• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  Deset rad, jak vybrat ojeté auto

  05.10.17 | Část: Zájmy a koníčky, Nakupování

  Deset rad, jak vybrat ojeté auto

   Jsou případy, kdy je žena při nákupu ojetého automobilu odkázána sama na sebe. Jak se vyhnout chybám, které mohou brzy přinést fatální následky ve formě neplánovaných výdajů za opravy? Připravili jsme deset nejdůležitějších rad, které můžete využít při návštěvě autobazaru.

  1) Nechtějte stejné auto, jako má soused.
  Před vlastním nákupem byste měli mít jasno, jak velké auto chcete, na co jej budete využívat, jak často, kolik kilometrů za rok ujedete a jaký motor bude nejvhodnější. Tím si můžete podstatně zjednodušit výběr vašeho nového vozu.

  2) Nekupujte si auto za všechny úspory.
  U ojetého vozu je vhodné po koupi provést základní prohlídku v servisu. Lepší variantou je však posouzení stavu ojetiny odborníkem ještě před koupí. Pokud vám automobil odborník předem neprověří, určitě narazíte na věci, které bude třeba opravit. Při prodeji vám v autobazaru samozřejmě budou tvrdit, že automobil žádné investice nebude dlouho potřebovat, na to ale nedejte.

  3) Dejte si na výběr auta dostatek času.
  Rozmyslete si, kde si své auto budete vybírat. Než navštívíte nejbližší autobazar, podívejte se na nabídku na internetu a s výběrem nespěchejte. Pokud se v autobazaru rozhodnete pro nějaký vůz, zaměřte se i na prodejce, například jak dlouho již funguje, nebo jak se auto do bazaru dostalo. Pokud na tyto záležitosti nemáte dostatek času, pověřte specializovanou firmu, která vám kvalitní vůz sežene na zakázku.

  4) Při nákupu se nerozhodujte rychle.
  „Nejčastější chybou, kterou zákazník učiní při první prohlídce vozu, je takzvaný‚ syndrom okamžitého nákupu‘. Obchodníci s ojetinami mají velmi dobře zvládnutou psychologii prodeje. Vědí, jak na zákazníka nenápadně zatlačit, aby se unáhleně rozhodl pro koupi právě jejich automobilu,“ informuje Aleš Zich z Auto AZ Consulting. Přítomnost nezávislé osoby v podobě odborníka je proto velmi důležitá. Je zásadní prověřit všechny skutečnosti, které jsou o automobilu prodávajícím uváděny, a posoudit jeho aktuální technický stav.

  5) Nevybírejte auto jen podle vzhledu.
  Jsou modely, které výborně vypadají, ale budete s nimi častěji v servisu než ve vaší garáži. Zjistěte si vždy informace o daném typu auta, nebo požádejte o pomoc odborníka. Na tipy, které by auto mělo mít se podívejte v článku Auta, která vám nedovolí bourat.

  6) Nepodceňujte předváděcí jízdu.
  Zcela zásadní je jízdní zkouška. Automobil by se vám měl hlavně dobře řídit. Příjemná a snadná ovladatelnost vozu, zejména při parkování, je velmi důležitá. Odborník by pak měl zkontrolovat auto po technické stránce. Kontroluje se například ustálení teploty motoru, veškeré klepání, vibrace, vůle v řízení, hukot ložisek a podobně. Vadné ložisko v kole nebo vůle na nápravě jsou běžnými závadami nabízených ojetin, a přitom jsou to dost závažné nedostatky.

  7) Číslo karoserie si zkontrolujte ještě před koupí.
  Zkontrolujte VIN kód neboli výrobní číslo vozidla. Bývá umístěno pod čelním sklem a zároveň je vyraženo přímo do karoserie. Obvykle bývá na předním podběhu nebo na podlaze v prostoru pro cestující. Prodejce by vám určitě měl být schopen ukázat místo, kde se nachází. Laik zkontroluje shodnost čísla s technickým průkazem. Odborník dokáže posoudit, zda není podezření na manipulaci s identifikátory vozidla. Pokud takové podezření vznikne, je lepší od koupě daného automobilu upustit nebo ho nechat v tomto směru důkladně prověřit.

  8) Prověřte si tvrzení prodávajícího, že je auto nebourané.
  Je třeba porovnat stejnost barevných odstínů laku jednotlivých částí karoserie, což ještě dokáže i laik. Provést kontrolu lícování spár je již záležitost pro cvičené oko. S tímto úkonem souvisí i kontrola původnosti uchycení jednotlivých karosářských dílů ke skeletu karoserie. Tuto skutečnost posoudí pouze někdo, kdo viděl v minulosti mnoho původních, ale i opravovaných vozů a dokáže kvalifikovaně porovnávat. Stav interiéru napoví, jak se o auto předchozí majitel staral. Z jeho stavu lze také usuzovat na počet najetých kilometrů. Zkušený odborník (po ukončení celkové prohlídky vozu) dokáže přibližně odhadnout počet ujetých kilometrů a stanovit, zda je údaj na tachometru konkrétního vozidla reálný. S vozidly s deklarovanými 130 tisíci km, které mají ve skutečnosti najeto 200 tisíc km i více, se setkáváme zcela běžně. Na novinku mezi automobily se podívejte v článku Trabant se vrátil!

  9) Vyžádejte si servisní knížku a další doklady k vozidlu.
  Projděte si dokumentaci k vozidlu, zejména servisní knížku. Většina vozidel nabízených v dnešní době autobazary má deklarovanou servisní knížku. „Běžně se setkáváme s případy, kdy je sice servisní knížka u vozidla přiložena, ale není vyplněna řádně nebo vůbec. Taková servisní knížka je pak k ničemu,“ dodává Aleš Zich. Zjistěte v takovém případě, proč nebyla řádně vedena. Zkušený odborník dokáže odhalit, zda se jedná o opomenutí, běžnou nedokonalost nebo o záměrnou manipulaci s údaji o vozidle.

  10) Podepisujte jen to, čemu rozumíte.
  Velkou pozornost věnujte kupní smlouvě. Vzory těchto smluv můžete najít na internetu, nebo se v případě potřeby poraďte s odborníkem. Rozhodně nepodepisujte nic, s čím nesouhlasíte, a nenechte se do podpisu smlouvy natlačit.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska
   Podle odborníků, lze poznat povahu člověka, prohlédnete-li si jeho blízké okolí a věci, které
   Odpověď na otázku, kdo v rodině rozhoduje o koupi automobilu by se mohla zdát jednoduchá a předem jasná,
  Sekce: Zdraví
  Každá žena alespoň jednou v životě setkání s nevysvětlitelná bolest na hrudi, ale většina z nich
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády