• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které
  My ženy prostě milujeme zkrášlovací produkty
  Čeká vás vánoční večírek či jiná
  Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky,
   Také vás každodenní pohled do zrcadla deptá

  Jak poznat počátky alkoholismu?

  13.04.18 | Část: Zdraví

  Ze začátku chodíte na párty jako každý druhý a krátkou dobu na to se bez alkoholu ani neobejdete. Chcete ho, potřebujete ho a je to vaše droga, váš "milášek". Jak rozpoznat příznaky alkoholismu a bránit se proti nim?

  Sundejte si klapky z očí a zamyslete se nad tím, jak často pijete alkohol a jaký přesně. Je to víc než desetkrát v měsíci? Chybí vám jeho chuť, když ho už několik dní nemáte? Jestliže ano, začínají se u vás projevovat náznaky alkoholismu, který lusknutím prstu může přejít ve vážný problém.
  Každý chodí na party, proč ne i já

  Všichni známí chodí na party do hospod a klubů a celý večer se tam věnují alkoholu a dobré zábavě. Člověk by si mohl říct, že na tom není nic špatného, vyrazit si s přáteli občas na tah. Ale právě slovo občas se za chvíli změní na často a odtud je už jenom krůček k neustálému nasávání.

  Jenom jednoho panáka, jenom dva panáky, jenom tři panáky

  Nejdříve vše začíná nevinně. Jedno pivo za večer na dobrou noc nemůže uškodit. Postupně už to ale není jenom jedno pivo, ale pět a k tomu přibývají panáky tvrdého alkoholu. Nakonec místo piva zaujme už jenom tvrdý alkohol. V začátku si samotní budoucí alkoholici ani jejich okolí neuvědomují, kam až to mohou dotáhnou.

  Mám problém, proto piju

  Pijáci si vždy najdou nějakou výmluvu. Mají třeba hodně stresu v práci, a proto se večer chopí sklenice s alkoholem. Nebo je stresuje jejich žena s neustálými připomínkami, co mají dělat. Jednoduše je vždycky něco přiměje k tomu, aby sáhli po flašce.

  Nakonec to dopadne tak, že už nemusí být ani pod stresem ani jim nemusí umírat pes, ale jednoduše mají na alkohol chuť, a tak se napijí. Nemají už žádný speciální důvod k tomu, aby se mohli napít. Nikdo neslaví narozeniny, nejsou Vánoce ani se jim nenarodil syn. Jednoduše mají žízeň po alkoholu. Jednou jsem od alkoholika slyšela jeho důvod k alkoholismu: “Moje žena chce prodat naši chatu, na které jsem se tak nadřel a na kterou mám tolik vzpomínek, proto jsem se napil.” Tohle je ale naprostá výmluva, protože rozumný člověk řeší věci domluvou, popřípadě hádkou a ne flaškou. Jednoduše alkoholikům jejich takzvané důvody k pití nevěřte a vyhledejte jim odbornou pomoc.

  Nakonec alkoholici pijí už pořád. Každou chvíli, když mají chuť a peníze. Nespokojí se ani náhodou s pivem nebo vínem, jde jim o vodku, rum a další podobné "tvrďárny". Vypijí vám i schovaný žaludeční likér z bylinek, když na to přijde a když nemají nic lepšího do ruky, protože jednoduše chtějí dostat do krve alkohol. Je to už jejich droga.

  Jak rozpoznat, kdo už je na alkoholu závislým?

  Jestliže se jednou do měsíce opijete na diskotéce, nedělá to z vás alkoholiky. Pokud ale začínáte o lihovinách přemýšlet neustále a vždy si v hospodě alkohol dát prostě musíte, je už asi něco špatně. Propast alkoholismu je totiž příkrá a nečekaná. Mnoho případů do ní spadlo až v pozdějším věku, když je vyhodili z práce, zkrachoval jim byznys nebo zkrachovalo manželství. Vyhrabat se z této propasti jde jenom se silným sebezapřením nebo cizí pomocí.


  Co s alkoholikem?

  Jestliže má člověk s pitím problém, je potřeba vyhledat odbornou pomoc. Jenom málo alkoholiků se ze svých problémů dostane samo. A neohrožují jenom sebe, ale i své okolí. V opilosti mohou být agresivní a mlátit své partnery. Nebo se musí ostatní jednoduše koukat na to, jak se někdo opilý potácí v jejich domě a upadá na nábytek.

  Promluvte si proto s daným člověkem o problému a vyhledejte specializovaná centra, která jim pomohou tuto závislost odbourat. Člověk musí sice chtít sám změnit svůj život, ale opora druhých mu v tomto rozhodnutí určitě pomůže.

  Mnoho pijanů přestalo s alkoholismem i díky zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Jejich závislost by je brzy mohla přivést do hrobu, jak jim úderně vmete do tváře lékař a to jim mnohdy otevře oči a s pitím skončí. Díky bohu. Nebo si dál ruinují zdraví, až se vyplní lékařův scénář a alkoholická propast je vtáhne do svých útrob navěky.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Láska
  Průšvih v práci, hádka s partnerem, rodinné neshody, finanční situace a další
   Jana vzteky práskla dveřmi od bytu. Pořád dokola jenom jeho rodina. A co ta moje? Ta jako neexistuje, nebo co? Proč
   Dvě skleničky vína před spaním. Lahvinka každou sobotu s kamarádkami… Alkohol v malém
   Alkoholismus v rodině je teror, ze kterého vám každý poradí utéci. Ale už vám nikdo neřekne kam, co s
   „Po hádce s manželem mám vždycky pocit, jako kdybych za všechno mohla já,“ svěřuje se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Poruchy sexuálního vzrušení mohou přicházet souběžně s tím, že vás partner
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  Kdy je nutné si sex zakázat?
  14.12.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Rozkoš, vášeň, chemie, hormony, zážitky. To vše přináší intimní
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  Dva signály, že večer (ne)chcete sex
  14.12.18 | Láska, Intimita
  Výborná večeře v luxusní restauraci ani svit svíček harmonii ve vztahu nezaručují. Co

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády