• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Vaginoplastika je chirurgický zákrok, kterým se zužuje
  Linea nigra (latinsky černá linie) je tmavá čára na
  Emancipace je dokončena. Ženy si začaly holit tváře! Trik Marilyn Monroe
  Zhubnout břicho je pro některé ženy skutečný
  V horkých dnech se většina z nás místo

  Jak přežít rodinnou dovolenou bez hádek a frustrace

  26.06.18 | Část: Zájmy a koníčky, Cestování

  Zasloužená a vytoužená doba sladkého nicnedělání, případně naplněná jen tím příjemným. Pokud si svou rodinnou dovolenou také takto představujete, můžete být při střetu s realitou nemile překvapeni.

  Právě přehnaná očekávání totiž odpočinek komplikují ještě předtím, než vůbec začne.

  „Je lepší neupínat se na dovolenou jako na jediné období v roce, kdy si odpočineme, kdy si něco užijeme, kdy budeme mít čas na sebe a na rodinu. Nemalovat si ji v růžových barvách. Příliš velká očekávání vedou ke zklamání, k frustraci a hádkám. Na odpočinek, na rodinu i na své zájmy bychom měli mít čas i jindy v průběhu roku,“ doporučuje na začátek psycholožka Pavla Koucká.

  Co se může stát?

  Na dovolené totiž často kromě plavání, debužírování a pozorování západů slunce dojde na ostřejší výměny názorů mezi členy rodiny. Naše „domácí“ důvody k hádkám většinou cestují s námi, stres z cesty a neustálá přítomnost zbytku rodiny jim přidávají grády.

  A k nim se připojí ještě důvody specificky dovolenkové. Ty jsou zákeřné ve své zdánlivé nevinnosti: Dáš si pizzu, nebo salát? Vyrazíme na pláž, na procházku městem, nebo na horskou túru? Kolik ta kabelka stojí? Určitě chceš ještě další skleničku?

  Na místo, které jsme si vybrali k vytouženému odpočinku, se taky většinou musíme nějak dopravit, což je první a velmi úrodné semeniště hádek. Obzvlášť pokud věci nejdou přesně podle plánu. Být trpělivý a dobře naložený při čekání na zpožděný let, v nekonečné dopravní zácpě anebo v autobuse s rozbitou klimatizací nás může stát poslední zbytky mentálních sil.

  Pokud atmosféru dokresluje pláč menších dětí nebo drzé poznámky unuděných puberťáků, začnou se v nás emoce vařit jako polévka v kotlíku a pro ostřejší slovo nejdeme daleko. Takhle jsme si to tedy rozhodně nepředstavovali.

   Odhoďte růžové brýle

  „Dovolenou chápeme jako příležitost dovolit si něco výjimečného, třeba odpočinek, relax, adrenalin… Tuto představu máme my i náš partner nebo partnerka. Jenže i na dovolené musíme dělat každodenní všednosti,“ říká Kateřina Siveková, psycholožka z centra Modré dveře, a připomíná, že největší úskalí skýtají rozdílné představy o tom, co oním „dovolováním si“ myslíme.

  Podle odbornic je proto základem příjemné dovolené rozumné plánování. Postavte se tedy nohama na zem a v první řadě důkladně zvažte, kam vlastně chcete vyrazit, co tam budete dělat a hlavně, co si o tom myslí váš partner nebo děti. Důležité je vymyslet opravdový kompromis, aby si nikdo nepřipadal jako mučedník nebo štvanec.

  Ideální proto je, pokud jsme všichni stejného ražení, třeba milovníci loudání se po městě a objevování tajných zákoutí nebo sportovci šťastní na horských vrcholech. Přitahují se ale i protiklady, takže i když nemáme naprosto shodné zájmy, můžeme si spolu oddechnout i zažít něco nového. Schopnost nalézt kompromis se prostě hodí v každém věku a v našem případě i v každé dovolenkové konstelaci. A s rodinou zejména.

  Podle britské ankety mezi dvěma tisíci páry na dovolené se 40 % z nich pohádá každý den, čtvrtina se chytne během prvních 24 hodin. Mohou za to nejčastěji peníze, volba jídla, alkohol nebo špatné navigační schopnosti při jízdě autem.

  Společně i zvlášť

  „Společné prožitkové téma může být spojující. Podotýkám, může, protože když jsou například děti malé, nejde s nimi prostě ujít 50 km ani popíjet v klidu kafe. Jeden z rodičů buď musí ustoupit a nechat jít toho druhého samotného, nebo musí slevit oba a nastaví svůj program dočasně capkáním s dětmi po lese nebo šploucháním se ve vodě. Nesoulad v těchto nastaveních je velkou třecí plochou, někdy plnou výbušniny. Není moc dobré donekonečna ustupovat a nedopřávat si na dovolené chvíle odpočinku, taková strategie se jednou obrátí proti nám samotným,“ dodává Kateřina Siveková.

  Mnohé páry si podle ní dopřávají jednu společnou dovolenou ročně, která pro každého znamená množství kompromisů, ale také mnoho společných zážitků. V průběhu roku si pak menší dovolené nebo prodloužené víkendy užívají lidé sami nebo s kamarády a zcela podle svých představ.

  „Někdy se hodí, když jede na dovolenou více rodin. Část dne pak mohou trávit spolu rodiče s dětmi a na část se rozdělí a baví se děti s dětmi a rodiče s rodiči,“ navrhuje psycholožka.

  Společná dovolená s přáteli může spasit také partnery, kteří nejsou zvyklí spolu trávit 24 hodin 7 dní v týdnu. Důkladně ale zvažte, s kým snesete být v podobně intenzivním kontaktu jako se svou rodinou.

  Děti zvládnou leccos, anebo taky ne

  Je jasné, že zejména malým dětem je nutné program uzpůsobit a počítat s tím, že se jim nebude chtít stát nehnutě pro namazání krémem nebo mít na hlavě klobouček proti slunci. Mrzuté chování může vyvolat i přílišné horko, hlad, žízeň nebo únava.

  „Nicméně jisté vybočení z komfortní zóny nemusí být pro děti špatné, i když je pro ně náročné. Pokud to dítě zvládne, pokud se nezhroutí, posílíme tak jeho odolnost – ať už fyzickou, nebo psychickou – a rozšíříme jeho schopnosti,“ myslí si Pavla Koucká.

  Za mladší děti můžeme rozhodnout o dovolené sami, s přibývajícím věkem je ale vhodné více naslouchat jejich přáním. Ani dospělí by se ale ve výsledku neměli přemáhat třeba v kempu, který se jim z duše protiví, jenom proto, že chtějí dětem dopřát vytoužené moře.

  Naši oběť na komfortu nebo dlouhé šetření, které drahé dovolené předcházelo, nikdo samozřejmě neocení a přidávají nám na frustraci. Tou se spouští i jedna z nejtypičtějších hádek, obvykle začínající větou: Kvůli vám se sem vláčíme, takovejch peněz jsme za to dali a vy…!”

  I když jsme přesvědčeni, že půjde o nejúžasnější místo, kde na nás čekají nezapomenutelné zážitky, všechno se může zvrtnout kvůli kyselému výrazu a pasivní agresivitě puberťáka bez wifiny. Chvíli to možná dokážeme přehlížet, hněv se v nás ale městná a dřív nebo později si najde cestu ven v podobě křiku a výčitek. A nic na tom nemění ani fakt, že pokud byla dovolená opravdu pěkná a zajímavá, bude na ni s odstupem času původně otrávený potomek vzpomínat jako na báječný zážitek.

  Pavla Koucká také doporučuje dát pubescentům šanci dovolené se neúčastnit a poslat je třeba na tábor nebo zvolit termín v době jejich sportovního soustředění.
  Ať se na svou dovolenou připravíme sebelépe, na výměnu názorů pravděpodobně dřív nebo později dojde. Nemá cenu si to vzájemně vyčítat a trápit se tím. V tu chvíli je k nezaplacení schopnost omluvit se stejně jako odpustit a jít dál bez výčitek a ohlížení se.

  Jak zahnat hádku?

  Pokud jsme unavení, hladoví nebo je nám horko, býváme protivní a reagujeme neadekvátně. Děti brblají o nudě nebo zvolí nepříjemný tón (to občas platí i pro dospělé). Pokud odpovíme To si děláš srandu? nebo Jak to se mnou mluvíš? stejně nakvašeným tónem, za pár minut se ocitneme uprostřed hurikánu výčitek.

  Psycholožka Tamara Chansky proto doporučuje raději navrhnout „druhý pokus“. Třeba použitím vět jako: Mohl/a bys to říct jinak? Zastav a zkus to znovu. Opravdu se mnou chceš takhle mluvit? Skutečně se chceš takhle chovat? Co bys teď udělal/a na mém místě?

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Může to být nejúžasnější období roku. Malujete si v duchu kouzelnými barvami sváteční dny
  Sekce: Láska
   Má nejlepší přítelkyně si o mně myslí, že jsem zrádce. Stejně jako já je
   Když se rodina s dětmi chystá na dovolenou, potřebuje si vybrat místo, které bude atraktivní také pro děti.
  Sekce: DĚTI
   Kolem dětí se točí takřka celý náš život. Nejprve jimi sami jsme, potom se snažíme je mít, a
   Na příchod miminka jste se těšila a máte za sebou i první nejhorší týdny. Jak ale v pohodě
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Bylinky pro muže. V jaké oblasti vám pomůžou?
  Bylinky pro muže. V jaké oblasti vám pomůžou?
  19.07.18 | Láska » Intimita
  Když chce muž potěšit ženu, přinese jí květiny. Mužům dělají větší radost jiné věci,
  Dopřejte přítelkyni silnější orgasmus.
  Dopřejte přítelkyni silnější orgasmus.
  19.07.18 | Láska » Intimita
  Cervikální stimulace není ledajaká masáž ženského klína. Když milenku
  Technika sladění pohlavního styku.
  Technika sladění pohlavního styku.
  19.07.18 | Láska, Intimita
  Ženské vyvrcholení? Existuje, akorát o něm leckdo nemá ani tušení! Toužíte

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády