• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Svěží, hydratovanou a rozjasněnou pleť by si přála
  Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle
  Neobdařila vás příroda panenkovským pohledem?
  15.06.18 | Krása
  Někdy je těžké přesně určit, co jednoho člověka přitahuje k tomu

  9 věcí, které dělají muži a ženy naprosto jinak.

  02.05.18 | Část: Láska, Rodinná

  Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše opravdu platí.

  Že muži a ženy dokážou být totálně odlišní, to ví snad každý. Rozdíly jsou vidět jak v opravdu důležitých věcech, tak v nejbanálnějších maličkostech. Že se liší snad ve všem, vám dokáže i náš následující článek, do kterého jsme vybrali 11 věcí, které muži a ženy dělají jinak. A věřte tomu, že mnoho z nich vás skutečně překvapí.

  1. Zívání

  Muži si při zívání často zakrývají ústa pěstí, zatímco ženy otevřenou dlaní – je to pravděpodobně tím, že tento způsob je považovaný za elegantnější a více ženský.

  2. Sezení

  Ženy obvykle sedí se zkříženýma nohama, často ještě ovinují jednu nohu kolem druhé. Muži obvykle raději nohy roztáhnou a kolena mají daleko od sebe. Zčásti je to proto, že ženy a muži nosí různé jiný druh oblečení – není příliš vhodné, aby žena v sukni seděla s roztaženými nohami. Muži pak svou sedící pozici zaujímají instinktivně, má totiž kořeny v evoluci 0 jedná se totiž o pózu typickou pro alfa samce, který demonstruje svou možnost.

  3. Vnímání zvuků

  Ženy mají intenzivnější sluch než muži a jsou odbornicemi na zaznamenávání vysokofrekvenčních zvuků. Jejich mozek je totiž naprogramován tak, aby slyšely dětský křik a pláč. Proto se muži často v noci nevzbudí k dítěti, i když velice hlasitě brečí. Na druhou stranu muži dokáží mnohem lépe než ženy rozpoznat směr, ze kterého zvuk přichází.

  4. Rozlišování pravé a levé

  Mužům se málokdy stane, že si spletou pravou s levou, protože je u nich většinou aktivnější jedna mozková hemisféra, buď pravá, nebo levá, nikdy obě stejně. Když se ale zeptáte ženy, kde je levá, většinou nedostanete okamžitou odpověď. Často se nejprve zamyslí, jakou rukou píší, aby si připomněly, která strana je vlastně která.

  5. Vidění

  Muži dokážou vidět jasně dopředu a daleko do dálky. Dalo by se říct, že mají oči jako dalekohled. Tahle schopnost se nazývá tunelové vidění, tedy vidění lovce, který je schopný sledovat svou kořist. To je důvod, proč muži občas obviňují své partnerky z toho, že schovaly jejich ponožky, spodní prádlo, klíče od auta nebo jídlo v lednici. Pokud totiž nejsou v jejich zorném poli, muži je nedokážou okamžitě zaregistrovat. Ženy mají naopak mnohem lepší periferní vidění. Říká se, že to je důsledkem toho, že žena potřebuje vidět vše, co se kolem ní děje, aby mohla sledovat své děti a rychle zasáhnout, když jsou v nebezpečí.

  6. Vyjadřování pocitů

  Říká se, že žena dokáže téměř okamžitě interpretovat vizuální, verbální i všechny ostatní druhy signálů, které jim vysílá okolí. Když žena vstoupí do místnosti plné neznámých lidí, bude hned schopná na základě jejich vzhledu a chování zjistit o nich spoustu informací. Když ale do takové místnosti vejde muž, jako první zkontroluje prostředí, všechny možné východy, pokouší se hledat známé tváře a zjistit, kdo je potenciální hrozbou nebo nepřítelem. Tento rozdíl se projevuje i v situaci, kdy muži nejsou schopni rozeznat podle náznaků, kdy je žena uražená či naštvaná, dokud jim to přímo neřekne. Žena přitom očekává, že muž její signály přece musí rozluštit.

  7. Řešení úkolů

  Muži jsou obecně schopní soustředit se v jednom okamžiku jen na jeden jediný úkol. Pokud se s ním například pokusíte mluvit, když se holí, je velká šance, že se řízne. Ženy se oproti tomu dokážou věnovat několika činnostem najednou. Je to dáno různými způsoby fungování mozku žen a mužů a taky vlivem historicky určených společenských rolí. Pokud by se před desítkami tisíc let muži soustředili na jiné věci než pouze na lov, mohla by jejich rodina hladovět. A pokud by ženy byly zaměřené jen na trhání plodů a kořínků, její osamocené děti by se mohly dostat do nebezpečí.

  8. Vyrovnávání se s problémy

  Když má žena problém, často o něm mluví se svou matkou, nejlepší přítelkyní, s manželem, nebo dokonce i s osobou, která vedle ní zrovna sedí v autobuse. Pak o tom napíše do svého deníku nebo do statusu na Facebook. Čím více se totiž záležitostí zabývá, tím jednodušší je pro ni se s ní vypořádat. Pokud má však problém muž, je pravděpodobnější, že bude mlčky ležet u televize a vypořádávat se se stresem tím, že od něj odvede své myšlenky. Když se cítí klidnější, začne hledat řešení toho, co je špatně – a dělá to sám. Jakékoliv rady a návrhy ostatních ho jen obtěžují.  

  9. Pamatování informací

  Ženská paměť je jako obrovská skříň s desítkami polic, kde je vše na správném místě. Ženy dokážou přesně uchovat informace o všem, co se stane, a o všech, které potkají. Ví, kdo má rád jaké jídlo, kdo se kdy narodil a podobně. Muži obecně si naopak pamatují pouze to, co považují za skutečně důležité.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska » Intimita
  I muži mají své dny...
  Tyhle věci dokážou nažhavit snad úplně každou ženu.
   Intuice, schopnost vcítit se do jiného člověka a vykonávat více věcí najednou jsou vlastnosti
  Sekce: Láska
   Taky máte někdy pocit, že byste na svého partnera potřebovala uživatelský manuál? Leze vám krkem a
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  20.06.18 | Láska
  Myslíte si snad, že jsou muži nebojácní a nemají žádné skryté obavy? Chyba!
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  20.06.18 | Láska
  Jaká znamení se o prázdninách zamilují?
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  20.06.18 | Láska
  Chystáte se podvádět? Tohle jsou základní předpoklady.

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády