• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  13.11.18 | Krása, Kosmetika
  Nedáte bez laku na nehty ani ránu? Dávejte pozor, co si v
  Chladné a sychravé počasí má vliv i na naši
  Všichni samozřejmě víme, že alkohol nikomu na kráse
  Rty. Malý detail v obličeji, avšak sexy a smyslný,
  Akné trápí nejen dospívající

  Manželství a krize středního věku

  08.08.18 | Část: Láska, Rodinná

  Žádný vztah se neobejde bez problémů vzniklých v důsledku krize středního věku jednoho z partnerů. Jedná se o velmi náročné období a bohužel ne každý ho dokáže překlenout bez následků.

  Střední věk s sebou často nese zmatek v pocitech a v představách o dalším životě. Romantické ideály jsou zde srovnávány s realitou, kde dochází k diametrálním rozdílům, a většinu lidí přepadá bezmoc. Pokud k tomu ještě přičteme strach ze stárnutí, je jasné, jak moc je toto období složité.

  Ne náhodou tak mnoho lidí přepadne obrovská úzkost a pocit, že pokud se jejich život okamžitě nezmění, už je nic nezachrání. Podle odborníků se jedná o zcela přirozené stavy, které se dají velmi dobře zvládnout psychoterapií. Bohužel ne každý je ochoten si tuto skutečnost přiznat a využít pomoci odborníka.

  Pokud se jedná o úzkost z nedostatku intimity a partnerského porozumění, pak bývá radikálním řešením nevěra. Bohužel dost často se jedná o velmi krátkodobé řešení. Ačkoli nový impulz s člověkem dělá divy, nic netrvá věčně. Dost často se stává, že po opadnutí prvotní zamilovanosti a okouzlení se úzkost vrací a v mnohem horší intenzitě.

  I přes všechny tyto problémy stále existuje šance na zachování manželství. Ze všeho nejdůležitější ale je, aby oba partneři chtěli problém řešit. Chybující partner musí přijmout plnou odpovědnost za své chování a poškozený partner musí být naopak připraven k odpuštění.

  Řešení problémů nesmí trvat příliš dlouho

  Pokud krize trvá příliš dlouho, vede k oboustranné únavě. Cokoli v tomto stavu partneři udělají, obvykle nevede k urovnání vztahu, ale k ještě větším konfrontacím. Dochází k patové situaci a ještě větším pocitům beznaděje. Dost často se stává, že až v této bezvýchodné situaci vyhledají pomoc odborníka. Touží po rychlém řešení, které by okamžitě vyřešilo jejich stav, jim by se ulevilo a začali by se alespoň trošku cítit lépe. Jenže tak jednoduché to není.

  Podle psychologa Johna M. Groholaje je v první řadě důležité zpomalit a na změnu si vyčlenit delší dobu. Pocit odmítnutí a nepochopení dost často partnery žene k intenzivnější snaze manželství udržet. Řešení hledají u svých přátel, v časopisech či v diskusích na internetu. Jenže tyto snahy obvykle problém ještě prohloubí. „Mnohem lepší je udělat pravý opak. Zklidnit se, vše promyslet a zkusit nalézt rozumné řešení,“ doporučuje na svém blogu psycholog.

  Velmi důležité je vyhnout se dalším střetům a zaměřit se na klidné posouzení kladů a záporů partnera. Je dobré si určit jeden problém, který vyvolává největší napětí mezi partnery, a ten zkusit řešit podle dopředu stanovených pravidel.

  Někdy odborníci doporučují, aby si partneři nejprve vzájemně napsali dopisy, kde sepíšou vše, co se jim na druhém líbí/nelíbí, co jim chybí, co jim vyloženě vadí. A poté aby si domluvili schůzku, kde společně vše proberou. Pokud ani toto nepomůže, bude patrně potřebné navštívit odborníka.

  Řada konfliktů pramení jen z touhy po úctě a uznání. Proto ke zlepšení stavu obvykle postačí, když si začnou partneři vzájemně naslouchat, nebudou odsuzovat opačné názory a budou trpělivě hledat řešení.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  To, že na začátku vztahu se všechno točí v podstatě jen kolem sexu, není žádná novinka. A že tahle
  Najít partnera vhodného pro život není jednoduché. Pokud už se zadaří, není ani tehdy jistota, že
   Odborníci varují: "Pokud se něco nestane, je pokračování rozpadu rodiny a manželství v Česku
   Přibližně každé druhé manželství je u nás rozvedeno, rozvedení si pak většinou hledají
   Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Vědci objevili hormon polibku, po kterém bude každá holka nadržená.
  Vědci objevili hormon polibku, po kterém bude každá holka nadržená.
  13.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Nový hormon kisspeptin, nazývané hormonem polibku, objevili odborníci z Belgie a Německa. Tento
  Proč chtějí některé ženy pořád sex a jiné nikoliv!
  Proč chtějí některé ženy pořád sex a jiné nikoliv!
  13.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Říká se, že zatímco muž je připraven na sex vždycky, žena jen někdy. I když to fyziologicky není tak
  Takhle zaujmete holku na první schůzce!
  Takhle zaujmete holku na první schůzce!
  13.11.18 | Láska, Intimita
  Jak zaujmout na první schůzce?

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády