• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  20.10.17 | Krása
   Zapomeňte na nepříjemné bělení zubů
  Představit si život bez kafe? Nemyslitelné! Kromě toho, že tě
  18.10.17 | Krása
   Je pro vás každý další narozeninový
  Nejen návštěva kadeřníka ti zaručí krásně
  Líčení bereš jako samozřejmost a neumíš

  Proč nás trápí úzkost a deprese? Viník tě možná překvapí

  02.10.17 | Část: Zdraví

  Podzim není úplně nejideálnější období na dobrou náladu a tak není divu, že nás občas přepadne nějaká ta depka, pocit zmaru a sem tam si i popláčeme. Ale pravé deprese a úzkosti s počasím nesouvisí. Viníka hledej spíš v moderní době. Proč tolik lidí trpí depresemi? Možná budeš překvapená, co za to může.

  Depresemi nebo úzkostí trpí stále více lidí. Může za to stres, ale i nevhodný způsob života. Jakmile se dostaneš do spirály depresí, je těžké se z ní vymotat. Proto raději vsaď na prevenci. Ale jak? Máme pro tebe několik rad, které ti pomohou se úzkostným stavům vyhnout. Nepodceňuj je.
  Spouštěč depresí? Stres a přemíra povinností

  Kdy sis naposledy sedla na lavičku a kochala se okolím? Už je to dávno, viď? Copak v dnešní době má někdo čas vysedávat na lavičkách, když kolotoč povinností začíná už od rána, kdy zazvoní budík a ty musíš během jedné hodiny vypravit děti do školy, manželovi nachystat snídani a dát se do kupy, abys mohla vyrazit budovat kariéru? A pak to pokračuje přemrštěnými úkoly v práci, kde jsi ráda, že stihneš alespoň o polední pauze sníst bagetu a po práci spěcháš nakoupit, uvařit večeři a poklidit. Oddychneš si až večer, ale pak si uvědomíš, že jsi šéfovi slíbila, že se ještě dnes podíváš na zítřejší prezentaci. Takže zapínáš notebook a dříve než o půlnoci se do postele nedostaneš.

  Co s tím? Nauč se na věci dívat jinak. Je opravdu důležité, abys stihla zrovna tu tramvaj, která ti ujíždí před nosem? Není, přijdeš do práce o pět minut později a věř nám, že za tohle tě nikdo nevyhodí. Neboj se říkat v zaměstnání, že na zadaný úkol potřebuješ více času a neodbývej se v jídle. Alespoň jednou za den si vyšetři pro sebe hodinu, kdy budeš dělat to, co tě baví. Třeba cvičit jógu nebo si číst knihu. Do domácích prací zapoj i ostatní členy rodiny a teplou večeři každý den snad už po tobě v dnešní době nikdo nevyžaduje, ne?

  Moc techniky

  Technika nám má pomoci. Je super, když si můžeš zjistit na internetu, kdy ti jede autobus, abys zbytečně nemrzla na zastávce, je fajn, že máme mobily a vše vyřídíme do pěti minut, ale že bychom byli o to klidnější, to se rozhodně říct nedá. Naopak jsme ještě více vystresovaní, protože nemáme ani chvíli klidu, i když jsme sami doma ponořeni do vany horké vody. A kromě toho vědci už dávno přišli na to, že elektrosmog škodí a to nejen psychice, ale i fyzickému zdraví.

  Co s tím? Eliminuj čas, kdy jsi obklopena technikou. Nedívej se každých pět minut na telefon, jestli nemáš zmeškané volání a internet zapínej jen tehdy, pokud opravdu musíš. Vyjdi si do přírody a nechej techniku doma. Sama uvidíš, jak ti bude lépe.
  Špatná strava

  Odborníci už před několika lety přišli se studií, podle které jsou lidé, co konzumují příliš bílé mouky a jídla z fast foodů náchylnější k rozvoji depresí. Obecně se už ví, že když sníš příliš bílého pečiva nebo cukru, dostaví se špatná nálada. Jednoduché cukry totiž zapříčiní kolísání hladiny cukru v krvi, přichází chuť na další sladké a skončí to bolestí hlavy nebo dokonce úzkostí. Pozor si také dávej na různá dochucovadla, kde je glutamát, který dokáže spustit podrážděnost nebo migrénu.

  Co s tím? Tělo zkrátka reaguje na to, co mu dáváš, proto mu dopřávej tu správnou energii. Nechceme po tobě, aby sis doma hodiny vyvářela a trápila se tím, co udělat k večeři. Jdi prostě jednoduchou cestou, do jídla místo směsi koření, kde je příliš soli a glutamátu, přidej bylinky, místo bílého pečiva si kup celozrnný chléb a místo rajčat v plechovce si nakrájej ta čerstvá.

  Přílišné nároky

  V dnešní době chtějí všichni něco dokázat. Kdekdo si otevírá kavárnu, začíná s podnikáním, rozjíždí projekty. Není divu, že se cítíš pod tlakem, pokud nemáš za sebou výraznější úspěch. A tlak sílí i v běžných věcech, jako je vybavení bytu, výchova dětí či uspořádání menší párty pro přátele. Dříve všechno bylo jednoduší, na večírek se připravily klasické chlebíčky, byt se vybavil z toho, co se dalo sehnat nebo zůstalo po babičce, dětem se občas dal pohlavek a bylo. Na náladě ani nepřidají statusy na sociálních sítích, kde se to jen hemží fotkami hezkých, opálených lidí v dokonalých pokojích s medailemi okolo krku, ukazující na zeď plnou titulů.

  Co s tím? Nesrovnávej se! Nemusíš přímo dobýt svět, abys byla sama se sebou spokojená. Nebuď k sobě tolik kritická a uvědom si, že jsi toho v životě dokázala dost. Práci, kterou děláš, domácnost, kterou vedeš, děti, které vychováváš. Možná jsi úspěšnější, než si myslíš. A možná ti lidé, co tolik upozorňují na své úspěchy, tak dokonalí nejsou.
  Negativní zprávy

  Po zkouknutí televizních zpráv máš pocit, že vyjít ven na ulici znamená, že tě někdo okamžitě praští něčím po hlavě, okrade nebo dokonce zabije či odněkud spadne letadlo plné teroristů. Negativní zprávy na nás útočí ze všech stran. Z televize, novin a internetu. Víš o každé vraždě, přepadení a smrtelné nehodě téměř okamžitě, protože každou volnou chvíli projíždíš na internetu zpravodajské servery a potom propadáš depresím a úzkostem.

  Co s tím? Jasně, stát se může cokoli, ale svět není jen zlý a nemá cenu se zaobírat negativními myšlenkami. Věděla jsi, že máš 35079krát větší pravděpodobnost, že zemřeš na následky selhání srdce než rukou teroristů? A to, jestli budeš mít v pořádku srdce, můžeš alespoň nějak ovlivnit. Třeba si přečíst i nějaké dobré zprávy, a pokud na žádné nemůžeš narazit, tak si otevři knihu a chvíli nemysli na žádné zlo.

  A jak bojuješ proti úzkostem a depresím ty? Umíš se v dnešním hektickém světě zastavit nebo jsi v jednom kole? Napiš nám do diskuze tvůj názor. A mrkni také do naší fotogalerie, najdeš tam rozhodně nejlepší lék na všechny splíny.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Kariéra přes postel, donucení partnera, aby udělal to, co chceš, skrze erotické hrátky, nebo výměnou za sex
  Sekce: Zdraví
  Jestli se už ráno budíš unavená, je něco špatně. Je sice možné, že za tvou únavu může
  Sekce: DĚTI
   Možná, že místo odměna bychom měli přesněji říci dar. Výraz odměna v sobě má cosi neosobního;
   Máte pocit, že vůbec nic nestíháte? Stresujete se tím, že máte resty v práci i doma?
  Máš čerstvě po rozchodu, přišla jsi o někoho blízkého a nezvládáš samotu? Jsi smutná a
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha
  Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha
  21.10.17 | Láska, Intimita
  Sexuologové dnes mají jasno. Masturbaci vnímají jako neškodnou a v mnoha ohledech
  Nebere mi telefon. Mám se připravit na rozchod?
  Nebere mi telefon. Mám se připravit na rozchod?
  21.10.17 | Láska, Rodinná
     Markéta našla v adresáři mobilu telefonní číslo a stiskla volbu volat.
  Manžel se mnou odmítá mluvit.
  Manžel se mnou odmítá mluvit.
  20.10.17 | Láska, Rodinná
   Vdávala jsem se ve dvaceti letech a bylo to opravdu z čisté lásky. Pohádka

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády