• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Masturbace: Proč se dříve krutě trestala a dnes je stále populárnější?

  06.07.18 | Část: Láska » Intimita

  Doby, kdy na sebeuspokojování bylo pohlíženo jako na něco špatného nebo dokonce škodlivého, jsou už naštěstí dávno pryč. I když jde o jednu z nejstarších sexuálních praktik, ani dnes se o masturbaci nemluví zcela otevřeně a je opředena řadou mýtů.

  Masturbace patří zcela jistě k nejstarším sexuálním praktikám. Nevíme, jak to bylo v době kamenné, ale zcela jistě byla hojně provozována v Antice. Zachovaly se totiž četné stížnosti učitelů, že je při vyučování ruší hlasité vzdechy uspokojujících se žáků! Byli ovšem i tací, kteří aktivity svých žáků vítali, podporovali a dokonce jim v nich pomáhali! Jako například Platon. Ten měl ve své Akademii milostný poměr s většinou svých studentů. Platonickou, netělesnou lásku naopak neprovozoval. Tento termín vznikl nepřesným výkladem jeho slov: „Jen hlupák miluje tělo a opomíjí duši“. První veřejnou masturbaci předvedl na náměstí plném lidí učenec Diogénes. Zdůvodnil ji logicky: „Jde o stejně přirozenou potřebu, jako hlad a žízeň. A i ty člověk uspokojuje okamžitě, bez ohledu na to, kde je!"

  Chudák Ónan

  Pokud jde o samotné slovo masturbace, autorství se připisuje básníku Martialovi (40 -104 n.l.). Vzniklo ze slov stuprare (latinsky zhanobit) a manus (ruka). Mimochodem, zcela „mimo mísu" je výraz onanie. Ónan (v bibli s dlouhým Ó) provozoval totiž přerušovanou soulož, aby nemusel po smrti své choti povinně oplodnit manželku bratra Mátar, kterou nesnášel. V knize Genesis je zmínka, že při styku „vypouštěl své sémě v plen", čímž porušil zákon a Hospodin ho ztrestal smrtí. Měl smůlu, chudák. Přišel nejen o život, ale jeho jméno se navíc stalo synonymem něčeho, co nejspíš nedělal!

  Poprvé vypustil toto slovo onanie z úst švýcarský lékař André Tissot v roce 1760. Před ním razili teologové názvy poluttio (poskvrnění) a mollities (chlípnost). Na škodlivosti této základní životní potřeby tvrdošíjně trvali i dlouho poté, co dávno pominul důvod, kvůli kterému byla věřícím zapovězena. Totiž zvýšení porodnosti a tím i nárustu populace židovské komunity. Za to „vděčíme“ hlavně Tomáši Akvinskému (1225 – 1274). Ve svých postulátech totiž razil výraz samohana a ocejchoval ji jako nejhorší smilstvo, pro které nenalézal omluvu. Dokonce i styky s prostitutkami posuzoval mnohem mírněji. A věřící katolíci ji mají prakticky zapovězenou dodnes. 

  Dívky měly smůlu

  Dívky na tom byly ještě hůř. Pokud byly přistiženy, že masturbují, čekala je až amputace klitorisu, nasazování pout na ruce, pokud byly samy, v extrémním případě pálení genitálií žhavým železem! Prudérní trend vydržel přibližně do první poloviny dvacátého století, kdy církev ztrácela moc nad chováním mádeže.

  Zákaz se dříve týkal i poluce, považované za „nemravnost“, či dokonce nemoc. Byly i snahy ji léčit, přestože přichází samovolně, obvykle jako následek erotických představ a snů. Tato „výchova“ musela naprosto nutně traumatizovat celé generace mladíků, kteří byli často (velice přísně) trestáni za něco, o čem něvěděli, že to vůbec dělají! Byly jim i doporučovány nesmysly, aby si před spaním převázali penis šátkem nebo nosili dlouhé noční košile svázané v rozkroku (hojně je propagoval francouzský lékař Pavet de Courteille). Vrcholem byl přístroj zvaný aidousoter, který zkonstruoval v roce 1859 jistý E. Cramer. Šlo o speciální vázání opatřené zámky (jakýsi pás cudnosti), které si museli na noc mladíci povinně nasadit! Za příčinu polucí se považovala lenost, dlouhý pobyt v posteli, měkké lůžko, kořeněné jídlo a pití vína. Spodní prádlo se stopami výtoku se nadlouho stalo tou nejhorší noční můrou všech pubertálních kluků.

  Démoni na scéně

  V rámci objektivity je nutné konstatovat, že Sumerové, kteří si poluce také neuměli vysvětlit, je sváděli na nadpřirozené síly. Věřili ve vílu (succuba) přicházející ve spánku, aby chlapce proti jejich vůli ukájela. Katolíci vytvořili protipól, mužského démona (inkuba) vysávajícího semeno mladíkům, jímž pak oplodňuje ženy, posedlé ďáblem. Ty, chuděrky skončily na hranici. K tomu přispívalo také přesvědčení, že i nevědomé ukájení má devastující zdravotní následky na organismus. Tím si byli jistí i proslulí lékaři Hippokrates či Galénos. Domnívali se, že škodlivý ejakulát pochází z mozku či míchy! Imanuel Kant ve své knize Metafyzika mravů dokonce tvrdí, že „rozkošnictví v sebeprznění", jak masturbaci nazývá, je odporné a snižuje význam člověka pod úroveň dobytka!

  Když není čas na sex

  Podle sexuologů může masturbace možná škodit, jen když se stane surogátem (náhražkou) pohlavního styku a zabraňuje tím dosáhnout vyvrcholení jiným způsobem, než drážděním, a to buď za pomoci pornografie, předmětů (fetišismus), vjemů (pyrofilie), či kontaktu z tělesného hlediska přímého nebo nepřímého (exhibicionismus, voyerismus).

  I mnozí pedofilové preferují situace, kdy se dětí nedotýkají, stačí jim spatřit nahého chlapce či dívku a ukájet se tajně pohledem na ně.

  Dnes ovšem hodně nezadaných mužů středního věku místo sexu pravidelně masturbuje, aniž by trpěli duševní či sexuální poruchou. Prostě nemají dost volného času, případně necítí potřebu žít se stálou partnerkou a promiskuitního chování se obávají buď kvůli nebezpečí nákazy – ať už pohlavními chorobami či virem HIV – či z jiných důvodů. Proti tomu asi nelze nic moc namítat.

  Teorie Woody Allena

  Asi nejvystižněji se o masturbaci vyjádřil známý americký herec a režisér Woody Allen, který prohlásil, že jde o jistý druh sexu, praktikovaný s osobou, kterou máme nejraději! Jinak je zajímavé, že staří Římané dávali přednost levačce, nazývali ji „manus amicus“ (ruka přítelkyně). Dnes se používá víc pravá ruka, či se ruce – v případě „únavy materiálu“ – střídají. Stále častěji lze také zaznamenat masturbaci vzájemnou, která už dávno není jen výsadou gayů, či dokonce skupinovou. Oblíbeným způsobem je tření údu o stehna či předměty (femorální či instrumentální masturbace).

  Dívky to mají těžší

  K nechtěnému ztopoření dochází i při sportovních výkonech, šplhu nebo gymnastice. Ukojení lze dosáhnout i evokováním styku zasouváním penisu do různých otvorů (včetně obligátní díry v plotě či suku ve dřevě). Ve středověku k tomu sloužilo speciálně upravené pouzdro na dýku nebo kord. Dívky to měly vždy těžší, nevystačily si v pozdějším věku ani se zasouváním prstů a musely k uspokojení použít pomocné prostředky. Velmi rizikové ale bylo naléhání na ostré hrany nábytku.

  Oblíbená zelenina

  Mnohé dívky, „když to na ně přišlo", prostě popadly první věc, kterou měly po ruce. Oblíbená byla zelenina. Salátová okurka, mrkev, řepa, dále pak salám, rohlík, banán, různé předměty, například svíčka, vidlička, kartáček na zuby, dokonce i jehlice na pletení! Z pochvy už tak byly lékaři extrahovány i předměty značně exotické – žárovka, štětka na holení, dýmka, růženec, rukojeť deštníku, pudřenka, atd. Jeden známý gynekolog prohlásil, že v ní našel už snad všechno, s výjimkou tykve.

  Před desetiletími přišly na řadu první vibrátory (legendy, že ženám kvůli přílišnému zaujetí vytekly baterky do vagíny, jsou z říše snů). A pak docházelo k dalším vylepšením.

  Sex kontra roboti

  Dnešní doba, kdy se razí rovnoprávnost pohlaví, se projevila na sexuálním chování dívek a žen. Jejich priorita není (jako dřív) dobře se vdát, ale budovat kariéru. Nemají čas na vztah a o rizikový příležitostný styk nestojí. Prodejci erotických pomůcek potvrzují už léta vzrůstající zájem o koupi umělých penisů. O nejžhavější novinku, sexuální roboty pro obě pohlaví (lze je upravit i na formu umělé inteligence) je i přes cenu přesahující 300 000 korun obrovský zájem. Verze určené pro ženy mají navíc speciální bionický penis, díky kterému si mohou ženy užít „sexu" do sytosti.

   

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sexuální uspokojení je bezesporu významnou součástí života. Kromě toho, že přináší
  Sekce: Láska » Intimita
  Zatímco o menstruaci mluvíme na veřejnosti celkem běžně, slovo masturbace je pořád téměř zapovězené. Ovšem
  Sekce: Láska » Intimita
  Sexuologové dnes mají jasno. Masturbaci vnímají jako neškodnou a v mnoha ohledech dokonce
  Sexuologové dnes mají jasno. Masturbaci vnímají jako neškodnou a v mnoha ohledech dokonce
   Masturbaci už se dnes na Západě odváží démonizovat vyjma náboženských fanatiků jen málokdo.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak schválně, pánové, na co z toho nejvíce myslíte vy?  
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak co, pánové, děláte nějakou z nich taky?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády