Přístup uzavřen. Vybíráme si partnera podle otce, nebo ne? » Ženskerady.cz-Časopis pro ženy
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Kosmetika je nedílnou součástí většiny žen, a
  Úsměv s krásnými bílými zuby by chtěl
  13.11.18 | Krása, Kosmetika
  Nedáte bez laku na nehty ani ránu? Dávejte pozor, co si v
  Chladné a sychravé počasí má vliv i na naši
  Všichni samozřejmě víme, že alkohol nikomu na kráse

  Vybíráme si partnera podle otce, nebo ne?

  11.09.18 | Část: Láska, Rodinná

  Otec je jeden z nejdůležitějších mužů v životě každého z nás. A pro nás ženy hraje zásadní roli v tom, jak se později díváme na svoje protějšky. Zatímco se hodně mluví o tom, že si vybíráme muže podle svého otce, může být i úplně naopak.

  Vztah s otcem a jeho kvalita se na ženském nahlížení na pány hodně podepisuje. Ať už jsi s otcem vyrůstala a čerpala od něj spoustu pozitiv, nebo jsi ho vídala zřídka, ba dokonce vůbec, vztah s ním v tobě něco zanechal. A s největší pravděpodobností se propisuje do tvých partnerských vztahů.
  Kořeny v dětství, které si neseme celý život

  Už u docela malých dětí si často všimneme toho, že se do někoho zakoukají. Sice jen tak nevinně, ale zakoukají. A často je to proto, že „ona má dlouhé světlé vlasy jako maminka“ nebo „on je statečný jako tatínek“. Podobně, i když trochu komplikovaněji, si to přenášíme do období dospívání a dospělosti. Ženy hledají podobnost potenciálního partnera s otcem, muži s matkou. A všechno se to děje podvědomě.
  Starší nebo chybějící otec? Starší partner!

  Pokud doma dívka vídá otce razantně staršího, než je její matka, nebo jsou oba rodiče starší, zřejmě bude podvědomě vyhledávat totéž – staršího partnera. U dívek, které vyrůstaly bez otce nebo pro ně otec nebyl správnou autoritou, zase sledujeme známý trend hledání staršího partnera, který pak za otce do jisté míry supluje, a to tím, že poskytuje větší pocit bezpečí, ochrany, zastání. Žádné strachy, se sexualitou to nesouvisí a rozhodně to není nic, co by se dalo označit za úchylku.
  Vzhled a povaha: na co se nevědomky zaměřujeme?

  Nutno podotknout, že opravdu nevědomky, protože snad žádná dospělá žena si neřekne „chci mít partnera se stejnýma očima, jako měl táta“. Podobnost mezi partnerem a otcem hledáme na rovině vzhledu i povahy. Jestli byl táta empatický, zřejmě budeme hledat empatického partnera – třeba už proto, že jsme zvyklé, že se o naše pocity někdo zajímá. A stejně tak to může být se vzhledem. Vysoký blond táta bude jasným předurčením pro stejný nebo aspoň podobný typ muže, který má být naším partnerem.
  Tvůj otec ti nic nedopřál nebo ti nevěnoval moc pozornosti? Pak budeš nejspíš blahem bez sebe s partnerem, který tě bude rád hýčkat.
  Stejný, nebo úplně opačný?

  Ještě zajímavější než to, že si vybíráme partnery podle otců, je fakt, že si je v některých případech záměrně vybíráme opačně. Sama znám případ, kde otec cholerik vládl pevnou rukou a diktoval celé rodině. Jeho dcera to těžce snášela, a proto lovila zásadně mezi flegmatickými muži, kteří netoužili ovládat každou situaci a jednat na úkor dalších lidí.

  Stejně je to často i s přístupem k alkoholu – dívka, která zažije otce alkoholika, se bude sakra snažit, aby měla partnera, který se sklenky chopí jen výjimečně, možná dokonce vůbec. Dcery otců, kteří byli skoupí na pochvalu nebo materialisticky sobečtí, mají po svém boku radši někoho, kdo je dokáže ocenit a kdo je bude aspoň trochu rozmazlovat, aby se konečně cítily tak, jak se měly cítit už v dětství. Jako princezny.

  Někdy se ale můžeme snažit sebevíc a stejně nakonec zjistíme, že si vybíráme podle otce, i když třeba právě nechceme. Jedna moje kamarádka si už několikrát poslechla od své matky, že její partneři jsou v něčem podobní jejímu otci, který se o kamarádku nikdy moc nezajímal, nebo se zajímal a zadupával jí ego do země, za což ho nesnáší dodnes.

  Jeden z jejích kluků byl stejný vzhledový typ – vysoký, hnědé oči a zrzek. Další vypěnil kvůli maličkosti a třetí dokázal sníst tabulku čokolády na posezení (jako její otec). Všichni navíc zvesela nosili na tvářích strniště. Kamarádka si uvědomila až postupem času, že její otec nosil výhradně strniště, a ač by ji to snad mělo spíš odpuzovat, nesnáší na pánech hladkou tvář nebo naopak moc dlouhý vous.
  Nešťastné dcery touží po šťastných dcerách

  Jisté je jedno. My ženy vybíráme nejen partnera, ale taky otce pro své děti. Žádná z žen, které vyrůstaly v neúplné rodině nebo s nefunkčním otcem, si nechce ani představit, že by stejně frustrovaná z otce byla i její dcera. Což platí i opačně – muži chtějí pro své děti stejné nebo lepší matky, než byla ta jejich pro ně.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Přibližně každé druhé manželství je u nás rozvedeno, rozvedení si pak většinou hledají
   Podle švédských odborníků by měli otcové hrát aktivnější roli při výchově
   V současné době je přítomnost muže u porodu stále častější, hovoří se proto téměř o
  Sekce: Láska
   Náš táta je prvním mužem, se kterým se ve svém dětství setkáme. Stává se
    S manželem prožíváme nejhorší chvíle svého života. Denně si říkáme, kde jsme udělali
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Láska, nebo vášeň?
  Láska, nebo vášeň?
  15.11.18 | Láska, Intimita
  Láska a vášeň. Dva zcela rozdílné pocity, které však lidé dost často
  Jak se v posteli přihlásit o to, po čem skutečně toužíte?
  Jak se v posteli přihlásit o to, po čem skutečně toužíte?
  15.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Ať už chodíte s někým novým, nebo jste měli svatbu před dvaceti lety, jestli chcete v ložnici
  Proč by ženy neměly nosit podprsenky!
  Proč by ženy neměly nosit podprsenky!
  15.11.18 | Láska, Intimita
  Ráda nosíte podprsenku, abyste chlapy odrovnala sexy výstřihem? Tak teď si to možná rozmyslíte.

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády