• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které
  My ženy prostě milujeme zkrášlovací produkty
  Čeká vás vánoční večírek či jiná
  Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky,
   Také vás každodenní pohled do zrcadla deptá

  Varovné signály těla: Jak poznat, že vám jde o zdraví?

  02.01.17 | Část: Zdraví

   Lidské tělo nemá příliš možností, jak nahlásit problém. Vysílá signály, které však máme tendenci přehlížet. Zbystřete, pokud jste často nemocní, unavení, bolí vás záda, otékáte nebo se prostě jen cítíte zle. 

  Rozbolí vás hlava, vezmete si prášek – a je to. Bolest odezní. Jenže co když se vám tělo touto bolestí snažilo něco říct? A co když únava, která vás dlouhodobě sžírá, zasluhuje větší pozornost?

  Podle psychosomatika Jana Hnízdila nemá tělo jinou možnost, jak nás na problém upozornit, než nemocí. Problém je, že většina pacientů i mnoho lékařů neumí naslouchat tělesným signálům. „Pokud by lidé hned v první fázi identifikovali chybu, změnili chování, mohli by se uzdravit sami, bez léků i bez lékařů,“ podotýká doktor Hnízdil.

  Jestliže však člověk dlouhodobě potlačuje příznaky pomocí léků, nemoc možná na čas poleví, pak se ovšem objeví s větší intenzitou, nebo jiným způsobem.

  „V civilizaci jsme odmalička odnaučováni naslouchat tělesným signálům a ,přemáhat se', ,ovládat', ,přizpůsobit'. Signály únavy, bolesti, hladu, žízně nebo vyprazdňování jsou ale velmi zásadní a v zájmu zachování zdraví bychom se měli znovu naučit je vnímat,“ říká internistka a psycholožka Kateřina Cajthamlová.

  Které signály nepřehlížet?

  Jak poznáte, že je něco v nepořádku? Podle doktorky Cajthamlové je takových signálů celá řada: celkový pocit únavy, změny kůže (barva, pigmentace, otoky, vystupující žíly), změny dýchání, srdeční aktivity nebo krevního tlaku, bolesti zad, problémy s vyměšováním či nejzávažnější signál – krvácení z oblasti kůže či sliznic.

  „Nelze říci, který signál je nejčastější, často to bývá soubor různých potíží, který ve svém důsledku signalizuje závažné onemocnění. V zásadě platí pravidlo, pokud se objevuje nějaký příznak stále častěji a je stále obtížněji zvládnutelný běžnými opatřeními, je třeba vyhledat lékaře,“ radí lékařka.

  Pozor dejte na brnění končetin, závratě, dvojí vidění nebo nezřetelnou mluvu – může jít o mozkovou příhodu. Problémy se srdcem se ohlašují bolestí na hrudi, studeným potem, slabostí, nevolností.

  V případě psychiky byste neměli přehlížet úzkostné stavy, které mohou signalizovat celkové vyčerpání, problémy se zvládáním životních změn či poruchy sebedůvěry. „Úzkost může být postiženým vnímána a chápána jako problém duše (takto reagují častěji ženy) nebo se může takzvaně somatizovat – projevovat jako různé typy onemocnění s příznaky z oblasti srdce, páteře, změny dechu, změny vědomí – kolapsové stavy. Takto často reagují muži nebo přetížení lidé v rámci takzvaného syndromu vyhoření,“ podotýká Kateřina Cajthamlová.

  Mezi další varovné signály patří hubnutí 10 % a více hmotnosti za dobu kratší než čtvrt roku (může signalizovat depresi nebo nerozpoznané nádorové onemocnění) nebo změny spánku. Přerušovaný spánek, potíže s usínáním, pozdní buzení s pocitem nevyspání, noční močení nebo bolesti mohou být opět známkou počínající nemoci.

  Přísloví chytřejší než moderní přístroj

  Zamyslet byste se měli i v případě, že vás v poslední době stihlo několik úrazů. Podle Jana Hnízdila to může být signál, že trpíte nadměrným napětím, protože člověk ve stresu hůř koordinuje své pohyby.

  Pošramocená psychika se často projevuje nejrůznějšími nemocemi. „Člověk má nějaké životní starosti a to, co nedokáže vyřešit vědomě, začne postupem času tělo ,řešit' na nevědomé úrovni za něj – nemocí. Může to být bolest hlavy – signál, že má něčeho plnou hlavu, bolest zad – naložil si víc, než unese, deprese – žije pod tlakem, bolest břicha – nemůže něco nebo někoho strávit,“ říká Jan Hnízdil.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Možná víte, že na uchu existují takzvané reflexní body. A pomocí akupresury, tedy jemného tlaku
  Je to jako noční můra. Sledujete, jak vaše dítě odmítá jíst, jak hubne, až jsou z něj v podstatě jen kosti
  Jsou dvě hodiny ráno a vy se nervózně převalujete v posteli ze strany na stranu a ne a ne usnout. Co za tím stojí a jak
  Sekce: Zdraví, DĚTI
  Bolesti břicha jsou jedna z nejčastějších stížností u dětí a dospívajících, s níž
  Sekce: Zdraví
  Každá žena alespoň jednou v životě setkání s nevysvětlitelná bolest na hrudi, ale většina z nich
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Poruchy sexuálního vzrušení mohou přicházet souběžně s tím, že vás partner
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Rozkoš, vášeň, chemie, hormony, zážitky. To vše přináší intimní
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  14.12.18 | Láska, Intimita
  Výborná večeře v luxusní restauraci ani svit svíček harmonii ve vztahu nezaručují. Co

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády