• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.
  Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle

  Jak přežít silvestrovské hodování, pokud si hlídáte váhu

  02.01.18 | Část: Zdraví, Zdravé stravování, Diety

  Vánoce a povánoční dny patří ke kaloricky nejhorším obdobím roku. Souvisí s nimi bujaré oslavy, večírky a často tučné sváteční pokrmy. Vrcholem několikadenního přejídání je potom silvestrovský večer, kdy už často naše tělo energetickou nálož bojkotuje. Pokud máme možnost si silvestrovskou slavnostní tabuli připravit sami, můžeme dohlédnout na to, že bude relativně zdravá a stravitelná nebo alespoň pestrá.

  Malý půst

  Pokud víte, že poslední noc v roce vás čeká pojídání dobrot, které si v kalorických tabulkách nevedou příliš dobře, zkuste se na zdravou stravu zaměřit alespoň pár dní před ní. Můžete si bez výčitek užít hodováním hlavní vánoční svátky a dny do posledního večera roku pak vyčistit jídelníček od těch „nejhorších“ potravin, jakými jsou uzeniny, slané pochutiny, sušenky a sladkosti nebo slazené výrobky.

  „Hodně lidí si říká, že vánoční svátky nebude řešit. Že si dají to, na co mají chuť. Pochutnat si na mnoha typických dobrotách určitě patří k vánoční pohodě. Ale důležité je pamatovat na to, že tyto svátky netrvají týden, dva ani více. Po třídenních svátečních dnech by se měli všichni ideálně vrátit k trošku vyváženější stravě, a na silvestra si tak mohou zase dopřát nějaký ten prohřešek,“ říká výživová poradkyně a wellness koučka Monika Divišová. „Pro ty nejslabší povahy je třeba dobré si určit alespoň 3 potraviny nebo skupiny potravin, které prostě vydrží v daném mezidobí nejíst,“ dodává Divišová.
  Čemu se vyhnout

  Nástroji, které nám pomohou se na večírku trošku krotit, jsou pravidla a limity. Ty si lze stanovit samostatně, ale efektivněji fungují, když platí ve skupince lidí.

  „Je dobré si před takovou akcí říci, co určitě nebudeme konzumovat. Zaměřit se opět například na dvě až tři nejhorší potraviny nebo i druhy alkoholu, a ty si v podstatě zakázat. Lepší pak je, když to sdílíme s více lidmi, a všichni jsou na stejné vlně. Máme pak neustálý dozor od ostatních a zároveň menší nutkání pravidlo porušit,“ vysvětluje výživová poradkyně Divišová.

  „Pokud nemáme ve svém okolí nikoho, s kým bychom toto mohli aplikovat, dobře fungují třeba předvánoční výzvy v pracovním kolektivu. V praxi se ukazuje, že pokud sdílí kolegové zásady správné výživy, nejenže mnohdy lépe pracují a jsou v pohodě, ale taky je to více motivuje, protože spolu tráví přes den hodně času. Vidí, jak se stravují ostatní. Takovou výzvou může třeba být, že si každý den mezi svátky půjdeme zacvičit, nebo že se na silvestra nedotkneme brambůrek a majonézy,“ doplňuje Divišová.
  Voda, voda, voda

  Říká se, že hlad je převlečená žízeň. V tomto případě to opravdu platí. A pokud víte, že si dopřejete nějaký ten chlebíček nebo sladký zákusek, omezte konzumaci rychlých cukrů alespoň vytěsněním sladkého pití. Kombinace čisté vody a tučnějších jídel je určitě lepší, než doplňovat kalorické pokrmy ještě kolovými nápoji, slazenými limonádami nebo džusy.

  Dá se předpokládat, že k silvestrovské oslavě patří také alkohol. V případě pití drinků se však naopak řiďte pravidlem méně je více. A to nejen co se týká počtu vypitých pohárů a skleniček, ale také škály ingrediencí, z nichž se nápoj připravuje. Obecně platí, že nejméně kalorickým alkoholem je pivo a víno. Čím je alkohol „tvrdší“, tím vyšší má energetickou hodnotu.

  Pokud se nakonec přeci jen rozhodnete třeba pro míchaný koktejl, vyberte aspoň takový, který nebude obsahovat sladké limonády, přislazované džusy, smetanu nebo sirupy.
  Neustálý přehled

  Největší nevýhodou silvestrovských večírků je, že jsou plné jednohubek, chlebíčků, tapas a dalších mini pokrmů. Často tak ztrácíme přehled nad tím, co a hlavně kolik jsme toho vlastně snědli. Ideální je proto neochutnávat průběžně, ale poskládat si jídlo na talíř, zastavit se s ním a sníst jej v klidu.

  „Když si naložíme na talíř to, na co máme chuť, a pomalu to sníme, ušetříme sami sebe zbytečného přecpání. Na talíři totiž přesně uvidíme, co se chystáme sníst, a rozhodně bude naše porce menší, než když budeme průběžně uždibovat tu a tam,“ zdůrazňuje nutriční specialistka.

  „Úplně nejlepší je si ještě před večírkem říci, kolik čeho sníme. Více se pak budeme soustředit třeba na množství ochutnaných chlebíčků nebo jiných chuťovek, které bychom jinak jedli bez servítku,“ připojuje Divišová.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Může to být nejúžasnější období roku. Malujete si v duchu kouzelnými barvami sváteční dny
   Nenechte si ujít rady nutriční terapeutky Julie Zákostelecké na stále diskutovanější
   Škodí pokožce více než opalování, přidává léta a s nimi i vrásky, blokuje
   Vánoční cukroví, chlebíčky, čokolády, bramborový salát a spoustu dalších lahůdek
   Vláknina má blahodárný vliv na naše trávení, na vstřebávání sacharidů,
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Každý z nás je tak trochu fetišista.
  Každý z nás je tak trochu fetišista.
  23.03.19 | Láska » Intimita
    Když se řekne fetišismus, téměř každý z nás si pod tímto pojmem představí
  Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch
  Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch
  23.03.19 | Láska, Intimita
    Výběr partnera u člověka se neřídí výlučně biologickými parametry, nicméně
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu!
  22.03.19 | Láska, Intimita
  Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády