• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  15.10.18 | Krása, Kosmetika
  Každá žena, která alespoň trochu dbá o svou vizáž,
  Mít vlasy lesklé a hebké je cíl, kterého
  12.10.18 | Krása, Kosmetika
  Odpoledne u profesionální kosmetičky může být fajn,
  10.10.18 | Krása, Kosmetika
  Také milujete všechny ty stojany v drogeriích, na
  Vědci z Manchesteru tvrdí, že první výzkumy účinků

  Umíte se správně hádat?

  21.08.18 | Část: Láska, Rodinná

   „Po hádce s manželem mám vždycky pocit, jako kdybych za všechno mohla já,“ svěřuje se pětačtyřicetiletá Jana. „Marně hledám způsob, jak se pohádat tak, abych neměla potom pocit viny, že jsem hloupá, neschopná a ani neumím prosadit svůj názor, “ říká nešťastně. Jste na tom podobně? Pak vám možná pomohou následující řádky.

  Pohádat se tak, aby konflikt vyčistil vzduch a přitom ani jeden z partnerů neměl pocit viny a podřízenosti, je skutečně umění, které málokdo ovládá. Někdo se proto hádkám raději vyhýbá, ale to není žádné řešení. Jenom tím kumulujeme problémy a oddalujeme jejich řešení, které jednoho dne bouchne. Jaké chyby v hádkách děláme?

  Úplně nás rozhodí už první hádka ve vztahu

  V zamilovanosti vidíme všechno růžově, kolem svého protějšku tancujeme jako kolem nedotknutelné křehké vázy. Jakmile ale dojde k první neshodě, hroutí se nám svět. Je to nesmysl. Na světě neexistuje žádný člověk, který se s námi ve všem shodoval a všechno nám odkýval. Rozdíly jsou koření vztahu, a pokud nejsou tak zásadní, abychom kvůli nim protějšek odmítli, je potřeba se s nimi naučit žít a mluvit o nich. Náš život mohou hezky obohatit. 

  Partneři se chtějí vzájemně ukřičet

  Skáčou si do řeči, překřikují se, jejich hlasy postupně nabírají na takové kadenci, že se brzy ozve bušení na zeď. Sousedi nemají pro vaše problémy pochopení. Hádka se přelomí do situace, kdy už neříkáme logické argumenty, ale jednoduše chceme svému protějšku co nejvíce ublížit a uřvat ho. Snažte se v hádce přistoupit na systém, kdy chvíli jeden mluví a druhý poslouchá jeho argumenty a pak se role vymění. Otupíte tak hrot vypjaté situace a budete mít čas vstřebat partnerův názor a uvědomit si svůj vlastní.

  Vytahujeme na partnera staré křivdy

  V zápalu boje o tu svoji jedinou pravdu zákonitě dříve či později dojde k situaci, kdy oběma hádajícím se dojdou argumenty k aktuálnímu problému. Začnou proto na sebe vytahovat různé staré křivdy. To je velkou chybou. K věci, která byla jednou provždy vyřešena, bychom se už neměli vracet a rýpat se v ní. I když máme dodnes pocit, že tenkrát nedopadlo vše tak, jak by dopadnout mělo.

  Každý chce za každou cenu dokázat svoji pravdu

  Oba jsou ochotni se i bít kvůli tomu, kdo z nich má pravdu. Ta přitom bývá někde uprostřed. Špatné je, i pokud do konfliktu taháme někoho třetího, kdo nás má soudcovat. Kromě sami sebe se tak akorát pohádáme ještě s dalšími přáteli. Partnerství není souboj, kdo z nás je lepší, schopnější, chytřejší, ale dohoda a spolupráce.

  Neumíme zvládat své emoce

  Ženy pláčou, křičí a volají SOS kamarádce, muži bouchají do stolu a dveřmi a nakonec zmizí do hospody. Žádná hádka se bez emocí neobejde, ostatně emoce jsou obvykle její příčinou. Je ale špatné pustit se do debaty pod přílivem vlny negativních nemocí. Řekneme pak věci, které bychom za jiných okolností vůbec nevyslovili. Není proto od věci jít se projít a problém, tak říkajíc rozchodit a potom o něm teprve začít mluvit.

  Nedokončíme řešení problému

  Na počátku je často snaha problém řešit, mluví se o něm, ale nakonec zůstane jaksi nedokončený. Nikdo z partnerů se k němu nechce vracet, protože se bojí dalšího konfliktu. Každý si potom jeho neřešení vyloží po svém a událost zametená pod koberec se stane časovanou bombou. Vykoukne ve chvíli, kdy to nejméně čekáme a v podobě, která by nás ani nenapadla a může zničit celý vztah. Snažte se proto po hádce dojít k závěru, který bude pro vás oba srozumitelný.

  "Hádky jsou u nás na denním pořádku, mám pocit, že už se jenom hádáme," stěžuje si devětadvacetiletá Simona. "Bohužel se nedokážeme na ničem dohodnout a ani se v klidu usmířit. Napětí se u nás dá krájet. A myslím, že se ani dohodnout nedokážeme. Neumíme si odpouštět, vyčítáme si první poslední a hlavně vytahujeme neustále ze skříně staré kostlivce...."

  Zapálit dýmku míru bývá těžké. Oba partneři jsou ale většinou schopni alespoň popřemýšlet o argumentech druhé strany a sami si kriticky zrekapitulovat svoje postoje, tedy ustoupit z pozice: „Já mám vždycky pravdu.“ Právě to je nejtěžším krokem na cestě k dohodě. Důležité je, aby došli k tomu, že jejich vztah stojí za to, aby se dohodli. V hádce nebývá vítěz ani poražený.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska
   Náš táta je prvním mužem, se kterým se ve svém dětství setkáme. Stává se
   Muži zamlčují mnoho věcí, protože jsou prostě chytří, nebo se stydí, dál některé informace pro vztah
   Říká se: Co člověk to originál. Přesto jsme si ale ve vyjadřování emocí a sexuálních
   Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
   Práce, práce a zase práce. Také máte pocit, že jediné, čemu se váš partner věnuje, je
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  15.10.18 | Láska, Intimita
  Jak jde o milování, přikreslují skutečnost občas všichni. Muži i ženy. Někdy
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Že milování a přibývající léta nejdou dohromady?

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády