí přepadá bezmoc. Pokud k tomu ještě přičteme strach ze stárnutí, je jasné, jak moc je toto období složité.

  Ne náhodou tak mnoho lidí přepadne obrovská úzkost a pocit, že pokud se jejich život okamžitě nezmění, už je nic nezachrání. Podle odborníků se jedná o zcela přirozené stavy, které se dají velmi dobře zvládnout psychoterapií. Bohužel ne každý je ochoten si tuto skutečnost přiznat a využít pomoci odborníka.

  Pokud se jedná o úzkost z nedostatku intimity a partnerského porozumění, pak bývá radikálním řešením nevěra. Bohužel dost často se jedná o velmi krátkodobé řešení. Ačkoli nový impulz s člověkem dělá divy, nic netrvá věčně. Dost často se stává, že po opadnutí prvotní zamilovanosti a okouzlení se úzkost vrací a v mnohem horší intenzitě.

  I přes všechny tyto problémy stále existuje šance na zachování manželství. Ze všeho nejdůležitější ale je, aby oba partneři chtěli problém řešit. Chybující partner musí přijmout plnou odpovědnost za své chování a poškozený partner musí být naopak připraven k odpuštění.

  Řešení problémů nesmí trvat příliš dlouho

  Pokud krize trvá příliš dlouho, vede k oboustranné únavě. Cokoli v tomto stavu partneři udělají, obvykle nevede k urovnání vztahu, ale k ještě větším konfrontacím. Dochází k patové situaci a ještě větším pocitům beznaděje. Dost často se stává, že až v této bezvýchodné situaci vyhledají pomoc odborníka. Touží po rychlém řešení, které by okamžitě vyřešilo jejich stav, jim by se ulevilo a začali by se alespoň trošku cítit lépe. Jenže tak jednoduché to není.

  Podle psychologa Johna M. Groholaje je v první řadě důležité zpomalit a na změnu si vyčlenit delší dobu. Pocit odmítnutí a nepochopení dost často partnery žene k intenzivnější snaze manželství udržet. Řešení hledají u svých přátel, v časopisech či v diskusích na internetu. Jenže tyto snahy obvykle problém ještě prohloubí. „Mnohem lepší je udělat pravý opak. Zklidnit se, vše promyslet a zkusit nalézt rozumné řešení,“ doporučuje na svém blogu psycholog.

  Velmi důležité je vyhnout se dalším střetům a zaměřit se na klidné posouzení kladů a záporů partnera. Je dobré si určit jeden problém, který vyvolává největší napětí mezi partnery, a ten zkusit řešit podle dopředu stanovených pravidel.

  Někdy odborníci doporučují, aby si partneři nejprve vzájemně napsali dopisy, kde sepíšou vše, co se jim na druhém líbí/nelíbí, co jim chybí, co jim vyloženě vadí. A poté aby si domluvili schůzku, kde společně vše proberou. Pokud ani toto nepomůže, bude patrně potřebné navštívit odborníka.

  Řada konfliktů pramení jen z touhy po úctě a uznání. Proto ke zlepšení stavu obvykle postačí, když si začnou partneři vzájemně naslouchat, nebudou odsuzovat opačné názory a budou trpělivě hledat řešení.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  To, že na začátku vztahu se všechno točí v podstatě jen kolem sexu, není žádná novinka. A že tahle
  Najít partnera vhodného pro život není jednoduché. Pokud už se zadaří, není ani tehdy jistota, že
   Odborníci varují: "Pokud se něco nestane, je pokračování rozpadu rodiny a manželství v Česku
   Přibližně každé druhé manželství je u nás rozvedeno, rozvedení si pak většinou hledají
   Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  23.01.18 | Láska » Intimita
  Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  23.01.18 | Láska, Intimita
  Metod na navození spánku existuje celá spousta – prášky na předpis i bez něj,
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  22.01.18 | Láska, Intimita
  Jako natažený na klíček. Chová se váš partner při milování trochu

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády