• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  24.05.19 | Krása, Zdraví
   Věk, kterého se člověk může dožít, dnes vědci kladou do
   Toužíte po sametové pleti a máte rády
   Celulitida - věčný strašák nás žen. Objevuje
   Nic nedokáže znepříjemnit nošení
  Snížení množství konzumovaných sacharidů, sport a

  Za tahle vám koledníci utrhají ruce

  20.04.19 | Část: Zájmy a koníčky, S jejich rukama

  Velikonoční svátky se nezadržitelně blíží a k nim neodmyslitelně patří i výroba tradičních dekorací a odměn pro koledníky. Mezi ty nejrozšířenější můžeme bezpochyby zařadit malovaná vajíčka. Technik, kterými je lze ozdobit, už lidé vymysleli nespočet.

  Mnoho z nich zvládnete i bez většího výtvarného nadání, a navíc s dětmi, které tvoření většinou velmi baví. Výsledek bude navíc originální a dokonalý.
  Tradiční cibule

  Barvení v cibulových slupkách má svou dlouholetou tradici a postup je velice jednoduchý. Slupky z bílé či červené cibule vložte do hrnce tak, aby ho zaplnily alespoň z poloviny. Zalijte vodou, přidejte lžíci octa, vložte vejce a pozvolna přiveďte k varu. Když jsou vejce uvařená, vypněte plotnu a nechte vajíčka i s nálevem vychladnout. Občas je v hrnci otočte, aby se obarvila rovnoměrně. Poté vejce vyjměte, osušte, a pokud chcete, ozdobte je rytinami. Vyškrabujte do vajíček špendlíkem nebo malým nožíkem nejrůznější motivy a po dokončení kraslici vyleštěte papírovým ubrouskem s trochou sádla.
  Pěna na holení

  Tato technika je velice jednoduchá a výsledkem jsou nádherná, duhová vajíčka. Pro vytvoření barevných kraslic budete potřebovat skleněnou misku, pěnu na holení a tekuté potravinářské barvivo. Na dno misky naneste asi třícentimetrovou vrstvu pěny na holení, přidejte pár kapek barviva, lehce promíchejte špejlí a vajíčka pak kutálejte v misce tak, aby se zcela obalila vytvořenou směsí. Nechte je několik minut oschnout a poté otřete ubrouskem.
  Pastelky a vodovky

  Barvení vajíček pomocí vodovek a pastelek zvládnou hravě i vaše děti. Nejdříve obarvěte vajíčka více naředěnými vodovými barvami. Ještě než zcela uschnou, vytvořte na skořápce stejnou barvičkou sytější skvrnky, na které po uschnutí pastelkou domalujete obrázky. Lístečky, kytičky, abstraktní motivy, fantazii se meze nekladou.

  Bavlněné kraslice

  Tato metoda se hodí na dekorování spíše vyfouknutých vajíček nebo polystyrenových polotovarů, neboť je pak nelze oloupat. Vajíčka potřete disperzním lepidlem, které naředíte trochou vody. Než lepidlo zaschne, omotávejte vajíčko bavlnkou odshora dolů tak, aby nikde nezůstala viditelná skořápka. Při omotávání střídejte barvy bavlnek, aby vejce nebyla jednobarevná.
  Ubrousková technika

  Dekupáž je velice oblíbenou metodou dekorování nejrůznějších předmětů a lze ji využít také pro tvorbu velikonočních kraslic. V papírnictví nakupte ubrousky s menšími obrázky, ty potom doma zbavte přebytečných vrstev, aby vám zbyla jen jedna, která je potištěna. Z ní pak vystřihněte požadované motivy a pomocí disperzního lepidla nalepte na vajíčko. Na skořápku nanášejte jen slabou vrstvu, která podrží kousek ubrousku na svém místě. Poté ubrousek zafixujte lepidlem z vrchní strany.
  Co dům dal

  Pokud se vám pro dekorování vajíček nechce nakupovat žádné speciální potřeby, vystačíte si s tím, co máte doma. Vajíčka potřete lepidlem a zdobte čočkou, rýží, slunečnicovými semínky, kuskusem nebo třeba starými knoflíky, korálky, drobnými kamínky či kousky látek.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Malovaná a zdobená vejce k Velikonocům neodmyslitelně patří, stejně tak pomlázka, mazanec nebo beránek.
   Máte doma děti? A chtějí s barvit vajíčka? A vy jim to nechcete dovolit kvůli tomu, že by obarvily koberec, nebo, že by se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži milují přirozenost
  Muži milují přirozenost
  24.05.19 | Láska
   Některé ženy jsou přímo posedlé tím, jak vypadají. Přitom si neuvědomují, že to
  Proč muži nesnášejí ženský smutek
  Proč muži nesnášejí ženský smutek
  24.05.19 | Láska, Rodinná
   Také se vám stalo, že jste se svěřila svému příteli s nějakým problémem a
  Jak zvládnout manželův fanklub
  Jak zvládnout manželův fanklub
  24.05.19 | Láska, Rodinná
   „Jé, člověče, ty máš hezkýho manžela,“ slýchám často od

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády