• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Citronová šťáva aplikovaná na vlasy je
  18.10.18 | Krása
  Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům
  Nechceš zbytečně utrácet, ale tvoje pokožka by nějaký
  15.10.18 | Krása, Kosmetika
  Každá žena, která alespoň trochu dbá o svou vizáž,
  Mít vlasy lesklé a hebké je cíl, kterého

  14 potravin, které byste NIKDY neměli ohřívat v mikrovlnce.

  Nevěřili byste, co všechno se nevyplácí dávat do mikrovlnky.

  V dnešní době žije většina lidí uspěchaným životem, ve které nezbývá příliš času na poctivé vaření. Jedním z nejoblíbenějších pomocníků je proto mikrovlnná trouba. Přestože tyto spotřebiče mají poměrně špatnou pověst, ve skutečnosti jsou dnes už velmi bezpečné a spolehlivé. Pokud do nich ovšem nevložíte něco, co tam nepatří. Abyste se vyhnuli hrozící katastrofě, máme pro vás seznam potravin, které byste nikdy, ale opravdu nikdy neměli v mikrovlnce ohřívat.

  1. Chili papričky

  Chilli papričky obsahují chemickou látku nazvanou kapsaicin, která jim dodává onu pověstnou pálivou chuť. Když ji však zahřejete v mikrovlnce, může prosáknout ven a vytvořit nebezpečný opar. Když se k němu dostanete příliš blízko, může poškodit vaše oči nebo krk. Proto pečte papričky vždy pouze v klasické troubě.

  2. Vejce

  Jestli si chcete udělat vajíčko natvrdo, rozhodně to nikdy nezkoušejte v mikrovlnce. Tlak, který je ohříváním vyvíjen na skořápku se zvyšuje a může vést až k explozi. K té může navíc dojít i po vyjmutí vejce ze spotřebiče.

  3. Mražené maso

  Kdo by alespoň jednou nezkoušel v rámci urychlení vaření rozmrazit maso v mikrovlnce. Ta však ohřívá jídlo nerovnoměrně, zvláště pak tehdy, když je potravina složená z tenčích a silnějších částí, což bezesporu právě pro maso platí. Mikrovlnné zář tak může vaše maso zničit a navíc umožňuje šíření škodlivých bakterií na jeho povrchu. Věřte tomu, že pomalé rozmražování na bezpečném místě ve vaší ledničce je stále ten nejlepší způsob.

  4. Houby

  Houby je bezpečné jíst pouze do 24 hodin od jejich přípravy. Pokud je nesníte hned, musí být navíc později ohřívány minimálně na 158 %, což mikrovlnka nemůže spolehlivě zajistit. Všechno je to dáno tím, že složení bílkovin obsažených v houbách se rychle mění, což může způsobit zažívací potíže.

  5. Kuře

  Nedojezené zbytky kuřete mohou být snadno kontaminovány salmonelou a jejich opětovné ohřátí v mikrovlnné troubě může způsobit, že se tyto nebezpečné bakterie začnou rozmnožovat. Stejně jako u hub se i v kuřecím mase navíc při ohřívání mění složení bílkovin, což může způsobit pocit únavy. Pokud tedy máte v úmyslu dojídat zbytky kuřete, důkladně je skrz naskrz prohřejte v troubě nebo na sporáku.

  6. Hroznové víno

  Hrozny jsou plné cukru, který může dýmit a vzplanout, pokud se zahřejí. To samé platí i pro rozinky.

  7. Mrkev

  Obsah minerálů v mrkvi je tak vysoký, že je tato zelenina známá tím, že při ohřívání v mikrovlnné troubě jiskří a může se vznítit. Proto ji raději ohřívejte v troubě nebo na sporáku.

  8. Mateřské mléko

  Mikrovlnné trouby často zanechávají na jídle horké části, protože se v ní ohřívá nerovnoměrně. A pokud se vytvoří v mateřském mléce, můžou pak popálit ústa vašeho dítěte. Ohřívání v mikrovlnce také může podporovat rozmnožování bakterie e-coli v mateřském mléce.

  9. Brokolice

  Ohřívat brokolici v mikrovlnce není nebezpečné, může to však být nezdravé. Ztrácí se při něm totiž všechny zdravé živiny, které jsou leckdy jediným důvodem, proč lidé brokolici jedí. Vůbec nejlepší je proto tuto zeleninu ohřívat na páře.

  10. Těstoviny

  Omáčky na bázi rajčete jsou příliš hutné na to, aby se v mikrovlnné troubě ohřívaly rovnoměrně. Části horké omáčky se rozšiřují, prskají a stříkají uvnitř spotřebiče, což ho značně znečistí. Nejlepší je proto těstoviny na tento způsob ohřívat na pánvi s trochou oleje.

  11. Voda

  Pára vznikající při vaření vody na sporáku uniká do vzduchu. V mikrovlnné troubě však vytváří tlak, dokud voda nevyprskne z nádoby. Mohli byste se snadno opařit, proto vařit vodu v mikrovlnce určitě nezkoušejte.

  12. Rýže

  Americká agentura zaměřující se na standardy potravin zjistila, že rýže, která se nezkonzumuje ihned po uvaření, ale později, je hlavní příčinou otravy jídlem u lidí. Takové zbytky totiž často obsahují bakterie zvané bacillus cereus, které při zahřátí mohou uvolňovat tepelně odolné toxické buňky. Největší riziko při ohřevu v mikrovlnce hrozí poté, co rýži necháme delší dobu při pokojové teplotě. Takže doporučujeme rýži ohřát jen jednou a sníst ji, dokud je teplá.

  13. Brambory

  Brambory jsou běžnou potravinou, na které se usazují bakterie, konkrétně ty, které způsobují paralytické onemocnění nazvané botulismus. Jejich výskytu můžete zabránit okamžitým zmražením nesnězených brambor. Nejlepší však je, když je ohříváte například na sporáku.

  14. Celer, špenát, řepa

  Všechny tyto tři druhy zeleniny jsou bohaté na dusičnany. Ty se chemickou reakcí, k níž dochází v mikrovlnné troubě, můžou měnit v nitrosaminy, které způsobují rakovinu. Odborníci tvrdí, že jiné způsoby vaření těchto druhů zeleniny stejné riziko nevytvářejí.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Může se zdát, že všechno, co vypěstujeme nebo máme v lednici, je bezpečné, abychom si to mohli aplikovat i na pleť. Je to
  Milujeme smažená jídla. Štědrovečerní obalovaný řízek nebo kapr jsou pouze jedním
   Váš úsměv je vaší vizitkou, tak si ho určitě chcete udržet zářivý. Takže si pravidelně
  Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Jak zvýšit libido
  Jak zvýšit libido
  20.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Pravděpodobně budete souhlasit s tím, že rychlé tempo moderního života je často stresující.
  Jak prodloužit délku sexu
  Jak prodloužit délku sexu
  20.10.18 | Láska, Intimita
  V průměru dosáhnou muži vyvrcholení za pět až patnáct minut, ale mnozí z nich by
  6 sexy her pro podzimní večery
  6 sexy her pro podzimní večery
  20.10.18 | Láska, Intimita
  Tento podzim můžete obohatit obyčejnými dětskými hrami v nezbedném provedení a vaše děvče se k

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády