• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Život začíná ve 30

  24.07.17 | Část: Zdraví, Láska

   V nedávné době se mezi ženami skutečně hojně tradovalo, že život začíná po třicítce. Ale platí to i dnes? Neposouvá se s prodloužením života a z dalších důvodů tato hranice spíše za čtyřicítku? Máme pro vás nová fakta!

  Jak jsme na tom se zdravím?
  Pokud se zaměříme na tělesnou schránku, asi se budeme cítit lépe spíše okolo třicátého roku než o deset let později. Nemusí to být ale pravidlo. Dnes pětačtyřicetiletá Jana k tomu říká: „Ještě ve třiceti jsem hřešila na to, že moje tělo leccos vydrží a příliš dobře jsem o sebe nepečovala. Teď už vím, že například dvoudenní párty v kuse opravdu nezvládnu. Dopřávám si navíc náležitou péči, kterou jsem tenkrát považovala za zbytečnou, a tak se paradoxně cítím lépe nyní, i když jsem o dost starší.“ Nedá se než její slova potvrdit. To, jak se staráme o své zdraví, se projeví samozřejmě i na vzhledu jako takovém. Atraktivní čtyřicátnice proto dnes nejsou žádnou výjimkou.

  Radost z práce
  Když si to spočítáme…, než vystudujeme, porozhlédneme se po nějakém zaměstnání, vystřídáme několik míst, třicítka je dávno pryč. Ve chvíli, kdy si vybudujeme pevnější zázemí, získáme dostatečné zkušenosti i sebevědomí ve své profesi, se blížíme spíše k té čtyřicítce. Potvrzuje to čerstvá čtyřicátnice Markéta, majitelka obchodu se značkovou módou. „Studovala jsem celkem dlouho ekonomii, potom jsem přidala kurzy módního návrhářství a ještě etnografii. Sice už jsem při tom pracovala, ale ještě ve třiceti mi přišlo, že si nejsem v práci jistá. Do toho přišla mateřská dovolená. Prošla jsem potom několika pozicemi a až ve 37 letech jsem se definitivně postavila na vlastní nohy. Teď si začínám pracovní život teprve užívat,“ říká spokojeně. „Možná mi to trvalo trochu déle, ale poslední tři roky se cítím na vrcholu a věřím, že oslavou mých nedávných narozenin to nekončí, ale začíná,“ těší se na další úspěchy.

  Rodina a vztahy
  Dříve bylo běžné se okolo dvacátého roku vdát, zanedlouho porodit děti a ve třiceti už ženy doma měly větší ratolesti, a mohly se opět více věnovat sobě. Ale teď? „První dítě jsem měla, když mi bylo 32 a druhé o tři roky později, teď se mi blíží čtyřicítka a myslím si, že začnu teprve naplno žít. Osmiletý syn již nevyžaduje neustálou pozornost a pětiletou dcerku není problém dát pohlídat, navíc nějaké větší akce už také zvládne,“ zamýšlí se kadeřnice Petra. „Nedá se říct, že před dětmi bych si neužívala života, ale rodina je pro mě důležitá a současné zážitky jsou pro mě daleko intenzivnější a čím dál více se na ně těším,“ blýská se jí v očích. „Uspořádala jsem si také vztahy se svou rodinou, ve třiceti jsem byla stále ještě moc radikální a umění tolerance jsem se naučila mnohem později,“ uzavírá svůj postoj.

  A zase ty peníze
  Vzít si ve dvaceti pěti letech úvěr či hypotéku na patnáct, dvacet i více roků, není dodnes nic neobvyklého. Potvrzuje to i Michaela, které je 37. „S přítelem jsme chtěli vlastní bydlení brzy, a tak jsme se prostě zadlužili. Až oslavím čtyřicítku, oslavíme zároveň poslední splátku našeho domku. Nejsme na tom s penězi úplně nejhůř, ale přeci jen se nám uleví a nebudeme se bát třeba vyrazit na větší dovolenou, kterou jsme si dlouho nedopřáli,“ plánuje spokojeně. Její o dva roky starší kamarádka Marta souhlasně přikyvuje: „Po finanční stránce jsme se dali s manželem dohromady až nedávno, výdaje za bydlení a dvojčata, která se nám do toho narodila, byly neskutečné. Nyní si snad trochu vydechneme,“ těší se.

  Carpe diem aneb Užívejme dne
  Jak to tak vypadá, možná je opravdu čas známé úsloví trochu poopravit. Na závěr je ale důležité připomenout, že naplno bychom měly žít v jakémkoli věku a neodkládat žití na „až jednou“. Mohly bychom potom zjistit, že nám život protekl mezi prsty a z neustálého čekání na lepší časy jsme ho prošvihly. Ať je vám tedy třicet, nebo čtyřicet, užívejte si každý den plnými doušky. Někdy to půjde lépe, jindy hůře, ale každý věk má něco do sebe. Využijte toho!

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Vzala jsem si svého vysněného prince, prvního kluka se kterým jsem chodila roky… Tomáš…
  Sekce: Krása
   Dříve byla čtyřicíka jakýmsi milníkem. Od čtyřiceti byla žena zaškatulkována do kategorie dáma
  Sekce: DĚTI
   Kolem dětí se točí takřka celý náš život. Nejprve jimi sami jsme, potom se snažíme je mít, a
   Hrdost je ušlechtilá vlastnost, ale v partnerských vztazích je někdy spíše na škodu než k
    Co je lepší – vybudovat si kariéru, zázemí a pak teprve pořídit dítě, nebo naopak
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  8 šokujících věcí, na které myslí každý muž při sexu.
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak schválně, pánové, na co z toho nejvíce myslíte vy?  
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  12 opravdových žen odhalilo, co dělá chlapy fantastické v posteli!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Tak co, pánové, děláte nějakou z nich taky?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády