• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Můžete po úraze či jiné nehodě vypadat stejně jako dřív?
  Konečně jste našla odvahu propadnout módnímu trendu

  7 mýtů o hubnutí: Knedlíky jsou největší zlo a jíst musíte 5x denně

  30.03.17 | Část: Zdraví, Diety

   Existuje spousta mýtů, které kazí vaše hubnutí. Vybrali jsme sedm, o kterých možná nevíte. Vyhýbáte se knedlíkům a nutíte se do jídla pětkrát denně? Děláte chybu! 

  Pokud patříte mezi věčné dietáře, jistě máte vyzkoušené, že je nesmysl dávat si poslední jídlo v pět odpoledne nebo že hladovka způsobí jo-jo efekt. Nesmyslů, které se kolem hubnutí šíří, je však mnohem víc.

  Mýtus č. 1: Při hubnutí musím jíst jen „zdravé“ jídlo

  Maso vařené v páře, neochucená sója, odstředěné mléko. Je nutné se takhle trápit? „Přesvědčení, že hubnutí musí provázet hlad a konzumace ,zdravých`, respektive ,nechutných` potravin, považuji za nejhorší mýtus,“ říká dietoložka Karolína Hlavatá, odborná garantka iniciativy Vím, co jím. Lepší je ozdravění jídelníčku: pšeničnou mouku nahradit žitem, ovsem, jáhlami a pohankou, uzeniny vyměnit za libovou šunku a maso, ryby, tvaroh a méně tučné sýry.

  Mýtus č. 2: Bez diety to nejde

  Po dietě, kdy si odpíráte jídlo, se shozená kila vrátí. Chcete-li zhubnout trvale, musíte změnit životní styl. „Zvolte metodu, kdy budete pomalými krůčky zlepšovat své návyky, dokud se nestanou běžnou součástí vašeho života. Po nějaké době zjistíte, že váš jídelníček je téměř ukázkový a pohyb součástí života. Pak už vás nenapadne vrátit se k původním návykům,“ říká Hana Málková ze společnosti STOB (Stop obezitě).

  Mýtus č. 3: Je nutné jíst pětkrát denně

  Bez pravidelného stravování se neobejdete, ale kdo určil, že jídel musí být pět, a že jíst byste měli po třech hodinách? Důležité je, abyste mezi jídly nehladověli, čímž zabráníte pozdějším tendencím se přejídat. Pokud budete jíst třikrát nebo čtyřikrát denně, počítejte s tím při tvorbě jídelníčku. Když vynecháváte svačiny, musíte zvětšit porce hlavních jídel.

  Mýtus č. 4: Knedlíky jsou největší zlo

  Klasická česká příloha si neprávem získala pověst nepřítele hubnutí. Říká se, že se po něm tloustne. „Většinou je na vině spíš bůček nebo smetanová omáčka, se kterými knedlíky jíte, a samozřejmě také počet knedlíků, stačit by měly dva nebo tři,“ podotýká Hana Málková. Upozorňuje, že knedlík sám o sobě nemá o tolik horší složení než ostatní přílohy jako těstoviny nebo rýže (bramborový i houskový jsou na tom podobně) a mnohem nezdravější jsou smažené hranolky nebo krokety.

  Mýtus č. 5: Musím vynechat tuky a cukry

  Zdravá životospráva vyžaduje i zastoupení tuků a cukrů. Tuky dávají jídlu chuť, a rozpouštějí se v nich některé vitaminy, udržují tělesnou teplotu. Zdravé jsou tuky s obsahem nenasycených mastných kyselin – olivový, řepkový, slunečnicový olej, ryby, ořechy. Výrazně omezte uzeniny, tučné maso, sádlo.

  I cukry tělo je potřebuje, bez nich budete hladoví a unavení. Jezte celozrnné pečivo, těstoviny, brambory, rýži, ovesné vločky a vynechejte jednoduché cukry v podobě sušenek, limonád, zákusků.

  Mýtus č. 6: Výrobky light jsou zdravější

  „Zkuste někdy otočit etiketu nějakého light výrobku a zjistíte, jaké množství různých chemických látek v odlehčeném nápoji nebo potravině přijímáte,“ radí výživový specialista Petr Havlíček v knize Jak se hubne v Čechách. Má to logiku. Pokud z produktu odeberete tuk nebo cukr, musíte přidat náhražku. Pití limonád bez cukru byste se měli vyhnout i proto, že tělo neodvyká chuti na sladké.

  Mýtus č. 7: Při hubnutí pomůže detoxikace

  Věříte, že když přestanete jíst, budete se prolévat ovocnými šťávami, bylinkami, díky tomu zhubnete? Trvale ne, navíc tělo očistu nepotřebuje. Čistí se samo, pokud fungují játra a ledviny. Chcete zdravě detoxikovat? Jezte denně antioxidanty v ovoci a zelenině, vlákninu v celozrnném pečivu nebo luštěninách, pijte zelené a bylinkové čaje.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví, Diety
  Máte rádi mléčné výrobky a nedělá vám potíže sníst jich větší
  Sekce: Zdraví, Diety
   Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých
  Sekce: Zdraví, Diety
   Neustále se o nich mluví, skloňují se ve všech pádech, každý den jsou s námi. Tuky chtě nechtě
  Myslíš si, že máš o dietách nastudováno už úplně všechno a přesto ne a ne zhubnout?
  Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  12 důležitých poprvé, které se vám nechtěně stanou v dlouhodobém vztahu.
  12 důležitých poprvé, které se vám nechtěně stanou v dlouhodobém vztahu.
  21.05.18 | Láska
  Láska prý i hory přenáší. A nikdy přináší i hodně divné momenty,
  5 faktů, které byste měli znát o ženském orgasmu!
  5 faktů, které byste měli znát o ženském orgasmu!
  21.05.18 | Láska, Intimita
  Věda konečně odpovídá na naše nejdůležitější otázky.
  5 věcí, na které se vás muž bojí v posteli zeptat
  5 věcí, na které se vás muž bojí v posteli zeptat
  20.05.18 | Láska, Intimita
  Řada mužů se ostýchá vás v posteli o něco požádat. Tohle jsou nejčastější tužby,

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády