• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Chcete se cítit lépe? Udělejte si předvánoční detox šatníku

  08.12.17 | Část: Móda a styl, Lekce stylu

  Chcete se cítit lépe? Udělejte si předvánoční detox šatníku

   

  Na vlastní kůži i se svými klientkami si důkladný předvánoční úklid v šatníku vyzkoušela vizážistka a stylistka Petra Šestáková. A tvrdí, že je to něco mnohem víc než zbavení se oblečení, které už nenosíte.

  Uklidit si ve skříni se zdá jako banální záležitost. Co je na tom tak zvláštního?

  To není jen uklízení ve skříních, to je uklízení v životě. Nedávno jsem byla u klientky, která si ve svých téměř čtyřiceti schovávala šaty ze střední školy. Nedokázala mi říct proč. Deset let je neměla na sobě. Když je symbolicky vyhodí, tedy dá do kontejneru na oblečení, může to cítit, jako by odhodila kus minulosti. Když takhle odhodíte deset dvacet kousků, nemůže se vás to vnitřně nedotknout.

  Jaké oblíbené ležáky ještě doma ženy obvykle schovávají?

  Sentimentální kousky. Tedy halenku, kterou jste měla na prvním rande – a posledních pět let ne. Sukni, o níž si už dva roky myslíte, že do ní zhubnete. Nezhubnete! Drahé nepadnoucí kousky, nejčastěji dárek od manžela. Taky asi nepotřebujete desatery džíny, patnáct svetrů na zip ...

  Proč máme doma patnáct svetrů na zip?

  Protože se bojíme! Hromadění věcí obvykle znamená strach. Strach, že něco nebude, že nás opustí něco hezkého, strach, že vyhodím hezkou minulost a nepřijde hezká budoucnost. Vyrostli jsme ještě v době, kdy se pro dívky celá léta střádala výbava. Kdy věci včetně oblečení měly mnohem větší cenu, hromadění je pro nás spojené s představou hojnosti, i proto je to tak těžké.

  Nechci nikoho nabádat, aby oblečení víc „konzumoval“, naopak – je třeba uvážlivěji nakupovat, kvalitně o věci pečovat a – ve vhodnou dobu se jich zbavit. Přijmout pocit, že když dám na charitu troje džíny ze svých deseti, neublíží mi to. Naopak, bude mi líp!

  Jenže co s těmi drahými kousky, které mají často ještě visačku?

  Prodat třeba v internetovém bazaru. Darovat, s láskou poslat dál. Čím rychleji, tím lépe.

  Někde jsem slyšela, že spodní kalhotky je třeba vyhodit po dvou letech nošení.

  Není třeba. Ale „stoleté“, zmuchlané, dírkaté a plné vytahaných šňůrek nekompromisně vyhodit.

  Co podprsenky?

  O ně pečlivě pečovat a hlavně, dát jim prostor! Nepadnoucí, seprané, zašlé vyhodit. A když zvládnete protřídit ponožky, spodní kalhotky a podprsenky, doporučuji velký krok – vzít celou skříň ramínek, hodit všechno na postel a začít třídit. Můžu vám říct, že když jsem po takovém „zásahu“ odcházela naposledy od klientky, byla jsem úplně vyčerpaná.

  Je to skoro jako terapie, ne?

  Taky si to myslím. A dochází k ní vlastně mimochodem. Hodně jsme s klientkou během třídění větraly, aby nás neudusil těžký vzduch, prach a staré historky vážící se k oblečení.

  Sama jsem to se svým šatníkem udělala také a není to snadné. Taháte z té hromady jeden kousek za druhým a vynášíte ortel. Je to vyčerpávající. Jenže potom? Skříně dýchají, šuplíky nejsou narvané, svetry se nemačkají v chumlu, energie v bytě se úplně změní. A kromě toho najednou máte i základ nového šatníku, který z vás může udělat jinou ženu – a to všechno má potenciál přinést inspiraci do vašeho života nebo posílit vztah s partnerem. To není výmysl, já to s klientkami žiju!

  No jo, jenže když spoustu věcí vyházím, nebudou mi chybět?

  Na devadesát devět procent ne. Můžete je pro jistotu ještě na rok dva skladovat v pytlích ve sklepě a pak se ukáže. Vítr v šatníku vám naopak pomůže zjistit, jaký vlastně máte styl – a jaký byste chtěla mít styl a podle toho oblečení doplnit. Jenže to nejde zobecnit. Každá žena by si měla odpovědět na otázky, v čem se cítí dobře, v čem se cítí krásná a sexy a pohodlně zároveň, jestli její šatník nezamrzl v roce 2001, zatímco ona mezi tím porodila dvě děti, změnila místo a začala víc sportovat. Někdo to zvládá sám plynule, jiný potřebuje pomoct.

  Co určitě nikdy nevyhazovat?

  Nadčasové, kvalitní a krásné kousky. Kašmírový svetr, „malé černé“, univerzální bílou halenku. Tedy – pokud se poškodí časem, je třeba je vyměnit za nové. Stejně jako jiné věci. Koupila jste si nový svetr? Zkuste zjistit, zda některý ze starších by se neměl vyhodit. Tím zachováte střízlivou úměru. Není taky moc dobré podléhat náhlým výhodným nákupům. Potřebujete kabát? Pak hledejte, číhejte, vyhlížejte kabát. Ne, že si mezi tím v akci koupíte další nový kulich a dvě trika s dlouhým rukávem.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Vzala jsem si svého vysněného prince, prvního kluka se kterým jsem chodila roky… Tomáš…
   Trápí vás různá nedorozumění mezi vámi a partnerem a máte někdy pocit, že už máte
   Vědci se dali tentokrát do průzkumu ženské skříně a objevili zajímavé věci…Věděli jste
  Nesnášíš se, protože jsi: příliš tlustá, děsně hubená, máš velký zadek,
  Módní návrhářka Vivienne Westwoodová říká: „Dobře vybírejte, nekupujte všechno,
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  23.01.18 | Láska » Intimita
  Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  23.01.18 | Láska, Intimita
  Metod na navození spánku existuje celá spousta – prášky na předpis i bez něj,
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  22.01.18 | Láska, Intimita
  Jako natažený na klíček. Chová se váš partner při milování trochu

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády