• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Zaměřili jsme se na nejznámější vlasové mýty
  24.05.19 | Krása, Zdraví
   Věk, kterého se člověk může dožít, dnes vědci kladou do
   Toužíte po sametové pleti a máte rády
   Celulitida - věčný strašák nás žen. Objevuje
   Nic nedokáže znepříjemnit nošení

  Sedm potravin pro pohodu mysli

  11.09.18 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

  Staré pravdy říkají, že tělo a mysl by měly tvořit harmonii, že rozpoložení ducha se odráží na vzhledu člověka. Podívejte se s námi na potraviny, které přispívají k dobrému naladění a recepty z nich, které si pro vás připravil šéfkuchař restaurace Obecní dům v Dolních Bojanovicích Petr Bláha.

  Brokolice

  Zelenina bohatá na vitamín C a B2, betakaroten, kyselinu listovou, vlákninu, draslík, vápník a fosfor. Je významná pro prevenci rakoviny i pro nervovou soustavu, zejména u těhotných žen v prvním trimestru. Kyselina listová je totiž mimořádně účinnou prevencí před rozštěpy páteře. Příznivě ovlivňuje psychiku, už jenom zanedbatelný počet kJ (118 kJ/100 g) nám dovede zlepšit náladu.

  Nejlepší je vařit brokolici v páře nebo jen krátce ve slané vodě a hned poté ji namočit do vody s ledem. Tak si zachová nejen maximum prospěšných látek, ale i křupavost a svěží vzhled i chuť. Není nic hnusnějšího než převařená, blátivá, hnědá brokolice.

  Vlašské ořechy

  „Jsou dobré na nervy!" říkávala moje babička. Měla pravdu. Jádra slouží jako zdroj nenasycených mastných kyselin, proteinů, vitamínů E, B1, B6, B9 i dalších látek, jimž kralují hořčík, měď a zinek. Synergické (vzájemně se podporující) působení těchto složek pozitivně ovlivňuje psychiku.

  Jsou cenné i pro srdce, pro sexuální výkonnost, ovlivňují kvalitu vlasů a pokožky. Prospívají, ať už je zobeme syrové, nebo v dezertech, můžeme je použít do salátů, do těstovin, do omáček.

  Rukola

  Zelenina plná vitamínu C a draslíku obsahuje i kyselinu listovou a látky, které působí diureticky. Podle některých zdrojů jde o rostlinu s afrodiziakálními a protirakovinnými účinky, dobrou na nervy. Snadno ji vypěstujeme na záhonu nebo v truhlíku. Obohatí saláty, polévky, můžeme ji nasekat na chleba s tvarohem i do polévky.

  Čočka červená

  Do našich kuchyní si v poslední době našla cestu potravina, která si pozornost rozhodně zaslouží: červená čočka. Není drahá, nemusí se namáčet, uvařená je do deseti minut, a přitom dokáže přinést spoustu prospěšného.

  Obsahuje velké množství minerálů, hlavně železa, selenu, fosforu, manganu a zinku, a vitamínů - například vitamín B6, kyselinu listovou, betakaroten. Je plná kvalitních rostlinných bílkovin a rozpustné vlákniny.

  Kromě toho, že reguluje hladinu cholesterolu, krevního cukru a pomáhá trávení, přispívá i k prevenci cukrovky. Patří mezi potraviny, které dokážou posílit vitalitu, zlepšovat náladu, zahánět depresi. Hodí se do salátů, do polévek, do karí. Pro zachování barvy přidáváme k čočce špetku kurkumy.

  Banány

  Velmi snadno stravitelné ovoce dobře funguje jako rychlý zdroj energie. Za pozornost stojí také aminokyselina L-tryptofan, které v dužině banánů najdeme poměrně značné množství. Jde o látku, která dokáže podpořit tvorbu serotoninu, hormonu štěstí. Serotonin totiž pozitivně ovlivňuje činnost nervového systému a vyvolává v mozku chemické procesy navozující pocity radosti.

  Jahody

  Červené plody jahodníku obsahují vitamín C i další vitamíny, antioxidanty a řadu minerálů. Organismus čistí, zbavují ho únavy a detoxikují. Některé zdroje uvádějí i fakt, že konzumace jahod má pozitivní účinek na tvorbu testosteronu, který aktivuje spermie. Radost nám dělá i fantasticky nízká energetická hodnota jahod: 73 kJ/100 g.

  Čokoláda

  Kakao a čokoláda jsou mimo jiné bohatým zdrojem hořčíku, mají povzbuzující účinky. Konzumace většího množství kakaa, a tedy i vysokoprocentní čokolády dokáže vyvolat až euforické stavy - ta čokoška je prostě k zbláznění dobrá! Vedle toho se v lahodných tabulkách, podobně jako v banánech, nachází tryptofan, látka vyvolávající tvorbu serotoninu.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Všichni vědí, že zdraví závisí i na tom, co jíme a pijeme. Šťávy ze syrové
  Na ovoce máme chuť hlavně v létě, ale v zimě bychom na něj neměli zapomínat, aby nám nechyběly vitamíny. A taky
  Ovoce je bohaté na vitamin C, který podle jedné studie dokáže pozitivně působit na ženské libido. Navíc
   Čokoládu dostáváme jako pozornost, dárek, odměnu, rovněž jí často někomu děláme radost. Jaké
   V těhotenství potřebuje naše tělo víc vitamínů. Na trhu je jich celá řada - víte ale, jak vybrat ty
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  7 nových pravidel pro váš lepší sex
  7 nových pravidel pro váš lepší sex
  25.05.19 | Láska, Intimita
  Žádné předstírané orgasmy, více bezpečnosti pro všechny a samozřejmě jasné
  6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
  6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
  25.05.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Cvičení pánevního dna patří mezi nejpopulárnější techniku, nejen jak se vyhnout
  Návyky, které udržují sex i vztah
  Návyky, které udržují sex i vztah
  25.05.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Je těžké platit účty, připravovat večeři, starat se o děti a k tomu všemu romanticky randit

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády