• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

   Oči nejsou pouhým zrcadlem duše. Vypovídají
   Říká se, že vlasy jsou korunkou naší
   Tisíce utracené za drahé krémy
  17.08.17 | Krása
   Kdy může rtěnka znamenat více než krásu? Když vám
  16.08.17 | Krása, Zdraví, Fitness
   Že vypadáme v upnutých šatech či vypasovaných

  Anglicky za týden, německy za měsíc? Na to zapomeňte! Tohle nefunguje!

  06.06.17 | Část: Zájmy a koníčky | Zobrazeno: 155 |

   Dovolená už je vybraná a zaplacená, tak co teď? Taky vás v rámci euforie z blížícího se odjezdu napadlo, že si osvojíte i cizí jazyk, abyste se tam lépe domluvili? Tak to vás nepotěšíme – teď už se jazyk nenaučíte, leda pozdravit a objednat si drink.

  Anglicky za týden?

  Zaujala vás některá z nabídek typu „Anglicky za týden“ nebo „Německy za tři měsíce“? Zapomeňte na to. Jestli máte silné nutkání utratit nějaké peníze, kupte si na dovolenou třeba nové plavky. Vyjde to skoro na stejno, jen ty plavky vám zůstanou. Rychlá výuka cizích jazyků totiž nefunguje. Může sloužit jako intenzivní začátek dlouhodobého studia, ale po týdenním kurzu se plynně určitě nedomluvíte. „Strávila jsem osm dní na kurzu angličtiny. Každý den se střídalo učení s relaxací. Anglicky neumím, ale zato jsem se naučila nové relaxační metody,“ popisuje svoji zkušenost s kurzem devětačtyřicetiletá Iveta. Tyto intenzivní kurzy vás naučí pár základních frází a trochu vám poodhalí strukturu daného jazyka. Další výuka už proto bude o něco snadnější, takže není potřeba tyto kurzy úplně zavrhovat. Jen je dobré si ujasnit, co vlastně od takového kurzu očekáváte.

  Cestovní konverzace

  Místo učebnice jazyka si na dovolenou přibalte radši cestovní konverzaci. Jsou to většinou útlé knížečky, které nezaberou mnoho místa a přitom obsahují nejdůležitější fráze a slovní zásobu pro cestování. 

  Při výběru si ale dejte pozor, aby jednotlivé fráze obsahovaly také výslovnost. A nemusí jít zrovna o arabštinu nebo japonštinu, aby vám čtení těchto vět dělalo problémy. K čemu vám pak je fráze, kterou neumíte přečíst? Na telepatii místního číšníka radši nespoléhejte. Mohl by vám totiž donést to nejdražší, co na jídelním lístku mají. 

  Nevýhodou cestovních konverzací je jejich obecnost. K čemu vám je, že umíte zarezervovat stůl pro čtyři osoby, když vás je šest?

  Chytré technologie

  Šikovným pomocníkem jsou také překladače. Jde vlastně o elektronický slovník, do kterého zadáte větu, a on vám ji přeloží. Existují buď překladače jako samostatná zařízení, nebo mnohem praktičtější aplikace, kterou si můžete nahrát do vašeho chytrého telefonu či tabletu a nemusíte tak do kufru balit další přístroj. 

  Do mobilních zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony, lze dnes ostatně nahrát i různé konverzace na cesty. Ve svém telefonu tak můžete mít třeba konverzace ve 22 jazycích. Tuto vychytávku oceníte obzvlášť při poznávacích zájezdech, během kterých navštívíte několik zemí.

  Chcete se jazyk skutečně naučit?

  Pokud se chcete cizí jazyk opravdu naučit a nejde vám jen o konverzaci během nejbližší dovolené, pak si můžete vybrat z mnoha výukových metod a typů kurzů. Kromě tradičních prezenčních kurzů, kde se jazyk učí stejně, jak si to pamatujete ze školy, existuje i řada alternativních metod. Tak se můžete naučit angličtinu bez biflování, němčinu vám pustí do ouška, španělštinu zvládnete v autě a francouzštinu si osvojíte hrou. Většina alternativních metod klade velký důraz na poslech a výslovnost, než na tradiční biflování gramatických pouček a slovní zásoby. Je třeba si vyzkoušet více metod a zjistit, která vám nejvíce vyhovuje. Jazykové školy proto často nabízejí jednu lekci zdarma, tak se neostýchejte a využijte toho. To, co se naučíte, vám už nikdo nevezme.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska
   Podezíráte ho, že vám něco skrývá? Bedlivě ho pozorujte. Řeč těla o něm prozradí více, než se
  Sekce: KARIÉRA
   Úspěšný start do nového zaměstnání
  Sekce: DĚTI
   Dítě školou povinné, zamane si co my ne… Ale škola není písnička, byť by to pro mnoho
  Sekce: Zdraví
   Aneb jak vypadá váš jazyk, tak vypadá vaše tělo. Nejen alternativní, ale i klasická
   Štěstí se sice koupit nedá, nicméně mít dostatek peněz je fajn. Život má ale nepřeberně
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  7 tipů, jak si užít žhavou dovolenou
  7 tipů, jak si užít žhavou dovolenou  S horkým počasím se v žilách vaří krev a milostné chvilky jsou o to
  Manžel má dítě s jinou… a já to tiše trpím
  Manžel má dítě s jinou… a já to tiše trpím
  22.08.17 | Láska, Rodinná
   Sen o perfektním manželství a lásce až za hrob se mi před půl rokem zhroutil jako domeček
  4 věci, které vám žádný muž neodpustí
  4 věci, které vám žádný muž neodpustí
  22.08.17 | Láska, Intimita, Rodinná
  Láska je mocná čarodějka! Tak výjimečná a krásná! Ale zabíjí ji naprosto

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády