• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  O hormonální antikoncepci a jejím vlivu na pleť se
  16.04.19 | Krása
  V moderním světě asi není ženy, která by si netrhala
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se
  Ženy svá prsa řeší už od dospívání.
  Holení žiletkou může být energeticky i časově

  Pět nejčastějších důvodů rozpadu manželství

  11.04.19 | Část: Láska, Rodinná

  Přestože dle Českého statistického úřadu rozvodovost v roce 2018 v Česku o něco klesla, stále se rozpadá až 45 % manželství. Dvě třetiny žádostí o rozvod přitom podávají ženy, jako důvod udávají ve většině případů rozdílnost povah, za ní se ale často skrývají osobnější příčiny. Podívejte se s námi na pět pravých důvodů rozpadu manželství.

  1. Netolerance

  Mezi nejčastější důvod rozvodu paradoxně patří netolerance, která předběhla i nevěru. Často je to dáno tím, že lidé mají při vstupu do manželství nereálné, až zkreslené představy o tom, kam se bude manželství ubírat dál.

  Zároveň přestali dělat kompromisy, tudíž vyžadují, aby se vztah ubíral jen tou cestou, kterou si vysnili. Čeští i zahraniční sociologové se shodují, že se krize vyhne málokterému manželství. Zásadní pro to, jestli dojde k rozluce, nebo pár krizi ustojí, je společně prožitá historie a také povahy manželů.

  „Nejméně trpělivá je mladá generace, je zde příklon k rychlému řešení problémů. Buď cestu najdu hned, nebo končíme…,“ píše sociolog James Carry pro web The Telegraph.

  2. Nevěra

  Nevěra stojí v žebříčku pěti nejčastějších důvodů rozvodu na druhém místě. Žádost o rozvod podává téměř stejně často postižená strana jako nevěrník. Více přitom podvádějí muži, kteří po letech stereotypního sexu zatouží po něčem novém.

  Objekty jejich touhy jsou přitom často kolegyně z práce. Ženy jsou nevěrné ale také kvůli zajetým kolejím, které se stále opakují. Na rozdíl od mužů jim však primárně nejde ani tak o sex, jako o „čerstvé city“ a lásku. Touží znovu zažít pocit zamilovanosti.

  „Lidé se nechávají oklamávat svým vlastním mozkem a myslí si, že nově poznaný partner přinese něco úžasného,” upozorňuje na svém webu kouč Aleš Kalina a všem lidem radí: „Využijte schopností mozku a nechte ho srovnávat informace k vašemu prospěchu. Nebojte se a nechte mozek srovnat nového člověka s partnerem, kterého právě máte. Pokud vám bude hlásit touhu, že byste to chtěli s tím druhým člověkem zkusit, uvědomte si, v jakých oblastech vám to hlásí. V čem je váš partner nedostatečný? Proč vás mozek táhne za tím druhým? A tyto důvody si napište. Jsou to právě ty oblasti, kde se svým partnerem máte nízká emoční čísla.”

  3. a 4. Alkohol a domácí násilí

  Alkohol a domácí násilí jsou na třetím a čtvrtém místě mezi nejčastějšími příčinami rozvodovosti.

  „Častým důvodem k rozvodu je domácí násilí a pronásledování spojené s cholerickou a někdy až nesnesitelnou žárlivostí. Objektem násilí mohou být jak partner, tak děti. Nemusí se přitom jednat pouze o násilí tělesné, které je lépe viditelné a prokazatelné, ale také o násilí psychické, které může mít v dlouhodobém horizontu mnohem těžší a trvalejší následky než násilí fyzické,“ vysvětluje právník Miroslav Zeman ze společnosti Profi právník.

  Co se alkoholu týče, Češi jsou v jeho spotřebě druzí v Evropské unii, upozornila na to minulý rok Světová zdravotnická organizace. Více alkoholiků se rekrutuje z řad mužů a většina rozvodů, za kterými stojí alkohol, je jejich vinou, i když to samozřejmě není pravidlem.

  5. Nedostatek sexu a peníze

  O pátou příčku se pak rovným dílem dělí nedostatek, tedy spíše absence sexu, a peníze. Finanční neshody probíhají z mnoha důvodů – na vině může být finanční negramotnost některého z partnerů, ale také „obyčejný“ pocit, že já vydělávám většinu peněz do rodinného rozpočtu a manžel nebo manželka jen utrácí…

  Na druhou stranu dost často jsou peníze i důvodem k opaku, tedy mnoho párů se zdráhá rozvést právě kvůli penězům.

  Co se sexu týče, je obvykle na vině jeho nedostatek: „S exmanželem jsme si rozuměli v mnoha oblastech, ale sex k nim bohužel nepatřil,“ napsala čtyřicetiletá čtenářka Jana.

  „Na začátku manželství jsem naivně doufala, že se to zlepší, ale poté, co jsme zplodili dvě děti, přestal manžel mít zájem o sex úplně. Deset let jsem to vydržela, protože jinak nám spolu bylo dobře. Ale život bez sexu byl tak frustrující, že jsem se nakonec odhodlala k rozvodu.“

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší pravděpodobností začne
  Nevěra byla součástí partnerských vztahů od nepaměti. Zatímco se o ní ale
   Odborníci varují: "Pokud se něco nestane, je pokračování rozpadu rodiny a manželství v Česku
   Je to smutné, ale pokud přijdete o práci, je dost dobře možné, že přijdete i o manžela či manželku.
   Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Jistě jste užněkolikrát slyššli nebo četli, že milování působí na tělo
  Jak svést svého muže
  Jak svést svého muže
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Začíná to nádherně, pokračuje krásně a pak přijde stereotyp. Znáte to? V
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  18.04.19 | Láska, Rodinná
   Od malička jsme po vás koukali. Ve školní lavici, na první diskotéce: jste každá

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády