• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo
  Sluneční paprsky sice umí dodat pokožce bronz i potřebný
  Pivo je český fenomén a rodinné stříbro. Co může
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy
  Od pasu nahoru jste jako karamelka, nohy ale jako by ke zbytku těla vůbec

  Opravdu umíte správně prát?

  Správné praní neznamená pouze rozdělení oblečení podle barev a materiálu. I když máte radost z toho, že jste nezapomněla vyndat červenou ponožku z várky bílého oblečení a vše zůstalo krásně bílé, umění praní spočívá i v jiných a někdy zásadnějších věcech.

  Nové a second handové oblečení

  Určitě dobře znáte ten skvělý pocit z nově zakoupeného kousku, ve kterém jen záříte. Máte ale jistotu, že nové tričko, šaty nebo kalhoty jsou tak čisté, jak vypadají? Nikdy nevíme, kolik lidí před námi si zkoušelo kousek, pro který jsme se rozhodli. Co když někdo trpěl kožní chorobu? Nebo byl jen zpocený? Dokonce i setřený make-up na límečku trička může být hygienicky závadný.

  Zdrojem bakterií může být stejně tak i oblečení ze second handů. Dají se v nich sehnat krásné a levné kousky, musíme mít na paměti, že byly nošené před námi. „V obou případech se tak doporučuje zakoupené oblečení vyprat doma znovu, aby se předešlo přenosu bakterií, případně plísní na pokožku člověka,“ upozorňuje primářka Dermatovenerologického oddělení FN Motol MUDr. Alena Machovcová, PhD, MBA.
  Lůžkoviny či spodní prádlo

  Povlečení, peřiny, ručníky, sportovní oblečení či spodní prádlo jsou dokonalým zdrojem bakterií, plísní nebo roztočů, a to ani nemusí být nově zakoupené. „Denně strávíme spánkem 6–8 hodin, během které se do ložního prádla uvolňují šupiny kůže, chlupy, vlasy a až půl litru potu. Z naší postele se tak stává úrodná půda pro bakterie, plísně nebo roztoče, které mohou způsobovat kožní problémy či vyrážku,“ varuje primářka.
  Hravé děti a domácí mazlíčci

  I oblečení malých dětí může být úrodnou půdou pro bakterie. Ve školách a školkách si hrají například na indiány, mohou upadnout při honěné nebo na sebe omylem převrátit část oběda. Větší kolektiv je tak pro přenos bakterií téměř ideální.

  Stejně tak pokud máte v rodině čtyřnohého kamaráda, se kterým se rádi mazlíte, nebo ho dokonce pouštíte do postele, křesla nebo na gauč, je třeba zpozornět a položit si otázku, jestli oblečení a ložní prádlo dostatečně čistíme po kontaktu se srstí zvířete. Po vyprání a vyčistění se zdá být vše krásně čisté, ale jste si jistí, že jsou pryč i všechny bakterie?
  Jak tedy správně prát?

  Vyřešit otázku s výskytem nechtěného života ve vašem oblečení je celkem snadné. Stačí dodržovat několik zásad, kterými jsou – správné rozdělit prádlo podle barev a materiálů, nepřeplňovat pračku a zvolit odpovídající program dle druhu prádla.

  I samotný výběr pracího prášku nebo gelu je velmi důležitý. Je nutné zvolit takový, který odstraní i odolné skvrny, zahubí bakterie a zároveň je šetrný k pokožce. Dnes už existují účinné a zároveň šetrné prostředky s moderním složením bez chloru, takže se nemusíte bát, že by se vaše oblečení zničilo nebo by při nošení dráždilo pokožku.

  Výsledek praní může ovlivnit také dávkování samotného přípravku. Malé množství prášku oblečení pořádně nevypere, navíc ani nešetří energii. Moc si nepomůžete ani tím, že dáte do pračky málo prádla, aby se lépe vypralo. Prádlo se o sebe v bubnu pračky musí třít, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Pokud je ho málo, nevypere se dostatečně a bakterie nebo i fleky na něm mohou zůstat. Nezbývá nic jiného, než ho dát vyprat znovu. A nepomůže ani to, když dáte prášku naopak moc. „Příliš mnoho prášku tvoří nehezké stopy na oblečení a dráždí pokožku, kdy výsledkem může být podráždění kůže, ekzémy, alergické reakce nebo vyrážka,“ říká MUDr. Machovcová. Proto se vyplatí dodržovat dávkování předepsané na každém balení pracího prostředku a o vaše oblíbené kousky bude dobře postaráno.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Tanga, brazilky, boxerky nebo klasické kalhotky, jejich střihů a provedení je opravdu nespočet, ale jsou pravidla, která je
  Řadíte mezi oblečení na doma vytahané staré tričko a tepláky s dírou? Pak je na čase to změnit.
   Naštěstí pro všechny nastávající maminky je pryč doba, kdy šatník těhotné ženy
   Připravili jsme pro vás několik rad a seznam věcí, které se vám budou hodit na dovolené.
   Vědci se dali tentokrát do průzkumu ženské skříně a objevili zajímavé věci…Věděli jste
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Zajímavá fakta o orgasmu, která jsi možná netušila
  Zajímavá fakta o orgasmu, která jsi možná netušila
  26.06.19 | Láska, Intimita
    Trvá jen několik sekund, a přesto budí tolik povyku. O čem je řeč? Jasně že o orgasmu.
  Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
  Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
  26.06.19 | Láska » Intimita
    Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která
  Nemám orgasmus. Jsem opravdu frigidní?
  Nemám orgasmus. Jsem opravdu frigidní?
  26.06.19 | Láska » Intimita
    Více než deset žen ze sta nikdy nezažije orgasmus. Přitom to vůbec neznamená, že by byly frigidní!

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády