• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  23.02.18 | Krása, Manikúra
  Asi to znáte. Dáte si záležet na nalakování
  Někoho vůbec netrápí. A jiného drtí i dlouhé
  Vzhled sebekrásnější ženy může degradovat jakýkoli
  Už snad celou věčnost bojuješ s kruhy pod očima, vyzkoušela

  Co dělat, když chcete pravidelně cvičit, ale chybí vám motivace

  05.02.18 | Část: Zájmy a koníčky

  Začít pravidelně cvičit a dostat se do formy je jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí. Samotné rozhodnutí je jednoduché, horší je vydržet a nepolevit, když se objeví různé překážky. Jak toho docílit?

  Způsobů, jak si najít správnou motivaci a zvýšit tak šance na dlouhodobý úspěch, je mnoho. Některé z nich představil ve své knize s názvem Fitter Faster Robert J. Davis, uznávaný autor zabývající se zdravotní tematikou.

  Hledejte aktuální výhody pohybu

  Uvědomění si, že cvičení je z dlouhodobého hlediska pro zdraví přínosné, je důležitou součástí, jak s pravidelným pohybem začít, samo o sobě to ale většinu lidí dostatečně nemotivuje. Místo výhod v budoucnu proto odborníci doporučují zaměřit se raději na aktuální výhody, které vám pohyb přinese.

  Blíže nespecifikovaná studie žen ve středním věku například poukázala na fakt, že ženy, které měly za cíl žít déle a zdravěji, cvičily ve skutečnosti méně než ty, které se zaměřily na aktuální zkvalitnění života, jako mít více energie nebo se zbavit stresu.

  Odborníci nabízejí i jiný pohled – pokud budete chtít formou cvičení zlepšit náročný den nebo snáze zvládat neposedné děti, pravděpodobně budete cvičit v posilovně nebo třeba běhat častěji, než když budete sdílet myšlenku, že pravidelné cvičení vám pomůže zmírnit riziko infarktu za 20 let.

  Klíčem je zjistit, co zrovna na vás bude fungovat – zlepší se vám během pár dní díky cvičení spánek, budete mít lepší náladu? U každého to může být jinak. Až zjistíte, co je právě vaším aktuálním zlepšením, nezapomeňte si ho připomínat. Bude nejvíc motivující v době, kdy vás budou přepadat myšlenky, že s cvičením chcete skoncovat, cituje server Time.

  Stanovte si cíle 

  Stanovení konkrétních, a hlavně měřitelných cílů je rovněž klíčem k tomu, abyste zůstali motivováni. Neurčitá přání typu „Chci se více hýbat” nestačí. Lepším přístupem je například „Od teď po dobu šesti týdnů ujdu každý den dvojnásobek toho co dosud”.

  Jakýkoli zvolený cíl má být náročný, ale neměl by být nereálný. Pokud jste nikdy neběhali, je nelogické chtít za tři týdny uběhnout maraton. Lepší je si každý den dopřát svižnější 30minutovou procházku, která vašemu tělu také prospěje.

  Naplánujte si cvičební rozvrh

  Mít pravidelný cvičební plán je dalším krokem, jak ve svém úsilí vydržet. Ne vždy se vše povede podle plánu, pokud ale nebudete mít žádný, málokdy si na cvičení čas opravdu uděláte. Zařaďte proto pohyb jako prioritu do svého denního programu a vždy s ním počítejte.

  Rovněž pomáhá připravit si dopředu tašku s cvičebním úborem, pokud cvičíte mimo domov. Případně nějaké náhradní například do auta, pokud nebudete někdy stíhat nebo oblečení zapomenete doma.

  Zkraťte dobu cvičení 

  Nedostatek času bývá velmi častým důvodem, proč lidé s cvičením nikdy nezačnou, případně po nějaké době skončí. Nikdo ale netvrdí, že musíte při cestě za lepší postavou trávit dlouhé hodiny v posilovně nebo jízdou na kole. Nabízí se i tzv. intenzivní intervalový trénink, při kterém se v krátkých časových úsecích (např. 30 sekund) střídají různé formy cviků.

  Studie potvrzují, že i desetiminutový intervalový trénink může být prospěšný. Pokud tedy ani více času nemáte, je to způsob právě pro vás.

  Udělejte z cvičení zábavu 

  Zábava není první slovo, která mnohé napadne ve spojení s cvičením, přesto odborníci radí se u cvičení nějak zabavit. Rutinní běhání nebo cvičení doma o samotě je mnohdy ubíjející, proč to tedy nezlepšit?

  Variant se nabízí mnoho – pokud rádi běháte, střídejte neobvyklé lokace nebo se zúčastněte zábavního běhu. Možností jsou i různé fitness aplikace.

  Pořiďte si sluchátka a poslouchejte při cvičení třeba audioknihu nebo si vytvořte playlist svých oblíbených skladeb. Vše, co vás rozptýlí a vytrhne z nudné rutiny, se počítá.

  Odměňujte se 

  Silným podnětem k vytrvání může být i odměna za tvrdou práci. Výsledky několika náhodných studií potvrdily, že například drobná finanční odměna výrazně motivovala lidi k dalšímu cvičení, v průměru u svého snažení vydrželi o mnoho měsíců déle.

  Jeden ze způsobů může být ten, že za každý odcvičený měsíc dáte do úschovy někomu důvěryhodnému malý obnos, který pro vás bude schraňovat. Po nějaké době své 'úspory' můžete vyzvednout a dopřát si něco, na co se už dlouho těšíte. Pokud ovšem v daném měsíci svůj cíl nesplníte, ona osoba bude moci věnovat danou částku na něco, z čeho vy prospěch mít nebudete. Možnostem se meze nekladou, podmínkou není ani finanční obnos, odměnou může být například i masáž nebo krásná kniha.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Počítáte kalorie, chodíte na procházky, sem tam cvičíte, ale pořád se nevejdete do svých
   Cvičební program deep work zažívá nevídaný boom. Je to nové dynamické cvičení,
   Chodit do práce, starat se o domácnost, o manžela, a nezapomínáte přitom na sebe? Udělejte tomu přítrž a
   Chcete zhubnout, dobře vypadat a být celkově v pohodě? Pak byste měli vyzkoušet osvědčený recept – a tím je
   FITMAMI je fitness trénink pro všechny aktivní maminky, které se chtějí udržet v kondici a přitom
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  4 sexuální polohy, které ženy naprosto nesnáší. Na tyhle prasárny mohou muži v posteli ihned zapomenout!
  4 sexuální polohy, které ženy naprosto nesnáší. Na tyhle prasárny mohou muži v posteli ihned zapomenout!
  24.02.18 | Láska » Intimita
  Jsou polohy, které by rád vyzkoušel každý chlap. Pokud ale nehraje v pornu, tak se mu to asi
  15 věcí, na které myslí ženy při sexu zezadu. Pánové, věděli jste o tom?
  15 věcí, na které myslí ženy při sexu zezadu. Pánové, věděli jste o tom?
  24.02.18 | Láska » Intimita
  Poloha je to dobrá, ale ženy při ní mají opravdu dost času na přemýšlení. Možná
  Tohle jsou místa, kam nejraději ejakulují muži a kam to nejvíce chtějí ženy. Opravdu to chtějí na stejná místa?
  Tohle jsou místa, kam nejraději ejakulují muži a kam to nejvíce chtějí ženy. Opravdu to chtějí na stejná místa?
  24.02.18 | Láska » Intimita
  Pokaždé, když mají muži sex a všechno jde, jak má, na jeho konci ejakulují a všechno

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády