• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní
    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.

  Jak často se páry milují.

  11.03.19 | Část: Láska, Intimita, Rodinná

  Jak často se páry milují.

  Co se týká sexu, lidé mají tendenci trochu si vymýšlet a skutečnost vylepšovat. Kromě velikosti mužského přirození nebo počtu sexuálních partnerů je oblíbenou záležitostí také upravování průměrné délky pohlavního styku. A pokud jde o četnost milování, velmi zajímavé výsledky mají vědecké studie. Co tedy říkají čísla?

  Nemějte deprese, jestliže máte pocit, že v porovnání s ostatními páry zaostáváte. To, co vám přátelé nebo známí tvrdí, nemusí být vůbec pravda. Nicméně toto téma se stalo předmětem i některých vědeckých výzkumů. Ve studii z roku 2017 se zjistilo, že průměrný dospělý člověk souloží přibližně 54krát za rok, tedy zhruba jednou týdně (výjimkou jsou Vánoce a Silvestr, kdy je to dvakrát týdně...).
  Recept na šťastnější život?

  Jiný průzkum proběhl v roce 2015 a sledoval, jak souvisí četnost pohlavních styků s pocitem štěstí. Výzkumníci vyvodili závěr, že šťastnější jsou ty páry, kteří praktikují sex alespoň jednou týdně. Pokud je to méně, mají tito lidé v pocitech štěstí ještě nějaké rezervy.

  Tato studie rovněž zjistila, že štěstí a pohoda nepřichází s doporučeným počtem souloží automaticky. Páry totiž často dělají chybu v tom, že se někde dočtou, že by se měly milovat alespoň 1x týdně, a udělají si z toho povinnost.

  Možná se vám v souvislosti s touto myšlenkou vybaví vtipná scéna z nového českého filmu Ženy v běhu, v němž Tereza Kostková a Ondřej Vetchý jako manželé mají na sex vyhrazenou každou středu a muž trvá na striktním dodržování tohoto pravidla.

  Nicméně pokud se pár snaží milovat za každou cenu alespoň jednou za týden, protože to tak přece dělají všichni, mohou si akorát na sebe uplést bič. Proto raději dělejte to, co je pro vás a vašeho partnera pohodlné a přirozené.
  Co všechno ovlivňuje sexuální četnost?

  Určitě se shodneme na tom, že na ono magické číslo má vliv náš věk. V mládí má člověk víc sil, času a chutí experimentovat. Ve středním věku už to většinou taková sláva není a o zralé dospělosti raději pomlčíme, i když jsou páry, které si užívají (a často) i v pokročilém věku.

  Co ještě tedy ovlivňuje skutečnost, jak často se s partnerem milujete? Kromě věku také vaše hodnoty, životní styl, vrozená sexualita, zdraví, a především kvalita vašeho vztahu.

  Je potřeba se také zmínit, že téměř ve všech dlouhodobých vztazích existuje něco, co můžeme nazvat sexuální sytostí. Je to tendence spadnout do jakéhosi sexuálního stereotypu a začít se s partnerem během milování nudit. Většinou se sexuální nasycení projeví za dva až tři roky od začátku vztahu. Není to nic špatného, proto byste se za to neměli stydět. Ale jenom myslete na to, že se na tom dá nějak pracovat. Více o tom níže.
  Sexuální sytost – znamená vždy problém?

  Problémy byly vždy a nadále budou, nicméně z některých situací si je vytváříme naprosto sami. A to tím, jak danou věc řešíme, jaký si k ní utvoříme postoj. Z hlediska sexuální sytosti naším stálým partnerem je důležité, jak se k ní stavíme, jak ji charakterizujeme.

  Partneři, kteří ji označí coby pohodlnou, předvídatelnou a bezpečnou, což jsou víceméně pozitivní výrazy, jsou nejspíše dlouhodobě šťastní a spokojení. A to na rozdíl od těch, pro něž nasycení partnerem představuje spíše nudu, úpadek nebo znamení, že je na čase se posunout někam dál. Asi si dovedete snadno domyslet, co tyto jedince čeká za pár let s novým partnerem.
  Průměrná četnost souloží podle věku

  Zajímavé jsou výsledky třetí studie, kterou realizoval Kinseyho Institut v Indianě. Vědci se zaměřili na jednotlivé dekády našeho života, v nichž mapovali průměrnou četnost pohlavních styků. Jak to všechno dopadlo?

  Lidé mladší 30 let mají sex v průměru 112x ročně (tedy více než dvakrát týdně). Tato lichotivá frekvence však v dalším desetiletí (30–39 let) klesne na počet 86x ročně. Osoby ve věku 40–49 let se průměrně milují 69x a páry starší 50 let a více souloží zhruba 1x týdně, tedy 52x za rok.
  Co dělat, když se neshodnete na frekvenci styků?

  Není neobvyklé, že se jeden z páru touží milovat častěji než ten druhý. Co byste rozhodně měli v tomto případě udělat jako první? Promluvit si o tom ideálně s chladnou hlavou a bez emocí. Pak by totiž mohl rozhovor přerůst v ostrou hádku. Na problémy se sexem je většinou každý háklivý a lehce popudlivý.

  Jestli to nezvládnete sami, zkuste odborníka. Pomůže třeba psycholog nebo psychoterapeut zaměřený na mezilidské vztahy, případně sexuální kouč. Je potřeba, abyste se s partnerem naladili na stejnou vlnu a dokázali se na věc dívat stejnýma očima. Předpokladem pro vytvoření sexuální intimity je totiž existence intimity slovní a psychologické. Zapomeňte na statistiky, nesrovnávejte se s jinými páry a pokuste se najít společné řešení.
  Rada na závěr

  Nezapomeňte na to, že i když je souložení mezi partnery velmi důležité, není cílem. Tím je přece šťastný a spokojený život. Sex je podstatný právě proto, že vás dva dokáže učinit šťastnými. Vztahové štěstí vede k lepšímu sexu, ale naopak to bohužel nefunguje.

   

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska » Intimita
  Zřejmě nejčastějším důvodem, proč to mezi partnery zaskřípe v intimní oblasti, jsou neshody v tom, jak často by
  Sex je nedílnou součástí vztahu. Ať už se partneři milují několikrát do týdne, nebo jen
  Lidé v partnerském vztahu často řeší otázky spojené se sexem. Jaké jsou nejlepší
   Mezi ženami a muži to funguje obdobně jako v celé živočišné říši, libido bývá
  Srazy a mými kamarádkami mají obvykle ustálený scénář. Nejdřív dohadovačky o tom, kam si
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Jak dlouho se zdržet v ložnici ke vzájemné spokojenosti? To je vskutku ožehavá otázka! Zatímco
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  25.03.19 | Láska, Intimita
  Promiskuitním chováním se rychle v populaci šíří lidský papilomavirus. Ten
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Internetová fóra jsou plná diskusí tom, jak je možné, že člověk s chřipkou či

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády