• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  O hormonální antikoncepci a jejím vlivu na pleť se
  16.04.19 | Krása
  V moderním světě asi není ženy, která by si netrhala
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se
  Ženy svá prsa řeší už od dospívání.
  Holení žiletkou může být energeticky i časově

  Postarejte se v dubnu o jahody, ať sklidíte sladké plody

  Abyste v červnu sklidili plné hrsti sladkých červených plodů, začněte o jahody pečovat už na začátku dubna. Ukážeme vám, jak na jahodníku odstranit suché listy, jak přesazovat a správně přihnojovat.

  Jahody jsou náročnější ovoce. Aby plody dozrály, potřebují slunce, zálivku, dobře živenou půdu a vaši péči. Jakmile se v dubnu oteplí, zaměřte svoji pozornost na jahodový záhon. Jestli jste ho na podzim neokopali, možná je zarostlý plevelem. Začněte tím, že se ho zbavíte, nejlépe i s kořeny, aby se dál nemnožil. Potom si připravte hrábě a zahradnické nůžky.

  Pryč se starými listy

  Péči o jahody začněte tím, že odstraníte staré a suché listy. V nich se mohou skrývat škůdci nebo zárodky houbových chorob. Proto se zásahu nebojte. Jahody zase brzy obrazí. Suché listy můžete opatrně vyhrabat hráběmi, jen dejte pozor, abyste s nimi nevyškubli i celou rostlinu. Pokud se listy jahodníku drží, odstřihněte je nůžkami.

  Zdravé lupeny klidně přihoďte do kompostu, ale pokud máte podezření, že se v nich drží škůdci či jsou napadené houbami (mají na sobě například tmavé fleky), raději je spalte nebo jinak zlikvidujte. Jestli je jahodník napadený hodně, zvažte vytrhání všech rostlin a pořízení nových sazenic. Na houby a plísně bohužel většinou neplatí nic než chemický postřik.

  Až odstraníte odumřelé listy, rostlinu po rostlině můžete lehce přitlačit do země a přihrnout k nim zeminu. Možná, že si všimnete, že jahody zapustily mladé odnože. Můžete je opatrně vyjmout a přesadit, pokud chystáte rozšíření jahodového záhonu, případně je použijte na omlazení a vyměňte je za staré rostliny.

  Jahodníky přihnojujte

  Jakmile ve středu jahodníků začnou rašit nová listová srdéčka, je na čase dát rostlinám živiny. Jahody hnojivo potřebují, raději s ním ale opatrně, abyste mladé listy nepopálili. Přihnojit můžete už při první okopávce jahodového záhonu, hodí se třeba kravský nebo koňský hnůj, jenž zapracujete do půdy. Stačí, když ke každé rostlině použijete zhruba polévkovou lžíci hnojiva. Pokud nemáte zrovna za souseda chovatele koní či krav, můžete hnojivo pořídit i ve formě granulí, s nimiž se i snadněji pracuje. Granulované hnojivo stačí použít jednou nebo se řídit doporučením výrobce.

  Až jahody začnou kvést, což bývá většinou v polovině nebo na konci května, podle odrůdy a počasí, je čas znovu přihnojovat. Mezi tradiční přírodní hnojivo patří slepičinec obsahující dusík, fosfor i draslík, tedy živiny, jež jahody potřebují.

  Napřed si musíte připravit takzvaný zákvas. Nádobu, třeba běžný kbelík, naplňte do třetiny slepičím trusem, dolijte vodou a nechte zhruba tři týdny kvasit. Nevoní to, ale funguje to. Zákvas pak promíchejte a použijte při zálivce. Je třeba ho ředit, abyste jahodník nepopálili, a to 1 : 10 ve prospěch vody. Znamená to, že na 5litrovou konev použijete asi půl litru zákvasu. Co se týká četnosti zálivky, jahody můžete slepičincem zalévat jednou týdně nebo za čtrnáct dní.

  Vysaďte nové jahodníky

  Pokud v jahodovém záhonu některé rostliny uhynuly, vyměňte je za nové sazenice. Jahody se velmi často samy rozrůstají pomocí šlahounů, snadno tak můžete získat sazečky, případně je pořiďte v zahradnictví. Před výsadbou jahod zapracujte do zeminy kravský nebo koňský hnůj, případně použijte granulové hnojivo.

  Jahody můžete vysazovat na hrůbky pokryté černou fólií, která vám v mnohém usnadní práci. Ušetříte si pletí a černá barva přitáhne víc slunečních paprsků. Fólie funguje zároveň jako izolace, plody by pak neměly uhnívat, což se děje, když jsou v přímém kontaktu s půdou. Také lépe zadržuje vlhkost, takže jahodníky spotřebují méně vody.

  Aby jahody dozrály velké a sladké, potřebují pravidelnou zálivku, zvlášť když kvetou a tvoří plody. Ideální je dešťová voda. Zalévejte navečer nebo ráno, rostliny pak lépe vodu využijí než při zálivce během parna. Stačí zalévat obden.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Do Švédska a Rakouska byly dovezeny mražené jahody obsahující virus vyvolávající hepatitidu
  Sekce: Láska
   Slaďoučké jahody v šampaňském a horké maliny s vanilkovou zmrzlinou nemusejí být jen sladkým
   Také už tě nebaví kupovat za nehorázné peníze nahnilou nebo nedozrálou zeleninu, bylinky, co nic
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Jistě jste užněkolikrát slyššli nebo četli, že milování působí na tělo
  Jak svést svého muže
  Jak svést svého muže
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Začíná to nádherně, pokračuje krásně a pak přijde stereotyp. Znáte to? V
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  18.04.19 | Láska, Rodinná
   Od malička jsme po vás koukali. Ve školní lavici, na první diskotéce: jste každá

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády