• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Může se zdát, že všechno, co vypěstujeme nebo máme v
  19.03.18 | Krása
  Většinou řešíme vrásky kolem očí nebo
  Zase ztrácíš před zrcadlem nervy? Klid. Černé tečky
  Zkuste si doma připravit svůj vlastní peeling, na který
  Pokud potřebujete trochu povzbudit svůj rodinný výrazně rozpočet

  Syndrom vyhoření a všechno kolem něj: nehrozí ti náhodou?

  20.03.18 | Část: Zdraví

  Děláš, co je ve tvých silách, abys se svou prací byla spokojená a aby byli spokojení tví nadřízení. Ti si toho buď neváží, nebo si tě na druhou stranu nemůžou vynachválit, a tak ti důležité úkoly vždy nechávají. Je na čase se zastavit.

  Dlouhodobé pracovní nasazení ve vysokém tempu bez dostatku odpočinku může totiž zapříčinit to, že i když svou práci třeba miluješ, začneš ji dělat nerada a na výsledcích to bude znát. Stihne tě totiž syndrom vyhoření, který už teď trápí – a to se podrž – každého třetího Čecha!
  Strašák, který hrozí nejen všem hlavou pracujícím

  Syndrom vyhoření není nemoc. Definujeme ho spíš jako psychický stav. Svůj název získal v roce 1974 od amerického psychoanalytika H. J. Freudenbergera, který ho rovněž jako první člověk popsal. To ale neznamená, že by se syndrom vyhoření neobjevoval mezi lidmi už dříve.

  Syndrom vyhoření si často spojujeme s manažery, právníky a vůbec vysoce postavenými osobami. Často ale postihuje i další profese, především zdravotníky, pracovníky ve školství a sociální oblasti. Každodenní kontakt s lidmi může být časem frustrující, a pokud se nedostavují výsledky, jaké bychom si přáli, zadělává nám život na malér.

  Stavy, které se se syndromem vyhoření spojují, nejdřív postihují jenom pracovní sféru – nechce se ti do práce, nechce se ti potkávat lidi, které potkáváš, odpočítáváš ne hodiny, ale minuty, abys už mohla jít domů. Nakonec se ale tyhle stavy můžou prohloubit a zasáhnout i oblast tvého soukromého života. Rozvinout se mohou až v deprese nebo chronickou únavu.
  Máš svou práci ráda? Ani tak ale nezanedbávej odpočinek, přátele a své koníčky.

  Naprosté vyčerpání nebo vyhasnutí nepřichází najednou, odborníci popisují hned 5 fází:

  Fáze nadšení: Tady je ještě všechno v pořádku. Elán a energie, s jakou se vrháš do nových úkolů a výzev, jsou obdivuhodné. Tvoje práce tě tak uspokojuje a naplňuje, že vynecháváš odpočinek a koníčky.
  Fáze stagnace: To ale netrvá věčně. Pomalu tě opouští nadšení a ty si začínáš uvědomovat, že není všechno tak růžové, jak jsi to viděla. Pokud jsi v téhle fázi, urychleně popřemýšlej o nějakém starším nebo novém koníčku. Vrať se do posilky, choď zase pořádně běhat, přečti si dobrou knížku nebo si zahraj na hudební nástroj, na který se ti v koutě už práší. Tady máš totiž ještě pořád šanci na záchranu.
  Fáze frustrace: Pokud se ve fázi stagnace nezachráníš, čeká tě fáze frustrace. Pro ni jsou typické pochyby o smyslu vlastní práce. Příčina může být ve špatném šéfovi, nevhodném klientovi nebo jejich přehnaných požadavcích a věčné nespokojenosti. Nebo v dalších aspektech práce. K práci, kterou jsi zbožňovala, začínáš cítit odpor.
  Fáze apatie: Jenže i přes tu nechuť si uvědomuješ, že něco dělat musíš, protože účty se samy nezaplatí. Práci už vykonáváš automaticky, s minimálním nasazením, jen proto, aby ti přišla výplata.
  Fáze vyhoření: Pak už přichází „velké finále“. Pro vyhoření jsou specifické nejen psychické, ale i fyzické příznaky.

  Jak se syndrom vyhoření projevuje na duši i na těle?

  Pro syndrom vyhoření jsou typické psychické příznaky, jako nechuť k práci, ztráta původního nadšení, pocit nedoceněnosti, agresivita, neschopnost soustředění, zapomínání, pocit smutku a beznaděje, v horších případech chronická únava nebo deprese. Tenhle stav se ale může projevit i tělesné schránce – objevují se poruchy spánku, nechuť k jídlu, vyšší krevní tlak nebo oslabená imunita.

  Prevence a léčba syndromu vyhoření: nezanedbávej přátele a koníčky!

  Mnohem lepší než se trápit a léčit syndrom vyhoření je předcházet mu. Ani při nadšení, které při práci cítíš, nezanedbávej své přátele a koníčky. Choď se bavit, dodržuj víkendy nebo alespoň jeden volný den v týdnu. Zajdi do kina, na drink, na celodenní výlet. Jeden nebo dva dny na svou práci naprosto zapomeň. A samozřejmě si dopřej pravidelný a kvalitní spánek.

  Když už je na prevenci pozdě, přichází na řadu léčba. Pokud se dostaneš až do konečné fáze, je nejúčinnější svěřit se péče psychologa nebo psychiatra. Rozebrání situace s psychologem je údajně nejefektivnější. Pomoct ti může i zaměstnavatel, třeba tím, že z tebe na čas sejme některé povinnosti nebo ti nabídne jinou pozici, abys změnila prostředí a přemýšlela nad něčím jiným než doposud.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
   Modlíte se, aby hodiny konečně odbily konec pracovní doby? Cítíte únavu, i když k ní
  Sekce: Zdraví
   Každá z nás má někdy pocit, že už neuzvedne ani propisku, natož aby si stoupla k plotně.
   Je syndrom mrzutého muže jen mýtus? Nebo skutečně muži zažívají specifický typ deprese, jejíž projevy
   Pokud právě neprožíváte novou a pořádně žhavou lásku, pak vás možná stejně jako mnohé
  Sekce: Zdraví
   Lidské tělo nemá příliš možností, jak nahlásit problém. Vysílá signály,
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Předstírání orgasmu? Umí to i muži!
  Předstírání orgasmu? Umí to i muži!
  20.03.18 | Láska, Intimita
  Předstírání orgasmu? Kdo je bez viny, ať hodí kamenem! Jednou, dvakrát, třikrát,
  Jaké chyby děláte při masturbaci a jak je napravit?
  Jaké chyby děláte při masturbaci a jak je napravit?
  20.03.18 | Láska » Intimita
  Masturbujete? A jakým způsobem? I na tom záleží! Vězte, že i při masturbaci můžete dělat chyby, díky
  Pánové, tohle je 8 způsobů, jak nažhavit ženu během deseti minut
  Pánové, tohle je 8 způsobů, jak nažhavit ženu během deseti minut
  20.03.18 | Láska » Intimita
  Mužům většinou k vzrušení stačí pohled na něco, co nápadně připomíná dva

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády