• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Která žena nechce mít upravené a atraktivní nehty?
  21.09.18 | Krása
   Začněte správně pečovat o své tělo a ono se vám
  Sport, cvičení, masáže - vůbec nic Katke nepomáhalo.
  19.09.18 | Krása
  Kdo má zelené oči, chce modré, kdo má modré,
  Trápí vás pomerančová kůže, která se bez

  Když nás trápí citlivé zubní krčky

  02.09.18 | Část: Zdraví

  Trpíte pokaždé, když se zakousnete do čokolády nebo se napijete horkého čaje či čehokoli studeného? Pak vás zřejmě trápí odhalené zubní krčky. Máme pro vás několik rad, jak tento problém řešit.

  Že máte problém s odhalenými zubními krčky, poznáte celkem snadno: stačí, když si dáte něco kyselého, sladkého, horkého nebo studeného, a namísto slastného pocitu se okamžitě dostaví prudká bolest, která vám projede dásní až kamsi do čelisti. Trvá sice jen chvilku, ale je poměrně intenzivní a nepříjemná.

  Co tento problém způsobuje? Někdy špatná péče o chrup a dásně, a tedy vznikající parodontitida, jindy přehnaně tvrdý kartáček a čištění zubů velkou silou, výjimečné ale nejsou ani příčiny, které sami neovlivníte.

  „Ohroženi jste i v případě, že máte málo kosti v zubním lůžku nebo máte dásně málo připojené ke kosti. Bohužel se to týká většinou žen,“ konstatuje dentální hygienistka Kateřina Hořejší. Problémy s ustupujícími dásněmi mohou navíc způsobovat i hormony, například v období těhotenství nebo menopauzy.

  Zastavit ano, vrátit ne

  Pokud se vám dásně už jednou odhalily, není bohužel příliš pravděpodobné, že byste je vhodnou péčí dokázali zase „posunout“ zpět. „Takové teorie sice existují, ale bohužel nejsou vědecky potvrzené a ve své praxi jsem se ještě s takovým případem nesetkala,“ popisuje Kateřina Hořejší a dodává: „Doporučujeme ale masírovat dásně od kořene směrem ke korunce. Dáseň se tím zpevní, vazy v ní se zmnoží a dáseň přestane alespoň nadále ustupovat.“

  Pokud zanedbáváte pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa a nechodíte ani na dentální hygienu, raději se co nejdříve objednejte. „Stomatolog vás při pravidelných prohlídkách na problém obnažených krčků upozorní a doporučí vám návštěvu dentální hygienistky, která vás naučí správnou techniku čištění. S odstupem času by měla zkontrolovat a případně provést nácvik znovu,“ vysvětluje MUDr. Dagmar Kudrnová, vedoucí lékařka pražské stomatologické ordinace Arbes Dent.

  „Pokud na pravidelné prohlídky nechodíte, citlivé krčky se časem ohlásí samy bolestí,“ doplňuje stomatoložka.

  Pasta, krém, výplň

  V případě, že je poškození ještě v normě, vás dentální hygienistka naučí správnou techniku čištění, doporučí vám vhodný měkký kartáček a zubní pastu určenou pro citlivé zubní krčky. „Vhodná je i pravidelná fluoridace u zubního specialisty,“ doplňuje Hořejší.

  Podle Kudrnové jsou na odhalené krčky účinné jak zubní pasty určené pro domácí péči, tak desenzitivní laky, které se aplikují na povrch krčků v ordinaci dentální hygienistky.

  „Některé pasty a laky obsahují látky, které pomáhají opravit povrch zubů a zabraňují, aby vnější vlivy pronikaly k nervovým zakončením. Pokud se však na krčku objeví již klínovité defekty, stomatolog by je měl raději vyplnit kompozitní výplní,“ dodává zubní lékařka s tím, že pasty ani výplně proces odhalování dásní nezastaví.

  Když bolí, tak je nečistím…

  Lidé s citlivými krčky také často dělají chybu, že se správnému čištění postižených míst raději vyhýbají. „Hodně pacientů si myslí, že se postižená dáseň nesmí čistit kartáčkem, protože by se ještě více odtahovala od zubu. Jenže neodstraněný plak vede obvykle k zánětu dásně. Ten bolí a krvácí, takže si pacient toto místo tím spíše nečistí, protože se domnívá, že si krvácení způsobuje právě kartáčkem. Jenže tím se zánět pořád zhoršuje a dáseň stále ustupuje,“ popisuje dentální hygienistka Jana Křepelková.

  Je proto potřeba, aby zubní lékař nebo dentální hygienistka pacientovi vysvětlili, že ustoupené dásně a bolavé krčky potřebují ještě důkladnější očistu než zuby zdravé. Pomůže vám s tím buďto klasický měkký kartáček, nebo elektrický sonický kartáček.

  „Podle studie i klinické praxe je sonický kartáček k dásním i zubům výrazně šetrnější než kartáček manuální. Studie prokázala, že způsobuje o 50 % méně dentinových abrazí než manuální kartáček. Některé sonické kartáčky navíc umožňují čistit v režimu pro citlivé zuby, můžete si k nim koupit i jemnější hlavici, což je pro odhalené krčky ideální,“ dodává Jana Křepelková.

  Pozitivní zprávou také je, že se citlivé krčky začínají objevovat až kolem dvacátého roku věku, a nehrozí tedy, že by se s nimi musely potýkat děti.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Krásné a zdravé zuby reprezentují a dodávají pocit sebevědomí, jsou znakem zdraví a
  Krásný úsměv dělají zuby a na jejich perfektní vzhled klademe velký důraz. Proto
   Váš úsměv je vaší vizitkou, tak si ho určitě chcete udržet zářivý. Takže si pravidelně
  Sekce: Zdraví
  Zní to hrozně, ale u lidí nad třicet se začínající parodontitida dá vystopovat až v 80 procentech. I když
  Sekce: Zdraví
  Pěkné zuby jsou naší vizitkou. I proto je důležitá dostatečná péče. "Nedá se přesně specifikovat
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  7 důvodů, proč je ranní sex nejlepším sexem vůbec!
  7 důvodů, proč je ranní sex nejlepším sexem vůbec!
  24.09.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Zkušenosti lidí říkají, že ranní sex je nejlepší. Ten, kdo začne den sexem, je
  4 důvody, proč byste měli mít každý den ranní sex.
  4 důvody, proč byste měli mít každý den ranní sex.
  24.09.18 | Láska, Intimita
  Takový experiment by se líbil asi úplně každému.
  Vědci zjistili, co tají ženy před muži
  Vědci zjistili, co tají ženy před muži
  24.09.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Britští sociologové zjistili, že každá žena má minimálně tři tajemství před

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády