• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Sex v zimě: Univerzální lék, kterému se často vyhýbáme

  11.01.18 | Část: Láska, Intimita

  Sex v zimě: Univerzální lék, kterému se často vyhýbáme

  Je dobře známé, že v zimních měsících mají chlad a tma negativní dopad na lidskou psychiku. Mnohem méně se ale píše o vlivu tohoto nevlídného počasí na sexualitu.

  Podle posledních průzkumů v zimě rapidně klesá – s výjimkou severských zemí, kde jsou na nevlídné zimní počasí zvyklí – zájem o pohlavní styk, milostné aktivity i navazování kontaktů. Lidé se většinou po večerech zdržují doma, nemají náladu chodit do společnosti. I frekvence pohlavního styku mezi manželi či partnery je v těchto měsících výrazně nižší než v jiných obdobích, hlavně u žen. Vzhledem ke stavbě těla ženy totiž trpí mnohem častěji než muži úbytkem energie, zhoršením výkonnosti, nadměrnou únavou, což všechno vede k tomu, že o sexuální aktivity ztrácejí zájem.
  Sladké touhy

  Výmluva na bolest hlavy bývá ještě častější. Přitom na ni má mnohem větší vliv náhlá změna teploty než nepřízeň počasí a právě sex je velmi účinným lékem na bolest hlavy! V zimě stoupá u žen chuť na sladké, které, jak se říká, obaluje nervy (a uspává). Muži dávají přednost skleničce alkoholu na uklidnění. Obojí má devastující účinky na sexualitu a také hmotnost. Její nárůst může být až dramatický. Lidské tělo je od doby kamenné geneticky stejné a na zimu se preventivně obaluje tukem, bez ohledu na to, že už nežijeme v jeskyni. Nárůst hmotnosti přibližně o 2 kg je běžný u většiny populace.
  Plesová sezona

  Totální nezájem o milostné kontakty a neochota navazovat nové vztahy se obvykle mění až po začátku plesové sezony, která je tradičně spojována se svátkem Tří králů. Pro ženy jsou plesy vítanou příležitostí předvést novou garderobu. Muži sice až tak nadšeni nejsou, nicméně mají mnohdy smůlu. Existují i „podnikové bály“, kde je účast zaměstnanců povinná. Když ale přijdou, nelitují. Pohled na dámu v róbě, která zvýrazní její křivky, je úplně jiný, než když má na sobě džíny. Láká ke svádění a vzbuzuje milostnou touhu.

  Mnohem dřív, už v listopadu, začínají po přechodném útlumu opět oblíbené taneční kurzy, které jsou celosvětovou raritou! Ovšem běžný zimní pokles sexuální výkonnosti se mladé generace netýká, stejně jako nezájem o erotické aktivity. Častěji řeší problém, kde je realizovat.
  Zimní děti

  Když se vrátíme v čase nahlédnutím do starých statistik, před éru televize a elektrického proudu, který domácnostem zajišťoval osvětlení, zjistíme, že děti se počínaly nejčastěji právě v zimě. Je to celkem logické. Byla brzy tma, lidé svítili petrolejkou, která nebyla vhodná ani ke čtení, takže sex byl jednou z mála možností, jak využít volný čas.
  Sexem se nehubne?

  Občas se píše, že sex má příznivé účinky na hubnutí a může nahradit cvičení. To bohužel není ani zdaleka pravda. Žena ve stále nejčastější misionářské poloze spálí jen 40 kalorií. Muž, který se víc namáhá, jich spálí 100 až 400. Ovšem pozor, tyto hodnoty jsou propočítány na hodinu nepřetržitého styku, což asi málokterý pár zvládne.

  Velkou roli hraje ovšem závěrečný orgasmus. Při něm dochází ke zrychlení krevního oběhu, aktivaci velkého množství hormonů, tvorbě mnoha pohlavních látek, dostaví se stav euforie. To vše prudce zvýší energetický výdej, který je během krátké doby trvání srovnatelný s tím, který by tělo vydalo při výše zmíněném hodinovém sexu!

  A to ještě stále nevíme o tomto fenoménu zdaleka všechno. Vědci debatují nejen o orgasmu samotném, ale i o jevech, které po jeho skončení následují. Běžný je stav únavy, muži i ženy usínají, nebo si potřebují odpočinout, u mnoha párů se po pohlavním styku projeví výrazná chuť na jídlo či pití. To se připisuje aktivaci hormonů, zejména prolaktinu a oxytocinu. Ten má vliv na vznik mateřského citu, také se mu říká hormon důvěry a lásky.

  Mozek při a těsně po orgasmu začne také produkovat velké množství neurotransmiteru endorfinu, který vyvolává dobrou náladu, pocity štěstí a tlumí stres. Jeho nadprodukce je schopna někdy až na několik hodin potlačit bolest, zejména pak hlavy a kloubů.
  Důležitá je pravidelnost

  Bristolská univerzita se s pomocí dobrovolníků zaměřila na změny v těle během orgasmu. V mozku nenašla rozdíl, mužský i ženský se choval téměř totožně. Jeho část, která řídí ovládání myšlenek a chování, se „vypne“, dochází ke ztrátě kontroly, podobně jako u silných drog. Díky psychickému i fyzickému množství informací a pocitů se aktivuje tzv. centrum potěšení (nuccleus accumbens). Rozdíl je jen v tom, že u mužů se zvyšuje hladina testosteronu, u žen naopak deaktivuje centrum strachu a úzkosti (amygdala).

  Pokud jde o tělesnou schránku, těsně před vyvrcholením dochází k mnohonásobnému zvýšení hladiny steroidního hormonu DHEA, posiluje se kardiovaskulární systém, metabolismus tuků, upravuje hladina cholesterolu, povzbuzuje imunitní systém. Výrazně se také aktivuje růstový hormon, který, mimo jiné, výrazně zlepšuje elasticitu pleti.

  Sexem proti stresu a chřipce

  Partnerům tato univerzitní studie doporučuje i v pokročilejším věku pravidelný pohlavní styk, nejvhodnější interval je podle ní třikrát až čtyřikrát týdně, v délce trvání nejméně 20 minut. Tato doba je považována za optimální pro stimulaci tvorby dalšího důležitého hormonu, dopaminu, odstraňujícího stres.

  Páry provozující sex pravidelně a dostatečně dlouhou dobu mají navíc o třetinu vyšší hladinu protilátky zvané imunoglobulin A, který pomáhá bojovat proti chřipce a nachlazení.
  S věkem roste orgasmus?

  Tvrzení, že zájem o sex s věkem ubývá, neplatí. Naopak. U žen se prokazatelně zvyšuje, zlepšení orgasmu v témž výzkumu udávalo 70 % žen mezi 40 až 50 lety! Na druhou stranu máme k dispozici statistiku českého Sexuologického ústavu, která zase nevyznívá pro naše ženy moc lichotivě: Podle ní 22 % nezažilo vaginální orgasmus nikdy, 30 % v méně než 25 % případů, 22 % v 25–50 % případů, 15 % v 50–75 % případů a 12 % v 75–100 % případů.

  U mužů je to složitější, některým začne vadit zažitý stereotyp. Proto se často projevuje touha po změně partnerky za – pochopitelně – výrazně mladší. V tom případě se libido „restartuje“. Vědecká studie Rutgers University v roce 1995 dokumentovala schopnost ejakulace dospělého muže, došlo k ní šestkrát v průběhu 36 minut bez nějak pozorovatelného útlumu. Další, zaměřená na seniory kolem 60 let, proběhla později na jiném pracovišti. Muži se nejdříve zúčastnili dotazníkové ankety, kde uvedli průměrnou délku styku od počátku až k vyvrcholení a četnost. Když jim byl umožněn sex s atraktivním protějškem z řad žen, které ho mají rády a nic jiného neřeší, zvýšily se uváděné hodnoty až trojnásobně!

   

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  To, že dlouhodobá konzumace alkoholu má devastující účinky na erekci mužů a u žen vyvolává
  Trvá jen několik sekund, a přesto budí tolik povyku. O čem je řeč? Jasně že o orgasmu. Vyvrcholení je
   Mužská sexualita se od té ženské výrazně liší. Pro muže jde spíše než o
   Že aktivní sexuální život patří především k mladým lidem? Všeobecně
  Je to slastný pocit, který ovšem mnohé ženy při sexu nikdy nepoznaly. Podle renomovaného sexuologa Petra Weisse se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  23.01.18 | Láska » Intimita
  Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  23.01.18 | Láska, Intimita
  Metod na navození spánku existuje celá spousta – prášky na předpis i bez něj,
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  22.01.18 | Láska, Intimita
  Jako natažený na klíček. Chová se váš partner při milování trochu

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády