• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí
  V horkých dnech se většina z nás místo
  17.11.18 | Krása
  Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům
  Skupina vědců z Rutgerské univerzity v USA zjistila, že nedostatek
  Kosmetika je nedílnou součástí většiny žen, a

  Který rok manželství je kritický na nevěry?

  15.10.18 | Část: Láska, Intimita, Rodinná

  Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší pravděpodobností začne podvádět? Souvislost mezi délkou vztahu a nevěrou skutečně existuje. Rok, který je považovaný za kritický, všichni neustojí. Jaký to je, a v čem je podstatný rozdíl mezi muži a ženami?

  Podvádění je podle všeho závislé na tom, jak dlouho s partnerem sdílíte svůj život. Už delší dobu se ví, že nejkritičtější bývá sedmý rok. Americký sexuolog a psycholog Justin Lehmiller se rozhodl to přezkoumat a došel k zajímavým věcem, hovoří o nich na svém blogu.

  „Na podvádění se mě klienti ptají často. Zajímá je, kdy a s čím mají v manželství počítat. Proto jsem začal zjišťovat, jak to s nevěrami chodí,“ popisuje expert s tím, že nejprve prošel údaje národně reprezentativního sexuálního průzkumu (National Health and Social Life Survey), provedeného ve Spojených státech v 90. letech, a následně pak čerpal ze své osobní praxe a výpovědí stovek klientů. Na co přišel?

  Život po kritické sedmičce

  „Z údajů, které byly publikovány v časopise ‚Journal of Marriage and Family‘, jasně vyplynulo, že existuje rozdíl mezi pohlavími. Vdané ženy bývají nevěrné hlavně v sedmém roce manželství, přičemž následně u nich riziko podvádění klesá. Muži také vykazují vysokou míru záletnictví právě kolem sedmého roku, jenže po krátkodobé pauze se riziko znovu navyšuje. Zdá se tedy, že co se týká mimomanželských poměrů, jedná se o dva různé příběhy,“ popisuje Justin Lehmiller a dodává, že obecně se trendy v podvádění mohou do jisté míry měnit, a proto by nevěra měla být i nadále zkoumána.

  Co ještě vnímají ženy a muži odlišně, pokud jde o nevěru. Mají k ní i jiné důvody?

  Sedmý rok je na nevěry bohatý a týká se to mužů i žen. Ovšem zatímco u žen pak zájem o mimomanželský sex klesá, u mužů stoupá
  Komu manželství (ne)dělá dobře?

  Zeptali jsme se sexuologa Radima Uzla, který nejprve rozebral důvody, proč je dnes manželství v krizi: „K obecné celosvětové devalvaci hodnoty manželství přispívá nejen neochota k uzavírání sňatku, zejména ze strany mužů. Patří sem také vysoká rozvodovost. A tady je iniciátorem častěji žena. Po svatbě se totiž často karta obrací,“ tvrdí odborník.

  „Psychologové zjistili, že po svatbě se muži cítí zpravidla šťastnější, i když to neradi přiznávají. Ženatí muži jsou také zdravější a nepodléhají tak často náhlým úmrtím, jako ti svobodní nebo rozvedení. Překvapivě je manželství pro mnohého muže jakýmsi antidepresivem, zatímco ženy v manželství depresím často propadají,“ nechává se slyšet Radim Uzel, jeden z předních českých odborníků, který o rozdílech žen a mužů napsal knihu Užitečné pohlaví.

  Ano, sedmý rok po svatbě je kritický na nevěry. Zatímco se ale ženy ženou do románků z důvodu nespokojenosti nebo dokonce deprese, muži, ač v manželství spokojení, hledají především zpestření. A protože o výměnu manželek nestojí, řídí se heslem „zatloukat, zatloukat, zatloukat“.
  Je sedmý rok i rokem rozvodu?

  A jak souvisí nevěra po sedmi letech s rozvodem, je zde nějaká souvislost? Podle statistik sedmý rok rokem zvýšené rozvodovosti není. To znamená, že se nevěrníkům v utajování mimomanželských aktivit daří, nebo jim je partneři promíjejí (víte, co je pro muže horší, než nevěra?). Variantou je i to, že se vztah nadále udržuje z důvodů finančních či rodinných.

  A jedna dobrá zpráva na závěr. I když je rozvodovost vysoká, podle českého Statistického úřadu trvá dnes manželství v průměru dokonce o dva roky déle než začátkem milénia (v roce 2016 to bylo v průměru 13 let, v roce 2000 jen 11 let).

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Nevěra byla součástí partnerských vztahů od nepaměti. Zatímco se o ní ale
  Záletnictví bývá často přisuzováno hlavně mužům. Přesto není ničím výjimečným ani
   Šťastné manželství prospívá zdraví lidí a muži z něj těží v tomto ohledu prý
   Lékaři nás stále varují, abychom cvičili a hlídali si příjem tuků a cukrů. Obezita a nedostatek
   Spokojené manželství podle vědeckých důkazů prospívá ženskému zdraví, jenže život v
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  18.11.18 | Láska, Intimita
  Každému se líbí něco jiného a tak občas není jednoduché vymyslet, jak upoutat pozornost
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  18.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Pokud máte stálého partnera, zřejmě jste si spolu našli už určitý sexuální
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  18.11.18 | Láska, Intimita
   Neobvyklé prostředí plus vědomí rizika, že vás někdo přistihne, rovná se

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády