• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  9 věcí, které dělají muži a ženy naprosto jinak.

  02.05.18 | Část: Láska, Rodinná

  Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše opravdu platí.

  Že muži a ženy dokážou být totálně odlišní, to ví snad každý. Rozdíly jsou vidět jak v opravdu důležitých věcech, tak v nejbanálnějších maličkostech. Že se liší snad ve všem, vám dokáže i náš následující článek, do kterého jsme vybrali 11 věcí, které muži a ženy dělají jinak. A věřte tomu, že mnoho z nich vás skutečně překvapí.

  1. Zívání

  Muži si při zívání často zakrývají ústa pěstí, zatímco ženy otevřenou dlaní – je to pravděpodobně tím, že tento způsob je považovaný za elegantnější a více ženský.

  2. Sezení

  Ženy obvykle sedí se zkříženýma nohama, často ještě ovinují jednu nohu kolem druhé. Muži obvykle raději nohy roztáhnou a kolena mají daleko od sebe. Zčásti je to proto, že ženy a muži nosí různé jiný druh oblečení – není příliš vhodné, aby žena v sukni seděla s roztaženými nohami. Muži pak svou sedící pozici zaujímají instinktivně, má totiž kořeny v evoluci 0 jedná se totiž o pózu typickou pro alfa samce, který demonstruje svou možnost.

  3. Vnímání zvuků

  Ženy mají intenzivnější sluch než muži a jsou odbornicemi na zaznamenávání vysokofrekvenčních zvuků. Jejich mozek je totiž naprogramován tak, aby slyšely dětský křik a pláč. Proto se muži často v noci nevzbudí k dítěti, i když velice hlasitě brečí. Na druhou stranu muži dokáží mnohem lépe než ženy rozpoznat směr, ze kterého zvuk přichází.

  4. Rozlišování pravé a levé

  Mužům se málokdy stane, že si spletou pravou s levou, protože je u nich většinou aktivnější jedna mozková hemisféra, buď pravá, nebo levá, nikdy obě stejně. Když se ale zeptáte ženy, kde je levá, většinou nedostanete okamžitou odpověď. Často se nejprve zamyslí, jakou rukou píší, aby si připomněly, která strana je vlastně která.

  5. Vidění

  Muži dokážou vidět jasně dopředu a daleko do dálky. Dalo by se říct, že mají oči jako dalekohled. Tahle schopnost se nazývá tunelové vidění, tedy vidění lovce, který je schopný sledovat svou kořist. To je důvod, proč muži občas obviňují své partnerky z toho, že schovaly jejich ponožky, spodní prádlo, klíče od auta nebo jídlo v lednici. Pokud totiž nejsou v jejich zorném poli, muži je nedokážou okamžitě zaregistrovat. Ženy mají naopak mnohem lepší periferní vidění. Říká se, že to je důsledkem toho, že žena potřebuje vidět vše, co se kolem ní děje, aby mohla sledovat své děti a rychle zasáhnout, když jsou v nebezpečí.

  6. Vyjadřování pocitů

  Říká se, že žena dokáže téměř okamžitě interpretovat vizuální, verbální i všechny ostatní druhy signálů, které jim vysílá okolí. Když žena vstoupí do místnosti plné neznámých lidí, bude hned schopná na základě jejich vzhledu a chování zjistit o nich spoustu informací. Když ale do takové místnosti vejde muž, jako první zkontroluje prostředí, všechny možné východy, pokouší se hledat známé tváře a zjistit, kdo je potenciální hrozbou nebo nepřítelem. Tento rozdíl se projevuje i v situaci, kdy muži nejsou schopni rozeznat podle náznaků, kdy je žena uražená či naštvaná, dokud jim to přímo neřekne. Žena přitom očekává, že muž její signály přece musí rozluštit.

  7. Řešení úkolů

  Muži jsou obecně schopní soustředit se v jednom okamžiku jen na jeden jediný úkol. Pokud se s ním například pokusíte mluvit, když se holí, je velká šance, že se řízne. Ženy se oproti tomu dokážou věnovat několika činnostem najednou. Je to dáno různými způsoby fungování mozku žen a mužů a taky vlivem historicky určených společenských rolí. Pokud by se před desítkami tisíc let muži soustředili na jiné věci než pouze na lov, mohla by jejich rodina hladovět. A pokud by ženy byly zaměřené jen na trhání plodů a kořínků, její osamocené děti by se mohly dostat do nebezpečí.

  8. Vyrovnávání se s problémy

  Když má žena problém, často o něm mluví se svou matkou, nejlepší přítelkyní, s manželem, nebo dokonce i s osobou, která vedle ní zrovna sedí v autobuse. Pak o tom napíše do svého deníku nebo do statusu na Facebook. Čím více se totiž záležitostí zabývá, tím jednodušší je pro ni se s ní vypořádat. Pokud má však problém muž, je pravděpodobnější, že bude mlčky ležet u televize a vypořádávat se se stresem tím, že od něj odvede své myšlenky. Když se cítí klidnější, začne hledat řešení toho, co je špatně – a dělá to sám. Jakékoliv rady a návrhy ostatních ho jen obtěžují.  

  9. Pamatování informací

  Ženská paměť je jako obrovská skříň s desítkami polic, kde je vše na správném místě. Ženy dokážou přesně uchovat informace o všem, co se stane, a o všech, které potkají. Ví, kdo má rád jaké jídlo, kdo se kdy narodil a podobně. Muži obecně si naopak pamatují pouze to, co považují za skutečně důležité.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska » Intimita
  I muži mají své dny...
  Tyhle věci dokážou nažhavit snad úplně každou ženu.
   Intuice, schopnost vcítit se do jiného člověka a vykonávat více věcí najednou jsou vlastnosti
  Sekce: Láska
   Taky máte někdy pocit, že byste na svého partnera potřebovala uživatelský manuál? Leze vám krkem a
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády