• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Vlasy, koruna krásy, říká se. Zdravé a
   Krásné a zdravé zuby reprezentují a
  Nos je dominantou obličeje a pokud je jiný, než se v dané kultuře
  Krásné a zdravé vlasy nejsou jen zásluhou genetiky

  Rady našich babiček nad zlato?

  30.10.17 | Část: Zájmy a koníčky

   Babičky jsou moudré ženy, o tom nikdo nepochybuje. Jejich radami se často řídíme, aniž bychom si to samy uvědomovaly. Někdy ale prostě pravdu nemají. Pojďme se podívat, kdy je dobré se poučit, a kdy si jít vlastní cestou.
  Komu není rady…

  …tomu není pomoci. Možná jste to také v době dospívání hojně slýchávala. Je celkem normální, že v určitém věku nemáme na něčí rady náladu, ani když jsou míněny dobře. V té době si myslíme, že víme všechno nejlépe. Nad slovy našich blízkých se začneme zamýšlet většinou později. Samozřejmě ne všechny názory a doporučení shledáme jako správné, ale často zjistíme, že ta naše babička měla v něčem přeci jenom pravdu. Bývá tomu tak okolo třicátého roku, no a o pár let později se můžeme už dokonce přistihnout, že její moudra předáváme dále.

  Co babičky s oblibou říkávaly?
  Každá měla určitě vlastní oblíbená přísloví a pořekadla. Existují ale takové věty, které jsme slýchaly téměř všechny. Jaké to jsou?

  Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě. Doba byla taková…, ale pokud bychom se radou řídily dnes, asi bychom příliš nepochodily. Nesmělost a introverze je v 21. století brána spíše jako přítěž. Takže nečekejme, že nás v koutě někdo najde. Nemusíme se sice vždy a všude stávat středem pozornosti, ale tuto radu hoďme za hlavu.

  Líná huba – holé neštěstí. Na druhou stranu ale existovaly ženy, které se nebály se zeptat a zjistit si všechno, co potřebovaly. Spoléhaly prostě samy na sebe. A to je jedině dobře. Jestliže jste se s takovou poznámkou ke své osobě setkala, vezměte si ji k srdci, bude se vám hodit.

  Dočkej času jako husa klasu. Čas dříve plynul tak nějak pomaleji, nebo se nám to alespoň tak z dnešního pohledu jeví. Lidé ale určitě měli více trpělivosti, věděli, že všechno nemohou mít hned. Tohle rčení vás sice může rozčilovat, ale občas je dobré se podle něj řídit. Spousta věcí má opravdu svůj čas a v některých situacích není vhodné se unáhlovat. Takový výklad neuškodí.

  Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí. Brrrr, tak z takového poučování se nám občas mohou opravdu ježit chlupy po celém těle. Jenže co se týče domácnosti, měly to naše babičky v mnoha případech více pod kontrolou než my. Šetřivost je dobrá vlastnost, ale nesmí přesáhnout jistou mez. Zkusme si proto pořekadlo vztáhnout k tomu, že v dnešní době se v některých rodinách opravdu hodně plýtvá. Skákat přes plot samozřejmě nemusíme, ale třeba už nám nebude tahle rada tolik nesympatická.

  Ranní ptáče dál doskáče. Ano, naše babičky byly čiperky. Nic jiného jim totiž většinou nezbývalo. Obzvláště na vesnici začínal život brzy ráno a končil, jakmile se začalo stmívat. Pokud jste „sova“, a babička vás ráno tahala z postele, budete mít nejspíš alergii vždy, když tuto větu uslyšíte. Ale pozor, úspěšní lidé opravdu často vstávají brzy, a když ne, tak alespoň dodržují pravidelnost. To znamená, že i o víkendu vylézají z peřin jako ve všední dny. Žádné přispávání!

  Kdy si jít pro radu?
  Ať už se rozhodneme, že moudrost svých předků hodíme za hlavu, nebo se podle ní budeme řídit, jedno je jisté. Většina babiček má osvědčené tipy na péči o domácnost, při vaření či při různých nemocech. Tyhle zkušenosti se nabývají až časem a jsou léty prověřené. Dříve se ženy na různé „babské rady“ musely spolehnout. Nevěřte sice všemu, co se šustne, ale pokud chcete uklidit bez chemie, poradit při výběru nějaké bylinky nebo ohledně pečení nadýchaných buchet, můžete se většinou na babičku s klidem obrátit.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  I když si muži o nás ženách často myslí pravý opak, i ženy mají své skryté touhy.
  Sekce: Zdraví, Láska
   V nedávné době se mezi ženami skutečně hojně tradovalo, že život začíná po třicítce. Ale platí
  Sekce: Láska
   Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé, kam chtějí – tvrzení, které pochází od
  Sekce: DĚTI
   Možná máte podobný problém. Ve vaší rodině chybí funkční hlídací
   Naše maminky či babičky měly své strachy poplatné době. Některé z obav dob minulých
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Elixír mládí i záruka dokonalých křivek? Překvapivě orgasmus!
  Elixír mládí i záruka dokonalých křivek? Překvapivě orgasmus!
  19.11.17 | Láska, Intimita
  Sex je příjemný, o tom žádná. Tedy hlavně za předpokladu, že člověk má to štěstí
  Nebezpečí, které ti hrozí při orálním sexu
  Nebezpečí, které ti hrozí při orálním sexu
  19.11.17 | Láska, Intimita
  Muži na něj nedají dopustit a ruku na srdce, i my, ženy, ho prostě milujeme – řeč je
  Vibrátor: 6 věcí, které by o něm měla vědět každá žena
  Vibrátor: 6 věcí, které by o něm měla vědět každá žena
  18.11.17 | Láska » Intimita
   S vibrátorem si samozřejmě můžete užívat až do aleluja, jenom se pro jistotu řiďte těmito radami. Pak bude i

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády