• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní
    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.

  Pět věcí, které ti berou energii

  20.09.17 | Část: Zdraví

  Jestli se už ráno budíš unavená, je něco špatně. Je sice možné, že za tvou únavu může momentálně špatný zdravotní stav, ale pravděpodobnější je, že děláš věci, které ti prostě berou energii. Které to jsou?

  Jsi věčně unavená, nemáš na nic sílu, večer jsi natolik vyčerpaná, že na nic ani nemáš náladu a závidíš kolegyni, která o víkendu stihla dva výlety, uklidit byt, kino, kavárnu a ještě nějaké to rande. Ty prostě nemáš tolik energie, říkáš si, ale proč? Možná si ji zbytečně ubíráš tím, že ji investuješ do špatných činností. Co ti bere nejvíc energie?
  Žrout energie č. 1: Alkohol

  Alkohol je občas prima společník. Dáš si pár skleniček a pak protančíš celou noc, ale obecně nás alkohol spíše vysává. Nejvíce pod psa se cítíš ráno po mejdanu, ale i z dlouhodobějšího hlediska tě alkohol unavuje. Pokud si denně dopřáváš několik skleniček vína či piva, zatěžuješ tím organismus a není pak divu, že nemáš na nic energii. Takže pokud se cítíš unavená, zkus brát alkohol jako něco vzácného a raději popíjej nealkoholické limonády či čaje. Změna na sebe nenechá dlouho čekat.
  Žrout energie č. 2: Mouka a cukr

  Taky občas přijdeš z oběda zpátky do kanceláře a namísto, aby ses vrhla s elánem do práce, bys raději zalehla a dala si půl hodiny spánku? Cítíš se otupělá, unavená a bez energie po jídle? Pak je jasné, že za tvou únavu může nezdravý jídelníček. Nezatěžuješ tělo příliš velkým množstvím bílé mouky a rafinovaného cukru? Raději si dopřej dostatek zeleniny, ovoce, luštěnin a místo bílé mouky vyzkoušej třeba žitnou či špaldovou. A na klasický cukr zapomeň, je tolik možností, jak si osladit pokrmy. Například agávovým či datlovým sirupem nebo medem. Pokud si potřebuješ rychle doplnit energii a myslíš si, že si pomůžeš tabulkou čokolády, jsi na omylu, tedy alespoň pokud sáhneš po té mléčné, kde je hlavně cukr a tuk. Když už máš chuť na sladké, zvol raději hořkou s vysokým podílem kakaa a uvidíš, jak ti bude lépe a budeš mít více síly.

  Žrout energie č. 3: Upíři

  Určitě jsi už někdy slyšela o tzv. upířích lidech. Ne, nejsou to žádné oživlé postavičky z fantasy filmů, ale lidé, co prostě vysávají ostatním energii. Proto se snaž být ve společnosti těch lidí, se kterými se cítíš dobře. Jasně, tak ne vždy to můžeš ovlivnit, třeba kolegy si nevybíráš, ale s kým půjdeš na kafe už ano. Pokud se ti kámoška snaží vymluvit díru do hlavy, tak to úplně pohodový večer nebude, že? Neříkáme, že máš kašlat na problémy tvých nejbližších, ale jestli je ve tvém okolí někdo, kdo je prostě negativní, předpovídá třetí světovou a neustále si stěžuje na to, jak to má těžké, tak s ním ti dobře nebude. Po takové schůzce se domů vrátíš vyčerpaná a budeš mít pocit, že nic nemá smysl. Obklopuj se raději lidmi, kteří srší dobrou náladou a optimismem.
  Žrout energie č. 4: Absence sportu a sexu

  Po celém dni v kanceláři jsi natolik unavená, že tě jen myšlenka na to, že by sis měla jít zaběhat nebo zajít na aerobik, ještě více vyčerpá. Jenže právě nedostatek pohybu může za tvou únavu. Jestli máš sedavé zaměstnání a doma odpočíváš tak, že si lehneš k televizi či počítači, tak tomu moc nepomůžeš. I když máš pocit, že jsi úplně vyřízená a na žádný sport se ani náhodou necítíš, tak nám věř, že je to jeden velký klam. Pokud se přemůžeš a zajdeš si na lekci pilates nebo se protáhneš v posilovně, vrátíš se nabitá energií. Protože pohyb je přesně to, co si po celodenním sezení u počítače potřebovala. Zkrátka nedostatek pohybu ti bere energii. A únavu budeš cítit i při dlouhodobější absenci sexu. Sexuální hrátky tě pořádně nabijí, takže pokud se cítíš na dně, hupsni s tím svým do postele a uvidíš, že bude po únavě.
  Žrout energie č. 5: Stereotyp

  Každodenní stereotyp dokáže pořádně utahat. Jestli máš monotónní práci, která tě navíc nebaví, tak časem z toho budeš úplně vyřízená. Když si k tomu přidáš péči o domácnost, nákupy, vaření a úklid, tak nebude trvat dlouho a budeš mít pocit marnosti. Samozřejmě, že řešením je dovolená, ale ta ti pomůže jen na chvíli. Občasný únik ze stereotypu je fajn, ale je potřeba, aby jsi z něho dokázala unikat každý den. Alespoň na chvíli, třeba tím, že místo autobusem půjdeš do práce kousek pěšky přes park nebo vyzkoušíš novou restauraci místo toho, aby jsi na oběd zašla zase do firemní kantýny. Občas je stereotyp dobrá věc, ale když ho zboříš, pocítíš příval nadšení a energie,určitě to zkus.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Potřebujete si dodat energii na další dny po prohýřené noci? Nebo jste prostě jen na konci zimy více
  Sekce: Zdraví, Diety
   Ing. Petr Havlíček, specialista na výživu se vyjádřil k několika typům způsobů nesprávného hubnutí.
  Sekce: Zdraví
   Máte pocit, že žijete ve zmatku a nepořádku? Je čas, dostat svůj život pod kontrolu.
   Škodí pokožce více než opalování, přidává léta a s nimi i vrásky, blokuje
   Šikmé hrany, rohaté ostré rohy a ostré hrany v místnosti působí rušivě. Dozvíte
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Jak dlouho se zdržet v ložnici ke vzájemné spokojenosti? To je vskutku ožehavá otázka! Zatímco
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  25.03.19 | Láska, Intimita
  Promiskuitním chováním se rychle v populaci šíří lidský papilomavirus. Ten
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Internetová fóra jsou plná diskusí tom, jak je možné, že člověk s chřipkou či

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády