• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  15.10.18 | Krása, Kosmetika
  Každá žena, která alespoň trochu dbá o svou vizáž,
  Mít vlasy lesklé a hebké je cíl, kterého
  12.10.18 | Krása, Kosmetika
  Odpoledne u profesionální kosmetičky může být fajn,
  10.10.18 | Krása, Kosmetika
  Také milujete všechny ty stojany v drogeriích, na
  Vědci z Manchesteru tvrdí, že první výzkumy účinků

  Nejlepší lék na zimní depku? Slupka od banánu, šťastné brýle a houby

  08.02.18 | Část: Zdraví

  Zima je dlouhá, oproti tomu dny, kdy vysvitne sluníčko a nabije nás alespoň trošku pozitivní energií, zase moc krátké. Není divu, že právě v tomto období propadáme nejvíce chmurám a splínům. Proč na deprese trpí více ženy a jak se jich zbavit? Tady máš devět někdy hodně zvláštních pomocníků.

  Máš v těchto dnech často náladu pod psa? Není to nic neobvyklého. Dokonce i věda potvrzuje, že zimní měsíce dobrou náladu nepřidají. Podle jedné studie trpí v zimním období špatnou náladou více ženy než muži. Na vině je hormon stresu kortizol, který tělo vylučuje ve zvýšeném množství. Tmavá rána a věčně zamračená obloha často umoří i životního optimistu.

  Zimní depka možná brzdí i tebe. Mrzne ti úsměv na rtech, cítíš se unavená a víc ve stresu. A dokonce i věci, které tě jinak baví, teď děláš s nechutí. Proč trápí chmury hlavně ženy? A jak na ně vyzrát?

  Vědci z univerzity v britském Glasgow odhalili, že ženský mozek je daleko více citlivější na tmu a chlad než mozek mužský. Může za to již zmíněný kortizol, ale také životní prostředí. Je vědecky dokázáno, že život ve velkoměstech s nečistým vzduchem zhoršuje duševní zdraví. U dětí může způsobovat hyperaktivitu, u starých lidí zase demenci. Zůstat v pyžamu a celý den prolenošit v posteli bohužel nejde. Takže co s tím? Tady máš 9 tipů, díky nimž si na tebe depka nepřijde:
  Houby

  Nemyslíme tím, že je vše na houby, myslíme tím prostě houby. Třeba je máš zavařené nebo usušené z loňského podzimu, dají sehnat ale i mražené. Každopádně s depkou pomohou zatočit, neboť obsahují vitamin D, který normálně tělo získává ze sluníčka – toho je ale v zimně nedostatek. A dobrou zprávou je, že ani vařením se vitamin D neztratí. Pokud neseženeš houby, zkus červenou řepu, která má stejně blahodárný účinek. Obsahuje betain, který pomáhá uvolnit šťastné hormony serotonin a dopamin.

  Šťastné brýle

  Jsou to brýle určené pro terapii světlem nebo také světelné brýle. Vyzařují speciální bílé světlo obohacené modrým světlem na vlnové délce, která pozitivně působí na lidské tělo. Brýle by měly pomoci při potížích se vstáváním do tmy, nedostatkem energie či spánku. Trochu potíž je jejich vyšší cena. Dají se pořídit v přepočtu od 4 500 Kč. Zkusit můžeš i speciální světla, která mají imitovat sluneční svit.
  Domácí práce

  Možná je vytírání podlahy či ukládání nádobí z myčky tou poslední činností, kterou bys zrovna chtěla dělat, podle vědců by ses ale domácích prací zříkat neměla, dovedou tě totiž vrátit do lepšího duševního rozpoložení. Tělu dodáš pohyb a odpoutáš jej od starostí. A navíc – uklizený byt ti určitě zlepší náladu. Podle jednoho průzkumu měli třeba daleko lepší náladu lidé, kteří si po probuzení ustlali postel.
  Banánová slupka

  Výzkum vědců z Tchaj-wanu poukazuje na to, že banánová slupka obsahuje ingredience, díky nimž se ti zlepší nálada. Magnézium a ostatní minerály, které se v ní vyskytují, napomáhají uvolnění svalů a udržení hormonů pod kontrolou. Recept, jak ji využít, je jednoduchý. Stačí slupku omýt a vařit 15 minut. Vývar z ní pak jednoduše vypiješ. Pokud nemůžeš usnout, zkus heřmánkový čaj.
  Květiny v květináči

  Jsou nejen krásné, ale také dokážou vyčistit vzduch od škodlivin. A mají výrazný vliv na dobrou náladu. Záplava barevných kvítků tě zbaví deprese určitě. Tak si domů přines klidně už teď jaro v květináči.

  Pravidlo čtyř minut

  Jeho autorem je terapeut Andy Cope. Spočívá v tom, že se budeš maximálně snažit veškerou svou energii koncentrovat do prvních čtyř minut; například při schůzce, plnění nějakého úkolu atd. Budeš se cítit šťastnější a sebevědomější, protože danou činnost zahájíš s pozitivní energií. A ta ti potom zůstane již po celou dobu jakékoliv činnosti, do které se s tímto pravidlem pustíš.
  Rovná páteř

  Možná nevěnuješ dostatek pozornosti správnému (rovnému) sezení či chůzi. Je to ale velká chyba. Protože, pokud se hrbíš (máš třeba židli moc vysoko či nízko vzhledem k pracovnímu stolu), tělo je ztuhlé, následovat může bolest svalů a špatné dýchání. A s tím samozřejmě přichází také špatná nálada. Takže se narovnej.
  Předstíraný úsměv

  Lepší než žádný. Když všechno selže, nedaří se, předstírej to. Něco v tom smyslu radí američtí vědci, podle nichž i vynucený úsměv může znamenat konec hněvu, kterým stejně vůbec nic nespravíš. I falešným smíchem se dokonce dá dopracovat k tomu pravému.
  Sex

  Intimní styk pomáhá zabránit stresu, zredukovat pocity úzkosti a zlepšit spánek. To je vědecky dokázáno. A dokonce stačí i objetí. To by ale mělo trvat déle než běžné 2 sekundy – zhruba 7 sekund a více. Pokud je tedy venku zrovna pošmourno, pak z postele ani nevystrkuj nos, bude ti líp v partnerově náruči.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Podzim není úplně nejideálnější období na dobrou náladu a tak není divu, že nás
  Sekce: Zdraví
  Jestli se už ráno budíš unavená, je něco špatně. Je sice možné, že za tvou únavu může
   Slunce už konečně vykouklo zpoza mraků. Většina z nás vítá léto s nadšením, ale
  Krátké dny, mlha, déšť, zima a nevlídno? Kdo by v tomhle počasí měl dobrou náladu. Ničí tě to
  Jsou dvě hodiny ráno a vy se nervózně převalujete v posteli ze strany na stranu a ne a ne usnout. Co za tím stojí a jak
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  6 nejčastějších mužských lží o sexu!
  15.10.18 | Láska, Intimita
  Jak jde o milování, přikreslují skutečnost občas všichni. Muži i ženy. Někdy
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  Který rok manželství je kritický na nevěry?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  Co vám zlepší sex ve vyšším věku?
  15.10.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Že milování a přibývající léta nejdou dohromady?

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády