• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Poznejte všechny možnosti antikoncepce

  08.07.18 | Část: Láska » Intimita

  Antikoncepce je nejvýhodnějším způsobem, jak zabránit nežádoucímu těhotenství a podpořit tzv. plánované rodičovství. Nejen kondomy či pilulky zabrání nechtěnému početí. V dnešní době existuje mnoho druhů, které jsou pohodlnější, než každodenně myslet na to, zda máte dostatek prezervativů nebo zda jste si ráno vzala pilulku. Některé z nich nezatěžují vaše tělo ani zbytečnými hormony.

  Nitroděložní kulička

  Nitroděložní kulička účinkuje stejným způsobem jako jiná nitroděložní tělíska, tedy zabraňuje otěhotnění lokálně, v děloze. Antikoncepční účinek zajišťuje měď z perel.

  Nitroděložní kulička je vyrobena ze speciální slitiny s tvarovou pamětí, která se v lékařství používá již po dlouhou dobu, například k výrobě koronárních stentů a implantátů. Na tuto polymerem potaženou slitinu je umístěno několik měděných perel. Výhodou je, že je podstatně menší, než klasická nitroděložní tělíska a díky tomu lze kuličku zavést i bez umrtvení. Vydrží vám pět let a cena se pohybuje mezi 4500 a 5000 Kč.

  Spermicidy

  Další možností jsou spermicidy. Jde o lokální antikoncepci, která spočívá ve znehybnění spermií a v jejich zničení pomocí účinných chemických látek. Tyto látky se nevstřebávají do těla, působí výhradně lokálně a nemohou se dostat ani do krve či do mateřského mléka.
  Na trhu jsou dostupné v různých formách, ze kterých si každý může vybrat tu pro něj nejlepší. Vyrábí se jako spermicidní gely a krémy, čípky, globule, pěny i vaginální tampóny.

  Zavádí se před každým pohlavním stykem do pochvy. Jejich účinek nastupuje okamžitě a přetrvává deset hodin po aplikaci. Dobou účinnosti se přitom myslí doba od zavedení do styku. Skvělou zprávou také je, že mají vysokou spolehlivost. Tuba spermicidního gelu stojí zhruba 200 Kč a seženete ho v každé lékárně bez předpisu.

  Antikoncepční kroužek

  Čím dál tím oblíbenější antikoncepcí je vaginální kroužek. Ačkoliv se zavádí do pochvy, jedná se o kombinovanou metodu hormonální antikoncepce. Tato nová metoda si postupně získává dosud nedůvěřivé ženy zvyklé po dvě generace na pilulky. Z kroužku se uvolňují hormony, které blokují ovulaci, mění sílu děložní sliznice a hustotu hlenu na děložním hrdle.

  Oproti klasické hormonální antikoncepci v podobě pilulek obsahuje vaginální kroužek mnohem méně hormonů. Hormony působí pouze lokálně. Tím se významně snižují rizika spojená s užíváním hormonální antikoncepce. V balení na čtvrt roku najdete tři kroužky a cena je srovnatelná s pilulkami – cca 1300 Kč.

  Injekce

  Možnou antikoncepční metodou je i hormonální injekce. Ta vyžaduje minimální spolupráci a zároveň zajišťuje vysokou ochranu před početím. Při jejím výběru je ale třeba rozvahy, nehodí se třeba pro ženy, které předpokládají v dohledné době založení rodiny. Princip je prostý. Hormonální injekce obsahuje hormony, které zabrání početí. Aplikace je jednoduchá a pro ženu nezatěžující. Lékař jednou za tři měsíce píchne do svalu injekci a o víc se žena nemusí starat. Za jednu aplikaci na tři měsíce zaplatíte 500 Kč.

  Náplasti

  Principem antikoncepčních náplastí je zabránění ovulace. Toho je docíleno kombinací dvou hormonů – gestagenu a estrogenu. U antikoncepčních náplastí dochází ke vstřebávání hormonů přes kůži. Žena si po dobu tří týdnů pravidelně v jeden den přilepí na holou kůži jednu náplast (výměnou za předešlou). Po třech týdnech dojde k sejmutí náplasti a týdenní pauze, po které se opět cyklicky pokračuje v aplikaci dalších náplastí. Během týdenní pauzy, kdy nedojde k nalepení náplasti, se u ženy objeví krvácení. Antikoncepční účinek náplasti, díky hladině hormonů v krvi, přetrvává ještě dva dny po jejím odstranění. Cena náplastí na tři měsíce je cca 1000 Kč.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Nevíte, pro kterou antikoncepci se rozhodnout? Zvažujete hormonální antikoncepci? Přibližně pětina žen
   Antikoncepce? Nechcete-li chovat, pak nezbytnost, bez které se neobejdete. Ale víte nakolik je skutečně účinná? My
   V ČR je mnoho druhů hormonální antikoncepce. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
   Pojem antikoncepce zná kdekdo. Jak ale fungují různé antikoncepční metody, to už je otázka jiná.
   Má to ovšem háček – je nutné přesně vědět, za jakých podmínek má kojení
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak schválně, pánové, na co z toho nejvíce myslíte vy?  
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak co, pánové, děláte nějakou z nich taky?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády