• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní
    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.

  Vyhni se chřipce a nachlazení. Zdraví začíná ve střevech

  25.01.18 | Část: Zdraví

  Přemýšlíš, jak se ubránit virům a bacilům, když každý druhý kýchá a venku je takové počasí, že by ani psa nevyhnal? Samozřejmě, přísun vitamínů, pohyb a dostatek odpočinku je výbornou prevencí proti nemocem. Ale pamatuj na to, že nejdůležitější je mít zdravá střeva, tam totiž začíná řada našich zdravotních problémů.

  Zima je krásné a kouzelné období. Teda až na ty věčné rýmy, bolesti v krku a teploty. Pokud chceš být zdravá jako řípa, začni u svých střev. Tam se totiž hromadí přesně ty látky, které ti dělají ve zbytku těla neplechu. Takže se pusť do boje proti nemocem a posilni svou střevní mikroflóru, poradíme ti, jak na to.
  Kvašená zelenina je zázrak

  Jestli chceš mít v pořádku střeva, přidej do svého jídelníčku kvašenou zeleninu. Takové kysané zelí by mělo být teď v zimě potravinou číslo jedna. Nejenže obsahuje obrovské množství vitamínů, ale má také blahodárný vliv na naše trávení. Bakterie mléčného kvašení jsou výborným pomocníkem při boji s chřipkou, posilují imunitu a navíc jsou výbornou prevencí rakoviny. Kvašená zelenina se dříve jedla v zimě pořád, tak proč se tomu dnes bránit? A naložit si ji můžeš i doma sama, není to žádná věda. Stačí zeleninu – třeba zelí, mrkev či řepu nakrájet na malé kousky, osolit, či jinak ochutit, vařečkou nebo klidně i rukama jí lehce pomačkat, ať zelenina pustí šťávu. Pak ji přendej do sklenice, její obsah něčím musíš zatížit a při pokojové teplotě nech zhruba pět dní kvasit. Poté zeleninu rozděl do menších sklenic a uchovávej v chladu. Takhle zpracovanou zeleninu se snaž jíst co nejvíc a uvidíš, že se ti nemoci vyhnou obloukem.
  Přidej do jídelníčku česnek a cibuli

  O těchto potravinách se mluví jako o přírodních antibiotikách. Pokud tě skolí chřipka, měla bys v první řadě sáhnout po česneku a cibuli. Ale výborně se hodí i jako prevence proti virům a bakteriím. Cibule má zázračný vliv na trávení a pomáhá udržet správnou střevní mikroflóru. A co se týče česneku, tak dokonce některé vědecké výzkumy prokázaly, že lidé, kteří konzumují česnek, mají výrazně nižší riziko, že onemocní rakovinou střev a žaludku. Pokud tě ale trápí představa, že jen na někoho dýchneš, hned bude vědět, jakou ingredienci jsi při vaření použila, můžeš si pořídit česnek v tabletkách. Výhoda je, že je bez zápachu, a nemusíš se bát, že by v nich nebyly prospěšné látky.

  Probiotika jsou základ

  Další z možností, jak si udržet svá střeva v pohodě, je baštit probiotika. Mléčná bakterie rodu Lactobacillus se vyskytuje v jogurtech či v kefírech, jen si dávej pozor na to, aby to, co kupuješ, byl opravdu jogurt a ne jen nějaká levná náhražka. Probiotika ale najdeš i v kváskovém pečivu. A pokud nechceš myslet pořád na to, co jíš a jestli jsi do svého těla dostala dostatek probiotik, kup si v lékárně probiotika v tabletkách. Jedna tabletka denně stačí k tomu, abys měla střeva v pořádku. Zejména v době, kdy bereš antibiotika, mysli na pravidelný přísun těch správných probiotik. Určitě se to vyplatí.
  Mlsej zdravě

  Není nic nového pod sluncem, že nezdravá strava tvým střevům moc neprospívá. Obzvlášť přemíra cukrů škodí. Ale to neznamená, že musíš mít sladký půst. Taková hořká čokoláda ukojí tvou mlsnou a navíc má příznivé účinky na činnost střev. Ale musí mít alespoň 70 procent kakaa. Že ti hořká nechutná? Jde o zvyk, věř nám, že když začneš omezovat cukr, tělo si zvykne a přestane po něm bažit. Znáš přeci to přísloví „s jídlem roste chuť“? Stejně tak to funguje i naopak, když cukr přestaneš jíst, ani si na něj nevzpomeneš. Pokud omezíš cukr, výrazně se ti zlepší trávení, a jestli trpíš na zácpu, dost možná i tento problém sám zmizí.
  Život bez stresu

  Velkým nepřítelem tvých střev je stres. Jestli jsi věčně vynervovaná, není divu, že tvoje trávicí ústrojí je rozhozené a o choroby pak není nouze. Možná si říkáš, proč zrovna stres tak neblaze účinkuje na tvé břicho? Je to jednoduché. Když jsi ve stresu, tvé tělo všechnu energii přesouvá tam, kde je důležitá. Je to dědictví z pravěku, kdy lidem šlo opravdu o život a ve stresu se přesměroval krevní oběh hlavně do nohou, rukou a hlavy, zkrátka, aby měli sílu bojovat či utéct. Na úkor právě trávicího ústrojí, které v boji nebylo zapotřebí. Ale proč se stresovat denně jen kvůli tomu, že ti ujela tramvaj nebo ti vynadal šéf? Škodíš tím jen sama sobě a hlavně tvým střevům a následně i zdraví.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Skolila tě chřipka nebo nachlazení a ty teď piješ litry čaje, cpeš se citronem a navrch do sebe hrneš
  Snažíš se shodit nějaké to kilo, ale nedokážeš odolat chuti na sladké? Nemá cenu si jen zakazovat,
   Dnes vám přináším informace o zelí, jakožto ochránci našeho zdraví.
   Patříte k lidem, kteří zahánějí stres jídlem, a pak se trápíte se svojí váhou?
   Reklamy o prospěšnosti živých jogurtových kultur nás masírují od rána do večera. Podle
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Jak dlouho se zdržet v ložnici ke vzájemné spokojenosti? To je vskutku ožehavá otázka! Zatímco
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  25.03.19 | Láska, Intimita
  Promiskuitním chováním se rychle v populaci šíří lidský papilomavirus. Ten
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Internetová fóra jsou plná diskusí tom, jak je možné, že člověk s chřipkou či

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády