• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  Chronicky zlomené srdce

  11.07.18 | Část: Láska

  Nešťastnou lásku zažil asi každý. Patří zkrátka k životu. Chce to čas, než se z člověk ze svého smutku a zklamání dostane. Jenže co když se to nedaří? Může mít někdo celoživotně zlomené srdce, a dá se to vyléčit?

  Podle některých psychologů není "zlomené srdce" jen pojmem z krásné literatury. Údajně totiž tento stav existuje. Někteří lidé po ošklivém rozchodu nebo po dlouho prožívané neopětované lásce cítí v oblasti hrudníku skutečnou fyzickou bolest.

  Lékem na takové trápení bývá čas. Pomáhá také projevit naplno své city, vyplakat se i vykřičet. Ale co když nás ve vztazích provází smůla pořád a nedaří se nám najít toho správného partnera? Bolesti a smutku přibývá a vlastně se z nich stává setrvalý stav. Existuje tedy něco jako syndrom zlomeného srdce?

  Už nedokážu milovat

  Tereza tvrdí, že kvůli opakovaně zlomenému srdci a zklamání, které jí láska v životě přinesla se už zamilovat nedokáže. "Nikdy jsem neměla štěstí. Zamilovávala jsem se často do nedostupných idolů, kteří na skutečné vztahy neměli ani pomyšlení. Před třicítkou jsem změnila taktiku a našla si "obyčejného" fajn chlapa, jenže jen na povrch. Po svatbě jsem zjistila, že mě podvádí a že jeho milé bezkonfliktní chování je jen líbivá fasáda.

  Ve čtyřiceti jsem se rozhodla, že už to snášet nebudu a podala žádost o rozvod. Když soudkyně řekla, že jsme rozvedení, jako by mi v hrudníku srdce opravdu prasklo. Je to už pět let a rozhodně nežiju jako jeptiška, jen zamilovat se už nedokážu. Když se lásce podobný pocit připlíží, cítím jen velkou bolest v hrudníku. Myslím, že syndrom zlomeného srdce opravdu existuje."

  Nikdy to nevzdávejte

  Americký terapeut John Reed i vztahová terapeutka Kateřina Lebedová se shodují, že zlomené srdce nás může ovládnout, jen když to vzdáme. Pokud složíme zbraně a začneme tvrdit, že nás již láska nečeká, už ji opravdu najít nemusíme. Jenže v situaci, kdy se nám stále dějí stejné životní scénáře, je spíš důležité začít se na události v životě dívat jinak.

  Jakmile cítíte, že vás věci spojené s láskou vedou k depresím či úzkostem, musíte zahájit protiútok. Ten je u každého trochu jiný, ale v zásadě je důležité si uvědomit, že podobné věci se nedějí jen vám, že je kolem mnoho lidí se stejnými problémy.

  Jak na to?

  • V první řadě je důležité nepasovat se do role oběti osudu.
  • Vyčistěte srdce i hlavu, může to být třeba meditací, ale většině lidí spíše zabírá se "vydovádět". Běžte kamkoli ven s přáteli, zkuste se fyzicky vybít - běhejte, skákejte, zajděte na spinning, jeďte na výlet na kolech, na lyžích… Unavte se a pak se dobře prospěte.
  • S alkoholem byste měli šetřit, ať se z něj nestane váš další problém. To ale neznamená, že byste občas nemohli na víno. Společnost přátel je navíc důležitá.

  Osud si utváříme sami

  Nechci tvrdit, že je svět spravedlivý. Všichni nemáme stejné startovní podmínky, někdo má v lásce větší štěstí než jiný. Jenže nejhorší, co pro sebe můžeme udělat, je padnout do sebelítosti, nebo ztratit pocit sebehodnoty. To první nás přivede do samoty, kterou je málokdo schopný zvládnout - ostatně, kolik znáte lidí, kteří nemají partera a jsou s tím skutečně srovnaní a život si užívají bez pocitu, že jim hvězdy nepřály.

  Stejně špatné ale je, když začneme mít pocit, že se nám vztahy nedaří, protože nejsme dost dobří. Pak jsme na nejlepší cestě najít si někoho, kdo v nás bude tenhle pocit jen utužovat. Ostatně psychický a fyzický teror není v partnerství ničím až tak výjimečným. Je proto důležité včas vyhodnotit, kdy u nás podobné sebedestruktivní vzorce nastávají a začít s tím pracovat.

  Řekněte si o pomoc

  Vyléčit se z dlouhodobé frustrace z lásky zvládne jen málokdo. Vyhledat odborníka je tedy skoro nutností. Může to být psycholog, terapeut, kouč a klidně i někdo více ezotericky smýšlející - výběr by měl záviset na tom, jací jste vy, čemu věříte a s kterou cestou sebeléčení jste schopni se nejlépe vyrovnat. Každopádně pamatujte na to, že syndrom zlomeného srdce sice existovat může, ale pouze v případě, že si ho životem, a hlavně vlastní myslí, necháte "naordinovat".

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Dávejte si velký pozor, na to, jak se ve vztahu chováte a co říkáte svému partnerovi. Můžete ho totiž
  Sekce: Láska
  Že srdce po těžkém rozchodu bolí, to je všeobecně známá věc. Ovšem málokdo tuší,
  Sekce: Láska
   Léto, prázdniny, dovolená, teplé dny a horké noci – to vše nás přímo
   „Nemyslela jsem si, že se to stane zrovna mně,“ říká pětatřicetiletá Andrea, která se před rokem
  Sekce: Láska
   Divíte se svým kamarádkám, které se okamžitě zamilují až po uši a bez
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády