• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí
  V horkých dnech se většina z nás místo
  17.11.18 | Krása
  Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům
  Skupina vědců z Rutgerské univerzity v USA zjistila, že nedostatek
  Kosmetika je nedílnou součástí většiny žen, a

  Nemá vaše dítě anorexii? Odhalte varovné signály včas!

  29.09.16 | Část: Zdraví, Diety, DĚTI

   Je to jako noční můra. Sledujete, jak vaše dítě odmítá jíst, jak hubne, až jsou z něj v podstatě jen kosti a kůže. Mentální anorexie zabíjí! Jak ji poznat včas? 

  Nejen touha po fyzické kráse, ale i snaha o jakousi celkovou dokonalost přispívá k tomu, že řada dětí propadne mentální anorexii. Vždyť přece být štíhlý znamená být úspěšný, bohatý, chtěný. Tak si totiž děti interpretují současnou dobu a výsledkem je, že nejedí. Základem pro úspěšnou léčbu je rozpoznat nemoc včas, dřív, než je pozdě.

  Ať čas hraje ve váš prospěch

  Varovné signály jsou zjevné, ale i skryté. „Je potřeba být ke svým dětem pozorný. Zajímat se o ně, o jejich radosti i trápení,“ radí nutriční odbornice z Cloud 9 Institute v Brně Karla Večeřová.

  Většina příznaků se logicky točí kolem jídla. Zpozornět byste měli v následujících případech:


  • Odmítání společných jídel – Dítě nechce jíst jídla, která byste mohli mít pod kontrolou (snídaně či večeře), tedy jídla v době, kdy jste pohromadě. Odchází od stolu a leckdy to zdůvodňuje velmi rozumnými argumenty. Třeba, že se musí učit nebo že už jedlo u kamaráda, že nestíhá a přišlo by pozdě do školy, proto si snídani vezme s sebou a sní ji po cestě.
  • Změna jídelních návyků – Signály mohou být velmi nenápadné, nemusí hned jít o odmítání jídla jako takového. „Dítě například nechce potraviny, které dříve během dne jedlo, ubírá si porce a podobně,“ popisuje rodinná terapeutka Lucie Mucalová.
  • Sport – Všímejte si i toho, jak to má vaše ratolest se sportem. Varovným signálem může být i extrémní nárůst pohybu, kdy například i z jindy lenivého dítka je nyní zarputilý sportovec.
  • Sledování se – Důvodem anorexie je snaha dítěte být štíhlé a krásné. „Proto je dalším signálem například časté vážení se, sledování se v zrcadle a podobně,“ popisuje Lucie Mucalová.

  Kdo je v ohrožení

  Anorexii může propadnout v podstatě každé dítě, poruchy příjmu potravy se týkají i chlapců, bohužel u nich bývá složitější je rozpoznat. „U hochů se anorexie nemusí zjistit třeba několik let. Vždyť u nich je přece přirozené, že hodně cvičí a věnují se sportu. Prvotní příčina není snaha zhubnout, jde spíš o kontrolu nad vlastním tělem,“ vysvětluje Karla Večeřová.

  Ať už se ale bavíme o dívkách či chlapcích, rizikové faktory existují:


  • Vysokoškolsky vzdělaní rodiče – „Z poslední studie švédských vědců vyplývá, že děti pocházející z rodin vysokoškolsky vzdělaných rodičů, či pokud později samy děti studují vysokou školu, mají větší pravděpodobnost vypuknutí mentální anorexie,“ tvrdí Karla Večeřová. Za vším je snaha o dokonalost a perfekcionismus.
  • Matky dietářky – Matky se hodně zrcadlí ve svých dcerách. I maminka, která stále drží nějaké diety, snaží se zhubnout, je nespokojená se svým tělem, je vzorem, který napodobují.
  • Přehnané nároky – Snaha udělat z dítěte dítě bezchybné vede k tomu, že bude toužit po dokonalosti ve všech směrech, tedy i ve vzhledu. Nepřetěžujte tak své děti, nepoukazujte na jejich chyby, nesnižujte jim sebevědomí, milujte je bezvýhradně a bezpodmínečně.

  Co když máte podezření?

  Hlodá ve vás podezření, že vaše ratolest má anorexii? Hlavně postupujte klidně, citlivě a dítě nevyděste! „Pokud zaútočíte a dítě osočíte, může se stáhnout a zcela se před vámi zavřít. Pokud máte podezření, neváhejte a zajděte si na konzultaci s odborníkem, který vás nasměruje,“ radí Lucie Mucalová.

  Zároveň se snažte s dítětem trávit co nejvíce času, naslouchat mu a také mít kontrolu nad jeho stravováním. Při společném stolování se nemusí jen jíst, ale dá se i povídat! Obecně platí, že vlídné slovo, zájem a láska jsou nejlepšími lékaři!

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: DĚTI
   Nelez tam, nesahej na to, běž od toho dál! Některé matky by svoje děti nejraději navlékly do skafandru, jen aby se vůbec
  Sekce: DĚTI
   Konečně jste si přivedli domů vymodleného potomka a jste kompletní rodina – máma, táta a dítě.
   Anglické slovo snídaně („breakfast“) znamená přerušení nočního půstu neboli
    S manželem prožíváme nejhorší chvíle svého života. Denně si říkáme, kde jsme udělali
  Děti by měly jíst ovoce a zeleninu. To se snadno řekne, ale jak to udělat? Můžete samozřejmě pobíhat za svým drobečkem s jablkem
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  18.11.18 | Láska, Intimita
  Každému se líbí něco jiného a tak občas není jednoduché vymyslet, jak upoutat pozornost
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  18.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Pokud máte stálého partnera, zřejmě jste si spolu našli už určitý sexuální
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  18.11.18 | Láska, Intimita
   Neobvyklé prostředí plus vědomí rizika, že vás někdo přistihne, rovná se

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády