• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  15.10.18 | Krása, Kosmetika
  Každá žena, která alespoň trochu dbá o svou vizáž,
  Mít vlasy lesklé a hebké je cíl, kterého
  12.10.18 | Krása, Kosmetika
  Odpoledne u profesionální kosmetičky může být fajn,
  10.10.18 | Krása, Kosmetika
  Také milujete všechny ty stojany v drogeriích, na
  Vědci z Manchesteru tvrdí, že první výzkumy účinků

  Brusinky: Malý zázrak pro tvé zdraví

  15.09.17 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

  Brusinky jsou lahodné červené plody podobné svou velikostí jeřabinám. Určitě znáš jejich význam pro močové ústrojí, ale znáš i jejich další blahodárné účinky na tvé zdraví? Prozradíme ti je právě teď a přidáme i prima recept.

  Tento plazivý, asi 20 cm vysoký keřík, jehož celý název zní Brusnice brusinka roste na svazích kopců a hor jehličnatých lesů, na vřesovištích v celém mírném pásu severní polokoule. Brusinka dozrává v srpnu až říjnu. Její plody jsou kyselé a nahořklé. Možná jsi nevěděla, že na našem území je chráněná. Je to z toho důvodu, že se u nás vyskytuje dost vzácně. Proto je pravá brusinka často nahrazována klikvou velkoplodou. Ta se pěstuje v Severní Americe a vypadá totožně. Chuť má možná ještě lepší, na těch našich trpkých brusinkách by sis až tak moc nepochutnala. Pro ty ostatní se vžil název „americké brusinky“, nejčastěji je k nám dováží z USA či Kanady.

  Zdravotní přínosy

  Jak už bylo řečeno, brusinka je známá zejména svými pozitivními účinky na močové ústrojí. Pro přípravu čajových směsí jsou využívány listy brusinek, pro výrobu potravinových doplňků a léčiv červené plody. Brusinky obsahují látky zvané proanthokyanidiny se schopností vázat se na bakterie a zabránit jim přilnout ke stěnám močových cest. Abys podpořila účinek brusinek, platí samozřejmě zásada, že musíš hodně pít. Jedině tak budou všechny škodlivé bakterie z těla vyplaveny. Z jedné americké studie vyplývá, že dvě sklenice brusinkového džusu denně snižují riziko infekcí močových cest u těhotných žen až o 41%.

  Zdravé zuby

  A stejným způsobem působí výše uvedená látka na dutinu ústní. Dalším prokázaným přínosem brusinek je zamezení tvorby zubního kazu. Samozřejmě za předpokladu, že brusinky neobsahují přidaný cukr, to dá rozum. Cukr je oproti tomu pro tvůj krásný úsměv nepřítelem č. 1.

  Málo známá superpotravina

  Méně lidí už ví, že brusinky mají mnoho dalších léčivých vlastností, jen se o nich tolik nemluví. Mimo jiné ti mohou pomoci při některých nemocech žlučníku a při léčbě cukrovky. Dále obsahují vysoké množství živin a obrovské množství antioxidantů. Právem jsou tedy označovány jako tzv. superpotraviny. Obecně se za superpotraviny považují takové produkty, jež jsou bohaté na vitaminy, minerály a antioxidanty s blahodárnými účinky na imunitu. Brusinky obsahují mimo jiné vitamin A, C, E, vlákninu, železo, vápník a draslík. Dále zvyšují podíl tzv. hodného cholesterolu.

  Pokud si hlídáš linii, jistě tě potěší, že brusinky jsou nízkokalorické. I proto jsou velmi oblíbenou přísadou pokrmů. Slouží také jako prevence proti některým typům rakoviny. Některé výzkumy ukazují, že brusinky zpomalují postup nádorů prostaty, jater, vaječníků, prsou a tlustého střeva. Vědecké bádání ale stále pokračuje a není u konce. Ládovat se tedy brusinkami a doufat, že nikdy nedostaneš rakovinu, rozhodně nestačí.

  Další studie uvádí, že pomáhají i kardiakům. Polyfenoly v nich obsažené totiž zabraňují hromadění krevních destiček a snižují krevní tlak. Ale tady velký pozor, lidé užívající léky na ředění krve, např. warfarin, by se brusinkám měli velkým obloukem vyhnout. Mohou totiž snížit protisrážlivý účinek léku a vyvolat životu nebezpečné krvácení. I tak se ale zdá, že pozitiva převažují.

  Využití v kuchyni

  A v jaké formě jsou brusinky nejlepší? V obchodě narazíš na brusinkové džusy, sirupy, kompoty či džemy. Kdo by neznal svíčkovou s brusinkovým terčem! Vyplatí se ale pozorně číst etikety. Mnohdy totiž zjistíš, že džus neviděl brusinky ani z rychlíku, nebo jich obsahuje zcela zanedbatelné množství. Zato se dočteš, že krásné rubínové barvy bylo docíleno pomocí barviva z řepy a vlákninu dodala jablečná dřeň. No nekup to! Nejlepší volbou jsou 100% výrobky, tam máš jistotu. Ale i tak pozorně studuj etikety. A určitě sleduj i přidané cukry, těmi své štíhlé linii příliš radosti neuděláš.

  Brusinky můžeš přidat např. do ovesných vloček a připravit si tak chutnou snídani. Nebo je rozmixuj s vodou a dalším ovocem a za pár vteřin máš zdravé a chutné smoothie. O svíčkové už byla řeč, ale co takhle grilovaný hermelín s brusinkovou omáčkou? Velká pochoutka, rozhodně stojí za vyzkoušení! Pokud se vypravíš na farmářský trh, často tam můžeš narazit i na čerstvé brusinky. Jako téměř u všech potravin platí, že čerstvé jsou určitě nejlepší, tak je otestuj a upeč si s námi třeba brusinkové muffiny.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  A je to tu zas! Bolesti v podbřišku, pálení intimních partií a řezání
   Malé děti po borůvkách obvykle šílí. Není se co divit. Lákavé modré bobulky
  Sekce: Zdraví
   Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je
   Když se řekne zdravá strava, mnohým z vás se možná protočí panenky, protože si představí poměrně
   Bobulové ovoce je jedním z pokladů přírody. Shodli se na tom finští vědci, kteří
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  15.10.18 | Láska, Intimita
  Jak jde o milování, přikreslují skutečnost občas všichni. Muži i ženy. Někdy
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Že milování a přibývající léta nejdou dohromady?

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády