• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Nezapomeňte před Vánoci sami na sebe

  16.12.17 | Část: Zájmy a koníčky

  Před Vánoci často plánujeme pečení, úklid, děláme si seznamy dárků, jimiž chceme obdarovat nejbližší, přitom ale velmi často zapomínáme sami na sebe.

  I když mnozí tvrdí, že je pro naše já lepší obdarovávat než dárky přijímat, realita může být jiná v okamžiku, kdy budeme vystresovaní, vyčerpaní a v podstatě nešťastní. Jen těžko pak budeme předstírat, že na nás nezáleží, hlavně, když mají radost druzí.

  „Na vás a vašich pocitech totiž velmi záleží. A pokud budete na své já zapomínat, velmi záhy se to odrazí i na vašem zdraví. Proto se na chvíli zastavte a začněte myslet i na sebe. Využijte každé příležitosti k relaxaci a nabírání energie,” upozorňuje na svém blogu wellness koučka Michele Brookhausová.

  Naložte se do vany

  Mořská sůl, epsonská sůl a éterické oleje mají výborné relaxační schopnosti. Velmi snadno tak díky nim zklidníte mysl a zbavíte se napětí a stresu.

  Pokud si chcete navodit tu pravou klidnou vánoční atmosféru, přidejte si do koupele přísady s vůní pomeranče, skořice a smrku. Tato kombinace vůní totiž otvírá srdce a mysl.

  Dopřejte si relaxační masáž 

  Ideální způsob, jak vyskočit z každodenního stresu a chaosu, je zajít si na relaxační masáž. Ta funguje především jako balzám na duši, samozřejmě i jako způsob maximálního uvolnění těla.

  Doporučit můžeme například havajskou masáž Lomi Lomi, jejíž základy vycházejí ze speciálních havajských technik a věnuje se celému tělu. „Používá se při ní teplý olej - nejčastěji kokosový a masáž se provádí dlaněmi, celým předloktím a lokty. Odstraňuje únavu mysli, bolesti svalů, uvolňuje napětí, harmonizuje organismus, stimuluje krevní oběh a celý lymfatický systém, napomáhá detoxikovat organismus a zvyšuje následnou pohyblivost pohybového aparátu. Působí tak nejen relaxačně, ale skutečně i antistresově,” vysvětluje terapeut Michal Vítek z pražského studia Bomton Florentinum.

  K naprostému uvolnění může dojít i pomocí relaxační masáže Zimní snění s vůní dřevin. „Jedná se o proceduru celého těla vedoucí k úplnému uvolnění. Příjemná vůně dřevin zasáhne všechny vaše smysly a vy rázem začnete snít. Olej z kosodřevin má osvěžující účinek u osob trpících nespavostí či bolestí hlavy, únavou, očišťuje od negativních myšlenek. Zároveň posiluje velmi výrazně ledviny a močový systém, což je s nástupem zimy žádoucí,” vysvětluje Tereza Patraulea z pražského studia Planet Zen.

  Vyzkoušet ale můžete i jednu z nejstarších ajurvédských praktik Shirodharu. „Jedná se o vysoce účinnou léčebně-relaxační techniku s pročišťujícím a omlazujícím účinkem. Jedná se o techniku známou 5000 let, jejím hlavním cílem je dosažení tělesné a duševní rovnováhy,” doporučuje Linda Antony z pražského studia Mahapurusha Ayurveda.

  Zajděte si do lesa

  Již v roce 1982 proběhl výzkum poukazující na fakt, že čas strávený v lese má pozitivní vliv na zpomalení tepové frekvence, snížení krevního tlaku a produkci stresového hormonu, ale i na posílení imunity a zlepšení celkové duševní pohody.

  Pusťte si hudbu, zatančete si

  Hudba i tanec mohou mít doslova léčebné účinky. Využijte tedy každého volného momentu k poslechu hudby a tanci.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Masáž, to je excelentní zážitek s hojivým a relaxačním účinkem pro tvé tělo
   Masáž je báječná terapie, která pozitivně účinkuje na svaly a tkáně, může léčit
   Jste ve stresu? Pusťte si příjemnou hudbu, uvolněte se… To je jednoduchá rada, na které ve zkratce stojí
  Sekce: Zdraví
   V dnešní době se člověk občas cítí nervózní, unavený, leckdy úplně
  Sekce: Zdraví
   Nohy sotva táhnete, schody vám dávají zabrat a na kruhy pod očima potřebujete stále víc korektoru.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  Co byste měla vědět o svém klitorisu
  23.01.18 | Láska » Intimita
  Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  Sex je účinným lékem proti nespavosti, tvrdí odborníci
  23.01.18 | Láska, Intimita
  Metod na navození spánku existuje celá spousta – prášky na předpis i bez něj,
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  Zaječí sex: Jak ho v posteli odnaučit styl rychle a zběsile?
  22.01.18 | Láska, Intimita
  Jako natažený na klíček. Chová se váš partner při milování trochu

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády